Skocz do zawartości

Wybory 2007


Bartek (Kamrat)

Wybory 2007  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz/byś zagłosował(a)?

    • PO
      22
    • PiS
      6
    • LiD
      10
    • LPR
      2
    • PSL
      0
    • Samoobrona
      0
    • Partia Kobieta ;p
      5
    • Inna, jeszcze mniej znacząca partia
      3
    • Nie jestem zdecydowany
      4
    • Nie lubię polityki 8)
      21


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
Co do ostatnich słów, chyba lepiej zeby był Kwaśniewski niż Kaczyński ?
Ani ten, ani ten. Na szczęście mam większy wybór. Tylko o czym mowa? O prezydencie? Ja chciałbym widzieć na tym stanowisku np. właśnie Radosława Sikorskiego. Kłopot z tym panem jest taki, że nie wiedział co to znaczy pakować się do rządu wspólnie z PIS'em i czym to grozi. Miał własne zdanie w wielu kwestiach, to go wypierdzielili na przysłowiowy zbity pysk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Sikorski i Marcinkiewicz to chyba największe ofiary systemu PiSu - bo w sumie obydwaj byli politykami jakich Polsce potrzeba i pewnie dla tego ich wywalono - może nie chcieli iść na układy ? Bo przecież za rządów Marcinkiewicza nie było tylu afer. Po tym jak wybrano PiS myślałem, że dla tego kraju nie ma już nadziei - ale po kilkunastu dniach rządów Marcinkiewicza przestałem się bać o naszą przyszłość. I co? Marcinkiewicz poleciał i stało się dokładnie to czego się obawiałem - afera goni aferę, wszystko rozdmuchują a nic nie udowadniają... jeden wielki burdel. Komu on przeszkadzał? Nie wiem, ale obywatelom raczej nie. A Sikorski to kolejna odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, facet sie znał na tym co robi (z tego co pamiętam to on zdał egzamin ze sprawności fizycznej który musiał przejść każdy żołnierz na piątkę - udowodnił, że się da i nie jest to kolejny urojony i awykonalny pomysł władz).

 

No cóż, nasza szlachta zawsze taka była, że ważniejsze jest wziąć jak najwięcej dla siebie i nie dzielić się z innymi. A potem na trójkąt weimarski nie jedziemy, bo nazwali go kartoflem i do tego się zapił tak, że dostał sraki żygania czy czegoś jeszcze innego co w oficjalnym komunikacie lekarski nazwano "problemami żołądkowymi".

 

Chyba sam założę partię, to w końcu utnę te ich afery, wetknę to sobie w dupę i nie będę do tego wracał rozliczając bieżące sprawy i zajmując się tym co trzeba - a niedługo zamiast Euro 2012 będziemy mogli sobie cycki Lewandowskiej w Fakcie co najwyżej pooglądać, bo tylko to jest w naszej polityce ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
w sumie racja, SLD i Kwaśniewski już się narządzili, szczególnie Kwachu - miał odejść z polityki, a tu ni z dupy ni z chuja wraca i robi z siebie jakiegoś zbawiciela narodu :confused:

 

Zatęsknił za kasą i układami :D Ale Polsce potrzeba jakiegoś powiewu świeżości w polityce, ale nie takich Bosaków tylko normalnych inteligentnych ludzi (wyjechali ?), którzy nie pójdą w ślady polskiej szlachty jak to robią obecne władze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Ranmus, mała poprawka co do twojej wypowiedzi - Marek Jurek nie jest w PiS tylko w LPR. Zresztą, może masz rację z tymi "postkomunistami", ale czy to jest jedyny powód dla którego miałbym głosować na inną partię, której program mi totalnie nie odpowiada :/ ?

 

Ranmusowi chodziło zapewne o stan polityczny po poprzednich wyborach :P Przecież z PiSu ilu już wyleciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Co do Marcinkiewicza, to on wywiązywał się dobrze ze swojego zadania - miał nabijać PR partii i to robił. Tylko że to przecież Marionetkowicz. ;) On praktycznie na nic wpływu nie miał i zawsze sadził ogólnikami.

 

btw. Co do afer autorstwa PIS'u oraz "genialnych polityków" to przypomniał mi się jeszcze Zawisza. Szukali haka na Balcerowicza, utworzyli komisję bankową, podgrzewali klimat wykrywania jakiejś dużej korupcji i co? Nic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Tusk: - Tylko facet, który nie ma prawa jazdy może wydawać takie pieniądze na fotoradary - ironizował Tusk. W swym przemówieniu przewodniczący Platformy skrytykował rząd za to, że nie szanuje ludzkiego życia, ponieważ nie buduje i nie modernizuje dróg

 

Lider PO stwierdził, że "od 2005 r. na drogach naprawdę zginęło 14 tys. ludzi".

 

- Różni ludzie pytają nas: dlaczego o tym mówicie? A ja odpowiadam: a o czym mamy mówić? Czy jest coś ważniejszego od ludzkiego życia? - pytał retorycznie Tusk.

 

Hehe, czasem coś mądrego powiedzą. A potem zaczął o obniżaniu podatków - typowe hasło wyborcze które nie ma sensu bo każdy wie, że mniejsze podatki to mniej kasy dla państwa co sie po prostu nie opłaca (znaczy nie każdy wie, dlatego w to wierzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ale w sumie zobaczcie, zarówno PO jak i LiD w sumie mają ładne reklamy (chociaż ta PO od momentu jak gada Tusk, że "będzie lepiej", zamiast "mogło by być, gdybyście wybrali nas", brzmi nieco nietaktownie i czuć zwykła ściemą polityczną).

