Skocz do zawartości

LAN na 2 kompy


tomalas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mały problem chcę poporostu zrobić LAN na 2 kompy laptop i zwykły. Na laptopie mam Viste na kompie Xp. I teraz podłączam kabel skrosowany do kompa sieciówke wykrywa mam w urządzeniach. We właściwościach ustawiłem ip na kompie żeby przydzielało 192.168.0.1 a na laptopie 192.168.0.2 Maske też ustawiłem. Na laptopie mi wyświetla, że połączenie niby jest a na kompie nie mogę włączyć połączenia. ? Coś jeszcze musze zrobić ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, że sam miałem kiedyś z tym problem. Ja mam tak ustawione jak ty:

 

Stacjonarny komp: 192.168.0.1

Maska 255.255.255.0

Reszta pusta

 

Laptop: 192.168.0.2

Maska 255.255.255.0

Reszta pusta

 

Takie ustawienie działa bez problemu.

 

Fakt, że na tym i na tym są WinXP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co masz na myśli pisząc że nie możesz "włączyć połączenia"

1. możesz mieć programowo wyłączoną k. sieciową - ppm włącz urządzenie :)

2. sprawdź czy kompy wzajemnie odpowiadają na ping - tu może przeszkadzać zapora

3. może po prostu nie widzą się w jedną albo w dwie strony w otoczeniu sieciowym ale to ma już mniej wspólnego z połączeniem, raczej poszukaj problemu w ustawieniach nazwy, grupy roboczej, udostępnieniu zasobów itp.

4. Jeśli na jednym kompie masz połączenie to nie ma bata musi być i na drugim skoro masz kabelek crossowy

 

A tak w sumie to zacznij od sprecyzowania problemu bo gdybać jest naprawdę trudno podstawową konfigurację masz wyżej jak kolega napisał i to musi hulać nie zależnie od winzgrozy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem(XP-stacjonarny / VISTA-laptop).... kiedyś zrobiłem prawie tak samo jak 'Borek' i działa... (jak wpiszesz IP to maska sama ci się wygeneruje, nie musisz pisać) B)

 

@Up(David Dark): Co do Visty i XP ... nie ma znaczyenia... byle 'Windows'... ).

 

Edit: Zapomnaiłem.. powiedzieć co zrobiłem że zadziałało.... nazwa grupy roboczej była inna, a ja myślałem że IP żle wpisałem xD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomalas -> Sprecyzuj swoje pytanie. Czy chodzi ci o udostępnianie Internetu, pingowanie, dostęp sieciowy czy jeszcze coś innego? Dobre ustawienie IP i Maski wystarczą aby, np. komputery widziały się na wzajem. Do udostępniania Internetu trzeba skonfigurować inne ustawienia.

Napisz szczegóły to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

prosze o wyrozumiałość piszę swój pierwszy post na forum

 

ma podobny problem: 1 komp to laptop z xp a 2 to stacjonarny z vista, ip ustawione ręcznie na obu (192.168.0.2 i 192.168.0.3), maska ustawia się automatycznie, brama 192.168.0.1, bez dns-ów, grupa robocza ta sama

na xp konto gościa włączone, zapory powyłączane, konto admina z hasłem

na viście - w zasadzie nic, konto admina z hasłem

połączenie jest, ale nie do końca poprawne

na xp mogę korzystać z zasobów udostępnianych na viście,w otoczeniu sieciowym widać ale gdy próbuję odwrotnie to w SIECI wcale nie widać komputera z xp

pingi z xp do visty nie idą ??

a pingi z visty do xp idą ??

 

POMOCY co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...