Skocz do zawartości

Platformer - Na czym lepiej??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, na czym lepiej zrobić platformową grę na Warunkach typu jak "xspd=0"(Ruch), "yspd=0"(Grawitacja) czy "hspeed", "vspeed" i "gravity" ??

Proszę o tylko napisanie na czym lepiej, jak wybiorę to będę próbował zrobić xP

(Pablo na pewno wie na czym, sztukmistrz w grach platformowych xP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grawitacji to nie przeszkadza jeśli użyjesz wbudowanego systemu, ale do poziomej osi to zdecydowanie x a nie hspeed. Ale jesli chcesz to zawsze mozesz se szrajbnąć i wlasny "vspeed" i wtedy latwo tez dorobisz grawitacje. To są proste rzeczy. Ja chyba z lenistwa nie pisalbym wlasnej grawitacji, ta w GM zdecydowanie mi pasuje i nie przeszkadza. Hspeed przeszkadza bo tam jest pewien problem jak napotykasz solidy itp, i tak np jest troche problemow ze zrobieiem lazenia po jakichs krzywych platformach (np górki , dołki itp) dlatego w poziomie silnie zalecam użycie x a nie hspeed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Potwierdzam. Kiedyś jak robiłem sobie silnik platformówki, to najpierw używałem vspeed i hspeed, bo niby po co pisać drugi raz coś co jest już wbudowane? Jednak potem zaczęły być kłopoty z uzyskaniem płynności fizyki co do piksela i wskutek tego przerobiłem na x, y i własną grawitację oraz poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...