Skocz do zawartości

brak napędu DVD


Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem...

Otóż po powrocie kompa z serwisu(wymiana zasilacza i naprawa chłodzenia) włączam komputer i widze że nie rozpoznaje on napędu DVD :crying:

Nie ma ikonki w moim komputerze, jednak płyty można wkładać i wyciągać, jest nawet pierwszy rozruch i świeci sie kontrolka, ale za chwile płytka przestaje się obracać i nic sie nie dzieje.

 

Próbowałem już zmian w rejestrze(według tego co jest w internecie) lecz nic nie pomogło.

Macie jakieś propozycje jak to naprawić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak często zdarza - ale jak nie wyłączam komputera z prądu na noc (tak np. przez miesiąc) ale jest wyłączony. Sposobem jest wyłączenie tego kabla na górze, który idzie do zasilacza (zapomniałem jak on się nazywa :P) na tak 10minut. Ale podobno przyszedł z naprawy, więc mój sposób raczej się nie sprawdzi. Zapytaj się tych "naprawiaczy" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc możecie mi powiedzieć który kabel jest od IDE?

teraz mam to DVD podpięte dwie rzeczy:

1: ta taka taśma(cholera zapomniałem jak sie to nazywa xD)

2: zestaw 8 kabelków(chyba) które spotykają sie w jednym miejscu i tworzą jakby wtyczke która jest podpięta do DVD.

 

Czegoś brakuje czy mam wszystko i to nie wina IDE?

 

dodam że mam jeszcze 2 tego rodzaju "wtyczki" co w punkcie 2 które sobie luźno zwisają nie podpięte do niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc możecie mi powiedzieć który kabel jest od IDE?

teraz mam to DVD podpięte dwie rzeczy:

1: ta taka taśma(cholera zapomniałem jak sie to nazywa xD)

2: zestaw 8 kabelków(chyba) które spotykają sie w jednym miejscu i tworzą jakby wtyczke która jest podpięta do DVD.

 

 

1. To jest to IDE, magiczna taśma przez którą przechodzą z płyty gry i programy.

2. Ten kabel jest od zasilania. Te kable mogą sobie dyndać jeśli nie są do niczego podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

sprawdź, czy jest dobrze podpięty ten kabel, jeżeli masz dwa napędy to może ustawienia Master/Slave są złe (podłączyli na odwrót i wtedy tylko jeden będzie działać) - ja coś takiego z dyskami miałem, jak sobie dokupiłem nowy, a że wcale nie rozumiałem na czym polega Master/Slave, to się męczyłem godzinę :P A i teraz nie uważam, żebym do końca kapował o co tam chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...