Skocz do zawartości

Nazwa Gracza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestm Reykoil. Dopiero zaczynam moją przygodę z GM i mam nadzieje, że dam radę zrobić jakieś fajne gry na tym programie. Właściwie już zaczołem tworzyć grę, lecz zatrzymałem się w sumie na samym począdku. Zrobiłem menu główne gdzie można wybrać opcje nowa gra, puźniej nowy gracz. Chciałbym by w tym momęcie (kiedy wybiore opcje nowy gracz pojawiło się jakieś okienko albo wyznaczone przeze mnie miejsce w roomie gdzie mógłbym wpisać imie bohatera. Proszę o pomoc z góry dziękuje!

 

Pozdrówki ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W tym celu trzeba posluzyc sie skryptem. Najprostszy jaki mi przychodzi do glowy z prostym zabezpieczeniem to taki:

imie = "";                  //stworz pusta zmienna o nazwie "imie"
while ( imie == "" )             //powtarzaj kod w klamrach zawsze kiedy imie jest puste
{
   imie = get_string("Wpisz swoje imię:","");           //Pobierz tekst z okienka
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Golbal", co? Zależy czy facet chce używać tego imienia tylko dla jednego objektu, czy w całej grze przy różnych obiektach... (jeden rysuje imię, drugi wyświetla wiadomość z imieniem). Jeśli to drugie, to musi być global.imie

 

I weź Reykoil popracuj nad ortografią i gramatyką!

 

Tak nawiasewm mówiąc... ty, Tymon, też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
W tym celu trzeba posluzyc sie skryptem. Najprostszy jaki mi przychodzi do glowy z prostym zabezpieczeniem to taki:

imie = "";                  //stworz pusta zmienna o nazwie "imie"
while ( imie == "" )             //powtarzaj kod w klamrach zawsze kiedy imie jest puste
{
   imie = get_string("Wpisz swoje imię:","");           //Pobierz tekst z okienka
}

 

raczej

//powtarzaj kod w klamrach DOPUKI imie jest puste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porade :D

 

Ogólnie to ma być imię gracza, które bedzie wykorzystane w całej grze (np. wymawiane przez NPC itd. )

 

I weź Reykoil popracuj nad ortografią i gramatyką!

 

Mam dyslekcje :P

 

Pozdrówki ;)

 

A ja mam Worda XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...