Skocz do zawartości

Licznik średniej


Moldis

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Licznik średniej

 

Gatunek: Program użytkowy

 

Opis: Podajemy ile liczb chcielibyśmy sobie zliczyć, wpisujemy je i mamy średnią.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że możliwości liczb które chcemy zliczyć są prawie nie ograniczone :P

 

Download: https://gmclan.org/up1707_3_Licznik_Sredniej.html

 

Rozmiar pliku: 982KB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Moldis (to mój normalny nick)

Fabuła:
-

Grafika:
Moldis i pożyczyłem obrazek z 2kinds

Muzyka:
-

Screeny:

licznik_sredniej_1.png

 

licznik_sredniej_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Panowie, panowie, panowie, i gdzie tu oryginalność, a przede wszystkim wartość użytkowa?

- Nie napisałeś że program wylicza jedynie średnią arytmetyczną. A gdzie średnia geometryczna, harmoniczna itp?

- System wklepywania liczb leży na całej linii (pomylisz się raz, i tego nie poprawisz, może to bardzo wnerwić jeżeli masz wiele liczb do uśrednienia)

- I CO TO ZA OBRAZEK? Pomijam to, że jest to jakieś chore furry, ale jaki ma on związek z wyliczaniem średniej?

- Na pytanie, czy chcę obliczyć jeszcze jedną średnią, odpowiedziałem "nie, do ciężkiej choroby, wyłącz się w cholerę i na zawsze zniknij z mojego twardego dysku". Program nie posłuchał i musiałem dalej oglądać dzieło jakiegoś furfaga

 

Podsumowując: zero oryginalności, zero włożonego wysiłku, zero, zero, po prostu totalne zero, dlatego moja jedna gwiazdka do tematu jest już i tak grubą przesadą. Ah, i nie bierz tego wszystkiego osobiście, po prostu jestem o tej porze bardzo krytyczny :P Pozdro

 

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem, że jesteś z Krakowa (Grzegórzki pozdrawiają!). A szkoda, dostałbyś tę jedną gwiazdkę więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Panowie, panowie, panowie, i gdzie tu oryginalność, a przede wszystkim wartość użytkowa?

A widziałeś taki program na tym forum? Bo ja nie... Program był mi potrzebny i go sobie zrobiłem, i pomyślałem że może komuś innemu też się przyda? Może akurat żeby policzyć sobie średnie na półrocze? Nie wiem...

 

Nie napisałeś że program wylicza jedynie średnią arytmetyczną. A gdzie średnia geometryczna, harmoniczna itp?

Jestem dopiero w 2gimnazjum nie wiedziałem że takie coś w ogóle istnieje ^^

 

System wklepywania liczb leży na całej linii (pomylisz się raz, i tego nie poprawisz, może to bardzo wnerwić jeżeli masz wiele liczb do uśrednienia)

Dlatego pasuje myśleć i nie tłuc tak w enter ; p

 

I CO TO ZA OBRAZEK? Pomijam to, że jest to jakieś chore furry, ale jaki ma on związek z wyliczaniem średniej?

Żaden, obrazek ma być fajny, wcale nie musi być związany z obliczaniem średniej :P

 

- Na pytanie, czy chcę obliczyć jeszcze jedną średnią, odpowiedziałem "nie, do ciężkiej choroby, wyłącz się w cholerę i na zawsze zniknij z mojego twardego dysku". Program nie posłuchał i musiałem dalej oglądać dzieło jakiegoś furfaga

own3d...

 

Hmm, jeśli oceniasz program, grę również za pochodzenie autora to mogę ci powiedzieć prosto w oczy że nie jesteś fajny ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 1) Ależ ja nie mówię, że takich programów były na tym forum miliardy. Chodzi mi o to, że jeżeli program, który niczym się nie wyróżnia, raczej nie przebije się z tłumu setek innych tego typu produkcji, skryptów i apletów w internecie.

 

AD 2) http://pl.wikipedia.org/wiki/Średnia

(konsipracyjny szept) psst, młody, tam nie sprawdzają twojego obecnego wykształcenia ;) Zanim się za cokolwiek chcesz zabierać, normalnym jest dla mnie zdobycie przynajmniej jako takiego pojęcia o tym, co masz zamiar zrobić.

 

AD 3) Jak dla mnie to nie jest dobre usprawiedliwienie dla twojego lenistwa. A co, jeżeli użytkownik się rozmyśli i postanowi zmienić wcześniej wprowadzone dane albo postanowi zmienić liczę uśrednianych liczb? Nie ma rady, musi wklepywać jakieś bzdurne rzeczy do końca, wyłączyć program, włączyć go ponownie, i modlić się, by tym razem nie musiał niczego zmieniać.

 

AD 4) Problem w tym, że ten obrazek wcale nie jest fajny. PAL SZEŚĆ iż nie jest fajny, przede wszystkim nie jest twój.

 

AD 5) Polecam ci oglądać więcej reklam piwa, o, na przykład tę ze skazańcem na krześle elektrycznym i dowcipnymi klawiszami. Jak to szło? Ah, "nie odbierajmy życia zbyt poważnie"

 

EDIT: Właśnie zauważyłem ten temat. I dziwnym zbiegiem okoliczności, ostatni post jest w nim na dwie godziny przed opublikowaniem twojego programu. Patrząc na ów temat, mam bardzo uzasadnione podejrzenia, iż większość roboty w Liczniku średniej odwalili inni użytkownicy GMClanu, nawet sami o tym nie wiedząc. Szkoda więc, że asekurancko nie umieściłeś Licznika średniej w formie *.gm6 lub *.gmk. Ojoj, bo ktoś by jeszcze zobaczył, że nadużywasz klawiszy ctrl+c i ctrl+v, nie analizując nawet fragmentów kodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kloc, nie wiem po co to komu skoro wystarczy uruchomić kalkulator i sobie dodać i podzielić

Pomysł: 1/5

Wykonanie 1/5

Przydatność: 1/5

 

(1 + 1 + 1) / 3 = ? gwiazdek (oblicz to w swoim programie lub w bardziej zaawansowanym - kalkulatorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po co tracisz czas na takie głupoty. Przecież średnią można obliczyć w zwykłym kalkulatorze windowsowym. A i tak on ma więcej funkcji niż ten program. <_<

Ocena oczywiście 1/5

 

Albo po prostu zwykłym kalkulatorze

 

Program 1/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...