Skocz do zawartości

Game Maker na PPC


bartas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

niektóre ppc mają naprawdę niezłe procesory (greenphone coś koło 500mhz chyba, ale głowy nie daję), myślę, że problem leży jednak w czymś innym (kompatybilności gm z win mobile).

 

jakiegokolwiek pocket pc chcesz kupić, polecam szczególnie HP. ale nie nastawiaj się na Game Makera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wybaczcie, że tak odświeżam, ale jakby nie patrzeć na razie nie padła żadna konkretna odpowiedz.

 

Gamemakera jak i zarówno tworzonych w nim gier na ppc ani smartphonie z Win mobile nie uruchomimy w żaden sposób.

Jest za to program imieniem Game Editor, dzięki któremu możemy tworzyć na pececie gry, ktore odpalimy na windowsa mobile, czyli PPC z tym systemem, a także smartphony niezależnie od tego, czy mają dotykowy ekran, czy też nie.

 

Pliki exe i owszem, uruchamiamy. Wszystkie programy w windowsie mobile mają takie rozszerzenie.

Co do aplikacji dosowych możemy je bez problemu uruchomić za pomocą dosboxa lub pocketdosa. Sam niejednokrotnie bawiłem się na ppc turbopascalem.

 

"Dla mnie to tak jakby grać w strategię w telefonie"

Zdziwisz się wręcz i do potęgi, bo pomijając wspomniane wczesniej prawie-jak-AOE na windowsa mobile istnieje oficjalna wersja Age of Empires, która jest idealnym odwzorowaniem wersji PCtowej. Istnieje też dużo wiele innych gier strategicznych na PPC, w które równie świetnie się gra.

 

Kontynuując temat gier, to na samych już telefonach z win mobile pograsz sobię w Quake I i II, na nieco lepszych nawet i w III. Call of Duty, Duke Nukem 3D, Doom 1 2 Final, Wolfenstein 3D.

Ostatnio wręcz i stwierdziłem, że na urządzeniach mobilnych gram zdecydowanie częsciej niż na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...