Skocz do zawartości

Wirus Adware


Athun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mam problem z wirusem adware... Dzisiaj rano z ciekawosci przeskanowalem komputer, i co sie okazalo ? ponad 20 + zainfekowanych obiektow. Wirus z tego co mi napisal moj program "Ad-aware"

nazywa sie Adware. Moja sprawa jest taka... Wie ktos jak to dobrze usunac ? Ad-aware probowalem ale zawsze gdy skanuje to sie pokazuje ze komputer zostanie wylaczony w ciagu 50 sekund...

I jeszcze jedno, wie ktos moze jakie to moze wyrzadzic szkody na moim komputerze?

Jeszcze raz prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam problem z wirusem adware... Dzisiaj rano z ciekawosci przeskanowalem komputer, i co sie okazalo ? ponad 20 + zainfekowanych obiektow. Wirus z tego co mi napisal moj program "Ad-aware"

nazywa sie Adware. Moja sprawa jest taka... Wie ktos jak to dobrze usunac ? Ad-aware probowalem ale zawsze gdy skanuje to sie pokazuje ze komputer zostanie wylaczony w ciagu 50 sekund...

I jeszcze jedno, wie ktos moze jakie to moze wyrzadzic szkody na moim komputerze?

Jeszcze raz prosze o pomoc.

też mam ad-aware dorwij spy-botha i przeskanuj nim a szkody to może wyrządzić Ci takie: zwalniać kompa albo podczas włączania wejście na pulpit i klepsydra do usr.. śmierci miałem keidyś takie coś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ostatnio zauwazylem to czasem gdy gram w tibie od czasu do czasu gra klatkuje komputer brzeczy i zle sie gra ale to po chwili ustaje... i tak co jakis czas... Ale mam nadzzieje ze to nie jest cos w rodzaju keyloggera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to sprawdzić radze ci tak:

 

1. włącz tibie

2. zaloguj się na swojego chara

3. naciśnij Ctrl + Alt + Delete i sprawdź w Menadżerze zadań (zakładka procesy) czy nie uruchamia ci się proces o nazwie "IEXPLORER.EXE"

 

Jeżeli zobaczysz taki proces bądź kilka ich to zalecane jest jak najszybciej:

 

1. wejść na www.tibia.com

2. zalogować się na stronie

3. zmienić hasło

 

i nie wchodzić już do gry tylko zapisać hasła na kartce i przeinstalować system ponieważ to najprawdopodobniej jeden z keyloggerów (owntibia, lordoftibia, tibiastealer, tibiafucker) żaden antywirus ani firewall nie wykryje ani nie usunie (ponieważ są na okrągło aktualizowane, uwierz mi miałem coś z tym wspólnego)... no i radze nie używać botów następnym razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym ze nie uzywam botow ^^ I ten wir mam od dluzszego czasu i jeszcze postac zyje i ma sie dobrze... Narazie co zauwazylem ze komputer muli sie bardziej.

Aha i sprawdzilem to co napisales tyle ze bez wchodzenia w tibie... Nawet gdy nie gram w tibie jest cos jak "iexplore.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że to da się sprawdzić tylko po zalogowaniu zresztą nie ważne, nie będę ci tłumaczył jak ten system działa.. skoro pokazuje ci się IEXPLORER.EXE i nie masz otworzonego okienka internet explorera oznacza to że masz jeden z tych keyloggerów, a co do postaci w grze, może ma sie dobrze bo kto by chciał ukraść twój p secik :P radze postępować z instrukcją podaną powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze zrobić tak:

1.zmień pass

2.przeinstaluj system

3.zainstaluj avasta(albo innego anty-virusa)

4.Ściągaj boty tylko z tibia.org.pl albo najlepiej wcale.

 

Keylogger jest nie wykrywalny, dla testów zrobiłem jednego w GM.(Nie używam go i nie dam plików bo to jest nie legalne)

Ani avast ani Norton ani inne anty-virusy go nie wykryją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz jakiegoś KŚ Eksperta, masz tam Pande Antiwirus. Skanujesz kompa i usuwasz delikwenta. Zrób restart i zeskanuj jeszcze raz. Jeśli wykryje to samo, to znaczy że wirus się odtwarza. Wtedy trzeba zrobić kontrolę rejestru i wykasować wirusa. Na koniec sprawdzasz pliki boot.ini i system.ini w katalogu głównym windowsa. To powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...