Skocz do zawartości

Linux,czy warto?


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam ubuntu, jest dobry

- Instalacja z liveCD w trybie graficznym (XORG) po kliknięciu na ikone install

- Polski język instalatora (gdy płyta juz się zbootuje zobaczymy menu, naciskamy F2 i wybieramy z listy Polski)

- Możliwość instalacji obok wina (chyba każda dystrybucja to ma)

- ITD ITP.

- Doskonałe narzędzie hackingu, najlepsze przy podpinaniu się do innego adresu MAC (sorry za wypowiedzi hackerskie)

 

Pozdrawiam

 

Zaraz dostaniesz warna za hakerskie odzywki Ty... hakerze! :(

Maximal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: KAŻDE distro podczas instalacji ma program do partycjonowania.

Po drugie: obok KAŻDEGO distro może być Windows, przy czym Windows powinien być wgrywany jako pierwszy, bo bootmanager Windowsa nie wykrywa Linuksa, a bootmanagery linuksowe wykrywają Windows. Oczywiście, w każdej chwili można użyć Super Grub Disk lub jakieś linuksowe LiveCD w celu przywrócenia dobrego bootmanagera.

Po trzecie: Ubuntu ma zaawansowany program do partycjonowania zwany QTParted, dzięki czemu można dokładnie spartycjonować dysk. Np. taki Vector Linux odpali ci fdisk i sobie trać wszystkie dane ;p .

Po czwarte: adres MAC karty sieciowej można ustawić na jaki się chce w każdym distro, ale to nie daje 100% bezpieczeństwa, bo IP zostaje stary ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałbym wyprubować linuksa,ale nigdy go nie instalowałem i nigdy z niego nie korzystałem.

wiec tak:

Jak sie go instaluje?

Które 'distro.=],chyba dobrze napisałem)wybrać?

Jakieś porady,kursy używania linuksa?

A może jest polska strona o linuksie gdzie można się co nieco dowiedzieć.

Z góry dzieki.

 

Polecam najszybszą instalkę. http://www.goodbye-windows.com/

wbijasz na stronkę, klikasz w download, ściągasz kilku mb plik, instalujesz go a potem zamiast windy uruchamia się linda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam już ubuntu na kompie(ubuntu-7.04-desktop-i386(2)),teraz niech ktoś krok po kroku powie zo z nim zrobić i jak zrobić partycjowanie.
instalator ubuntu posiada wbudowany graficzny program do partycjonowania. dodana jest też chyba podręczna pomoc, więc problemu raczej być nie powinno :) wystarczą 2 partycje - główny punkt montowania / oraz partycja wymiany swap, podczas gdy na to drugie przeznaczasz ok. 800mb :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
- Doskonałe narzędzie hackingu, najlepsze przy podpinaniu się do innego adresu MAC (sorry za wypowiedzi hackerskie)

Nie no leżę i kwiczę... Bagno, to mają być zagrywki hakerskie? A wiesz jak łatwo zmienia się mac w windowsie? Właściwości jakiegoś połączenia sieciowego -> Konfiguruj (karta sieciowa) -> zakładka Zaawansowane -> zmieniamy wartość pola "Network Address". I co, jestem już haker? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu możesz odpalić jako LiveCD z płyty, bez instalacji. Nic ci nie nagrzebie na dysku, a będziesz mógł potestować trochę, przy czym, będzie to dużo wolniejsze niż jakbyś zainstalował na dysk, bo Ubuntu nie jest typowym distro na LiveCD. Ale, jeżeli masz partycję wolną którą nie boisz się rozdzielić na ok. 1GB swapa i reszta na /, to możesz wgrywać.

 

Co do gier: http://happypenguin.org

Czy ktoś może mi wreszcie powiedzieć jakim programem i jak zrobie partycje na ok.2GB?

Prosze o odpowiedz dla mnie to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas ci tłumaczymy, że do Ubuntu jest dołączony program do partycjonowania i nim partycjonuj. Musisz wiedzieć, że jak nie umiesz tego robić, musisz liczyć się z tym, że przy złym ruchu stracisz dane. Nie da się dokładnie tego procesu opisać, ale masz go po części tutaj:

http://www.linux.rk.edu.pl/w/p/qtparted-za...nie-partycjami/

Nie możesz trochę poszukać w google lub spróbować samemu :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotfl. Nie włączaj tego pod Windowsem, tylko ustaw bootowanie na CD-Rom, po czym uruchom kompa ponownie, zobaczysz logo Ubuntu i dalej idź wg menu. :)

 

#edit

 

Ogólnie to poczytaj cokolwiek przed instalacją: http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu, http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_pl i inne strony z Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotfl. Nie włączaj tego pod Windowsem, tylko ustaw bootowanie na CD-Rom, po czym uruchom kompa ponownie, zobaczysz logo Ubuntu i dalej idź wg menu. smile.gif

Ale jak to zrobić?już się nie dziwie czemu tak mało osób ma linuksa sama instalacja jest przerypana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...