Skocz do zawartości

srodowisko c++


warcrawt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
E tam - pierdzielicie - Dev C++ jest zajefajny - polecam :D
Nie jest zajefajny. Dev C++ to stare, nierozwijane środowisko, któremu brakuje wielu funkcji. Jeżeli kod nie ma być wieloplatformowy, to tylko i wyłącznie Visual C++ (w którym prawie wszystkie profesjonalne gry pod windowsa są kompilowane). W Visualu pisze się nie dość że łatwiej to i przyjemniej. Poza tym masz jeszcze dostęp do biblioteki MSDN wprost z edytora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Yode. smile.gif Lepiej mi sie w nim pracuję niż w VC smile2.gif

 

 

To spróbuj napisać w Devie zaawansowany projekt na kilkanaście tysięcy linii to zwątpisz.. Oczywiście takie programiki jak ja czasem np: na opss piszę to wystarczy ale na coś większego.. zamiast pomagać utrudnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Moim zdaniem to zalezy też od gustu - mi się przyjemnie pracuje w Devie :) Może i jest stary ale jak dla mnie fajny :P
To napisz czemu Ci się lepiej pracuje, bo ja jakoś nie widzę nic w Dev-C++ co by było wygodniejsze niż w Visualu.

 

ps. http://gdk.thegamecreators.com/ <- Visual C++ 2008 + Dark GDK za darmo i można się zabrać za tworzenie gier.

 

ps2. http://go.microsoft.com/?linkid=7773855

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. http://gdk.thegamecreators.com/ <- Visual C++ 2008 + Dark GDK za darmo i można się zabrać za tworzenie gier.

 

 

Bardzo ciekawe ale myślę, że większość osób woli samemu all pisać(przynajmniej ja) Można zdobyć więcej doświadczenia i umiejętności ale dla grup amatorów chcących tylko jak najwygodniej tworzyć gry doskonały pomysł. Kilka linii i cała scena stworzona a człowiek się meczy godzinami... ale coś czuje, że będzie nawał tandety z tego <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Powodzenia w pisaniu wszystkiego samemu od nowa. Może za pięć lat skończysz tworzyć coś porządnego. A nawału tandety nie będzie, bo C++ jest trudny. Weź pod uwagę np. takiego Soldata, myślisz że autor pisał sam wszystko od nowa? A guzik prawda, bo korzystał z wielu darmowych bibliotek. Mało kto pisze wszystko samemu, od indie na profesjonalnych studiach kończąc. Są jeszcze SDL'e, Clanliby, Allegro, HGE i wiele innych frameworków. Widziałeś jakiś zalew tandety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w pisaniu wszystkiego samemu od nowa. Może za pięć lat skończysz tworzyć coś porządnego. A nawału tandety nie będzie, bo C++ jest trudny. Weź pod uwagę np. takiego Soldata, myślisz że autor pisał sam wszystko od nowa? A guzik prawda, bo korzystał z wielu darmowych bibliotek. Mało kto pisze wszystko samemu, od indie na profesjonalnych studiach kończąc. Są jeszcze SDL'e, Clanliby, Allegro, HGE i wiele innych frameworków. Widziałeś jakiś zalew tandety?

 

 

Pisząc od nowa miałem na myśli współprace z biblioteką, która pomaga tylko w podstawowych rzeczach takich jak SDL właśnie nad ,którym trzeba popracować. 0o Może źle to sformułowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...