Skocz do zawartości

Zablokowane Dodawanie klatek do animacji


kubos

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomuś napisałeś bardzo nie wyraźnie, nic z tego nie rozumiem , pewnie w twoim mieście posługujecie się takim slangiem , ale podopowiem ci do ucha : Wyszedł on z mody .

Ale mam pewne domysły oco ci może chodzić. Daj w programiku edytora obrazkow Gma ( który defacto jest juz przestarzały) opcje rotate i wpisz 360 a bedziesz mial animacje obrotową , ideaLNą do ruchu auta z widokiem od góry, Sayonara !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

albo można uzyć draw_sprite_ext i tam masz parametr rotate i wtedy wystarzczy ci jedna klatka i od razu gra się zrobi o wiele lżejsza.

ew zrób jeden taki samochód co klatki obrotu, to będzie za kolizje robił, ale w draw możesz już malowac inny samochód, wtedy wystarczy dodać po jednym sprite aby robić kolejne samochody. W końcu w draw można malowac co innego, a obiekt będzie czym innym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek, a możesz troche jaśniej? Bo nie wiem gdzie mam wpisać to draw_sprite_ext i co dalej

Coś mu się musiało poplątać z image angle.

To ja ci teraz powiem ziomuś , to co Gnysek chciał ci pewno napisać .

W stepie obiektu wpisz image_angle=direction i Wuala działa !

 

Sayonarka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zarejestrowaną wersje gm i obrazek auta skierowanego w prawo, oraz chcesz by auto było rysowane, a nie był nim sprite obiektu, to w drawie daj:

draw_sprite_ext(sprite,subimg,x,y,xscale,yscale,rot,color,alpha) // mam nadzieje że wiesz co za to podstawić

Natomiast jeśli chcesz by obracał sie sprite obiektu, to w step (najlepiej end step) dajesz:

image_angle=direction

A jeśli nie masz zarejestrowanej wersji gm'a to w step użyj:

image_single=direction*ilosc_obrazków/360

 

Chyba w miare dobrze ci to wyjaśniłem, a ty Prze_As - przestań piep***ć bo to się robi nudne i żałosne (i nie modne :lol2: ), bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...