Skocz do zawartości

Piosenki na noc


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi zawsze na sen bardzo pomagało "Exploited - Fuck The System", ale nie wiem czy tobie będzie odpowiadać :P . Jak nie, to polecam trochę lżejsze kawałki:

Turbo - Dorosłe Dzieci

Ziyo - Eve

1984 - Pierwszy śnieg

Ankh - Sen

Joy Division - Atmosphere

Sonata Arctica - The Power Of One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół: Nightwish

Utwór: Sleeping Sun

Zespół wprawdzie gothic metalowy, ale ten utwór cię uśpi. Uwaga! Jest jeden riff gdzieś ok 3:30(nawet fajny), więc uważaj. :D

Aha. Jeszcze jedno: znajdz nagranie ze starą wokalistką tego zespołu, bo ta nowa to porażka.

Ach, dobry gust. ^_^

 

Z Nightwisha na dobranoc polecam jeszcze Away (Over The Hills and Far Away), Walkin in the Air (Oceanborn), The Islander (Dark Passion Play), Eva (również Dark Passion Play) i Creek Mary's Blood (Once). Poza tym, cały album The Road To Paradiso (Epica). =p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dark Maximal, Ty franco! Właśnie skrobałem posta o Nightwishu i żeś wymienił, to co ja chciałem... Power Metal tu de reskju. :P Powtórzę za Maximalem, żebyś nie szukał w ciemno:

The Islander

Eva

Meadows Of Heaven

 

Starszych utworów z Tarją już nie chce mi się szukać, ale dopowiedziałbym jeszcze może Ever Dream, choć to niecałkiem ballada. Od siebie dodam zespół Kamelot. Ich ostatnia płytka (Ghost Opera) jest dosyć wolna i nadaje się do usypiania. Oraz jeszcze parę kawałków z albumów Black Halo i Epica (Kamelota).

 

Abandoned (Black Halo)

Anthem

Love You To Death (na wpół ballada, więc uważaj na głośność)

 

To już nie wolne ballady, ale moim zdaniem fajne usypiacze:

Blucher

Mourning Star

 

Oczywiście Youtube ssie jeśli chodzi o jakość, ale do demonstracji styka. Poza tym sprecyzowałbyś jaki to ma być gatunek muzyczny oraz wokal, męski czy żeński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Maximal, Ty franco!
=O

 

To ja polecę jeszcze 3 najlepsze (i najdłuższe) kawałki Nightwisha. Imo wszystkie stanowią totalne power metal masterpieces i razem dają ponad pół godziny świetnej muzyki. :3

 

Beauty Of The Beast

Ghost Love Score

The Poet And The Pendulum <- Całość trwa 14 minut, tu masz kawałek.

 

Ze spokojniejszych przypomniały mi się jeszcze dwa kawałki: The Forever Moments i Nightwish, oba z albumu Century Child. :)

 

PS. No i oczywiście Angels Fall First z płyty o tej samej nazwie. Hm, przy tym to rzeczywiście łatwo zasnąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
W takim temacie, to Louisa Armstronga polecę.
Hmmm... To może jeszcze późna, fortepianowa twórczość panów Billy Joel oraz Joshua Kadison? W ogóle to temat rzeka, bo np. w latach 80 praktycznie każda kapela rockowa miała w swoim dorobku parę ballad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, dobry gust. ^_^

 

Z Nightwisha na dobranoc polecam jeszcze Away (Over The Hills and Far Away), Walkin in the Air (Oceanborn), The Islander (Dark Passion Play), Eva (również Dark Passion Play) i Creek Mary's Blood (Once). Poza tym, cały album The Road To Paradiso (Epica). =p

:thumbsup:

Heh. Przypomniało mi się jeszcze coś:

Zespół: Kamelot(yeah, yeah, yeah!!!)

Utwór: Dont You Cry

Link: tutaj

 

Aaa, zapomniałem linka do Sleeping Sun

 

@Ranmus: Nie napadaj na Darka, bo to ja zacząłem. :twisted: Jakby co to jeżeli ważysz od 46 do 50 kg(ahh to odchudzanie przed zawodami) to możemy zobaczyc jakis jesteś kozak. Nie no, taki żarcik. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tylko że Ty wymieniłeś raptem jedną piosnyczkę i nie uznajesz Nightwisha bez Tarji, o! :] Anette taka zła nie jest, więc nie przesadzaj. A to znasz: http://pl.youtube.com/watch?v=VAeYpP_H7Xs - Marco się nie drze tylko normalnie śpiewa miłosną balladę? O_O

 

Poza tym chcesz mnie sprać za to, że to nie ciebie objechałem tylko Maximala? Masochistaaaaaaa! No i niestety ważę o te ~ 20kg więcej. :P

 

A co do Kamelota i Epici (wymienionej przez Maximala), to można pójść po nitce do kłębka i poszukać twórczości wokalistki Amandy Somerville (całkiem fajnej kobitki zresztą :]) , która często współpracuje z europejskimi symf/power metalowymi zespołami. Na wikipedii jest lista tychże kolaboracji, a na jej stronie oficjalnej w dziale music są jej solowe kawałki (niestety niektóre mają za dużo cech country i typowego popu, tak czy siak daje radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Ty wymieniłeś raptem jedną piosnyczkę i nie uznajesz Nightwisha bez Tarji, o! :] Anette taka zła nie jest, więc nie przesadzaj. A to znasz: http://pl.youtube.com/watch?v=VAeYpP_H7Xs - Marco się nie drze tylko normalnie śpiewa miłosną balladę? O_O

 

Poza tym chcesz mnie sprać za to, że to nie ciebie objechałem tylko Maximala? Masochistaaaaaaa! No i niestety ważę o te ~ 20kg więcej. :P

 

A co do Kamelota i Epici (wymienionej przez Maximala), to można pójść po nitce do kłębka i poszukać twórczości wokalistki Amandy Somerville (całkiem fajnej kobitki zresztą :]) , która często współpracuje z europejskimi symf/power metalowymi zespołami. Na wikipedii jest lista tychże kolaboracji, a na jej stronie oficjalnej w dziale music są jej solowe kawałki (niestety niektóre mają za dużo cech country i typowego popu, tak czy siak daje radę).

Sorki za offtopa, ale:

-Anette jest brzydka jak noc(Tarja wygrywa grafiką XD).

-Ja nie piorę tylko rzucam.

-Kamelot nie ma wokalistki, a wokalistę.

-Sleeping Sun lubiłem tylko za ten riff.

-Tak serio to sądziłem, że troche więcej niż o 20 kg.

-Masochizm - odczuwanie przyjemnosci seksualnej przy doznawaniu cierpień fizycznych. ?! Nawet moja tendencja do rozdrapywania zaschłych płytek krwi się nie zakwalifikuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...