Szkoda właśnie, ze w tych reklamach prawdy jest niewiele... ale przynajmniej się postarali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Hmm dzisiaj jak wszedlem na historię to na tablicy była taka piramidka warstw społecznych w Egipcie:

 

Faraon

Kapłani, wysocy urzędnicy, oficerowie

Rzemieślnicy, kupcy, żołnierze

Rolnicy

Plebs

 

To w Polsce w takim razie mamy taką strukturę:

Naczelny kapłan w postaci Ojca Dyrektora

Niscy bliźniaczy urzędnicy wysocy rangą

Kapłani, posłowie i inni wyjęci spod prawa

Moherowe Berety

Plebs

Górnicy

Emeryci i Renciści

Mniejszości seksualne

Żydzi

 

Ktoś proponuje inny układ (ostatnio modne słowo) ??

Zaznaczam, że ja się z nim w pełni NIE zgadzam i może lekko ocieram się tu o parodię, ale tak to w sumie zaczyna wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny układ:

 

Kosmiczne jaszczury z szóstej gęstości

Kromka zjełczałego chleba

Tekturowa imitacja prezydenta

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Żydomasońska loża

Morliny

Urzędnicy skarbówki

Pozostała populacja ludzi

Kamienie (Bo kto sie ich pyta czy chcą być budynkami?)

 

A gnysiowi to już kampania gejowska w tyłku zawróciła, bo oni (Mniejszości seksualne) mają dużo więcej praw od takich np. pedofilów i nekrofilów któzy po prostu za swoją miłość idą schylać się po mydło. Ja bym ich podstawił kilka ładnych miejsc wyżej. A że dzieci mieć nie mogą to naturalne - gdyby byli sami homo (jaki ojciec taki syn!), to by w końcu dzieci zabrakło, i trzeba by z afryki sprowadzać i błagać na kolanach o choćby spojrzenie na mapę polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ:

 

ONI

MY

 

Proste. ;]

 

nie wiem jak innych, ale mnie już żarty z polityki nie zbyt śmieszą. oklepane, przemielone, przeżute wielokrotnie i po prostu nudne, nie zależnie czy chodzi o Kaczyńskich czy o kogoś innego

Żarty z polityki to taki oklepany sposób na osłodzenie dających po d***e faktów. ;p

 

----------------

Now playing on foobar2000: Iron Maiden - [seventh Son Of A Seventh Son #05] Seventh Son Of A Seventh Son

via FoxyTunes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

Jeżeli PO jest partią dla bogatych, to w takim przypadku czym jest PIS, partią dla biednych? Jeśli tak, to jak myślisz, będzie im zależało na doraźnej poprawie stanu majątkowego swojego elektoratu? Zastanów się jak takie postępwanie może mieć skutki dla typowej partii socjalnej w następnych wyborach z rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Platforma górą na GMClanie <_<

 

Muszę powiedzieć że osobiście na wybory nie chodzę(byłem tylko głosować za wejsciem do UE),

bo wyniki są już znane w ostatnich sondażach. Poza tym nie będe grzecznie chodził im co 2 lata

bo oni nie potrafią się dogadać.

 

PO jest w korzystniejszej sytuacji tylko dlatego że jeszcze u władzy nie była.

Denerwuje mnie Tusk swoimi zarzutami wobec PiS, przekonamy się jak on sobie poradzi.

 

W ogóle jestem za sytuacją w której zwycięsca bierze wszystko, bo po co komu opozycja która

blokuje przemiany w państwie tylko dlatego żeby dogryźć rządzącym?

 

W każdym razie nigdy nie zagłosował bym na postkomunistów (czyt. Kwaśniewski).

 

Swój głos oddałem w tej sondzie na PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Widzę że Platforma górą na GMClanie <_<

 

Muszę powiedzieć że osobiście na wybory nie chodzę(byłem tylko głosować za wejsciem do UE),

bo wyniki są już znane w ostatnich sondażach. Poza tym nie będe grzecznie chodził im co 2 lata

bo oni nie potrafią się dogadać.

 

PO jest w korzystniejszej sytuacji tylko dlatego że jeszcze u władzy nie była.

Denerwuje mnie Tusk swoimi zarzutami wobec PiS, przekonamy się jak on sobie poradzi.

 

W ogóle jestem za sytuacją w której zwycięsca bierze wszystko, bo po co komu opozycja która

blokuje przemiany w państwie tylko dlatego żeby dogryźć rządzącym?

 

W każdym razie nigdy nie zagłosował bym na postkomunistów (czyt. Kwaśniewski).

 

Swój głos oddałem w tej sondzie na PiS.

 

Sondaż wyborów prezydenckich 2005 - wygrywał Tusk, sondaż do wyborów parlamentarnych - wygrywała PO... a jednak stało się inaczej. Pamiętajmy, że sondaż przeprowadzony jest na 1000 mieszkańców Polski - wystarczy trafić na moherowe osiedle i PiS ma nawet 70% :] Nie jest to reprezentatywny wynik, w sumie poza wyborami nie ma lepszej ankiety - tyle, że nie każdy chce zmieniać i ustalać jej wyniki. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Masz rację. Napisałem że ostatni sondaż decyduje.

 

Dobrze mówisz że PO prowadziło w tamtych sondażach.

 

Ale od ok. środy przed wyborami PiS zaczęło odrabiać straty, w piątek było ok. 4% za PO,

w sobotę(ostatni sondaż) już tylko 1,5 - 2 %. Wtedy już można było wydedukować że to

właśnie PiS wygra te wybory.

 

I tak się włąśnie stało, minimalnie wyprzedzili PO, podobnie było z wyborami prezydenckimi.

 

Co do badania opini publicznej, jest to bardziej złożony proces,

miałem to kiedyś na statystyce(mnóstwo obliczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...