Skocz do zawartości

Przesuwanie interface


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny problem...

Jak zrobić, żeby ekran przesuwał się za moim hero razem z interface?

Tak poważnie to nie wiem jak zrobić by za moim hero przesuwał się ekran.

I jak zrobić żeby ekran był widoczny tylko częściowo, a nie cały z zmniejszonymi spritami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje sprawa ekranu. Bo jeśli ustawie rooma szerzej niż mój ekran np. 2 razy szerzej to bende widział sprity 2x mniejsze. Jak ustawić że jak zrobie ekran chociażby 9999 na 9999to żeby było widoczne na ekranie tylko tyle ile się da?

No przecież w roomie jest zakładka views. Tam ustawiasz object_following na herosa czy co tam.

Dajesz enable use of view i visible when the room starts. Masz tam różne parametry, od których zależy wielkość wyświetlanego obrazu. Port on screen i view in room ustaw od 0 do odpowieniej wartości(x-w szerokości, y-h wysokości). Hbor i Vbor to obramowanie poziome i pionowe wokół bohatera(dystans do kranców po którym się przesuwa), Hsp i Vsp to prędkości poruszania obrazem(przy podążaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam interface zrobiony wobiektami czyli ze majo sprity itp. to zadziala? :blink:

 

Edit : sInterface kompilator uznaje za wartość! Mam robić wartość?? Z jaką wartością??

Przypisujesz pozycję obiektów(w drawie) do view_xview[0] i view_yview[0](czyli górnego lewego rogu) + odpowiednie wartości.

np.:

GML
x=view_xview[0]+30; //30 piksli w prawo od lewego górnego rogu

y=view_yview[0]+100 // i 100 w dol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...