Skocz do zawartości

Pro Evo vs Fifa


miki77

Którą grę wolisz?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę wolisz?

    • FIFA
      11
    • Pro Evolution Soccer
      14


Rekomendowane odpowiedzi

I kolejny dzisiejszy temat na Valhalli. Tym razem jest on o dwóch wielkich grach piłkarskich. Głosujcie i opiniujcie (wiem że to głupio brzmi, ale nic innego nie wymyśliłem xD).

PS: Ja wolę PES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To jest ciężka sprawa, bo zanim poznałem PESa, dość długo grałem w FIFĘ (trenowałem z bratem na mistrzostwa polski w FIFIE '06, przegrał w finale) i potem przerzuciłem się na PESa (Winning Eleven), bo już nie mogłem patrzeć na fifke. No i hmmm. co by powiedzieć. FIFA na pewno ma lepsze murawy, lepsze komentarze (Borek to porażka) i prawdziwe drużyny. Ostatnio poprawili też inteligencję bramkarzy (kiedyś jak strzelało się z połowy boiska i piłka przelatywała centymetr obok słupka, bramkarz wiedział, że nie wleci w bramkę i stał w miejscu - normalnie chociaż by się przesunął w tamtą stronę). Niestety ma przebajerowane graficznie menu - w 07 już mniej, ale w 06 mocno cięło.

Ale z kolei PES ma lepsze zagrania, ustawienia zawodników przed meczem to też wielki plus (w fifie też tak można, ale wymaga to więcej pracy). Co prawda poprawić trzeba jeszcze wykrywanie spalonych (co do milimetra teraz jest), ale np. ciągłe faulowanie byle kopnięciem już porpawiono. Kolejny plus dla PESa za treningi i stadiony - te ostatnie są bardziej charakterystyczne i lepiej prezentowane przed rozgrywką.

Zobaczymy co w tym roku pokażą obie firmy, bo między ostatnimi trzema odsłonami PESa nie było prawie wcale różnicy (mowa o PES5, Wining Eleven 11 i PES6) - do poprawy zwłaszcza murawy, może cienie zawodników (to jest żenada), ale od strony fizyki nie ma się do czego przyczepić (może do nakładania sie postaci na filmikach po bramce - zwłaszcza jak się tulą :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adster
Fifa ogólnie jest cieńsza, ale akurat w pojedynku fify 07 i pro evolution soccer 6 zwycięża fifa 07...

Eeeeee, nie rozumiem. Skoro FIFA się nie zmienia już od 500 edycji wstecz :P, to jak może nagle wygrać ze zdecydowanie prężniej rozwijającym się cyklem PES! :D O gustach się jednak nie dyskutuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wbrew pozorom - fifa się w ciągu ostatniego roku zmieniła wiecej niż pes.

Wiem, bo w domu z bratem podzieliliśmy się na obóz PES/FIFA i nigdy razem nie gramy, bo kazdy lubi inną część serii - ale chyba wrócę do fify jak w tym roku nic nowego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ke :|? pes ma gorszą (widocznie gorszą) grafikę niż fifa, tylko fajniej zorganizowaną, są smaczki typu łapy kibiców na ekranie po golu itp., w fifie tego nie ma : o

 

ale i tak wolę (ałem ><) kopać zwykłą piłkę niż tą wirtualną.

 

a z takich gier, co piksele walczą o kopaną to polecam Netsoccera (netsoccer.biz) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...