Skocz do zawartości

Bond, James Bond moja pierwsza gra w GM


walter_p

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Bond v 1.0

 

Gatunek: Zręcznościowa

 

Opis: James dostaje nowe zadanie, ma pokonac klona, swojego przeciwnika z przed lat...

Gra sklada sie z 12 etapów, 5 rodzajów wrogów, 3 rodzaje broni, 3 poziomy trudności. Całość mocno trzyma sie bondowskich realiów, czyli duzo akcji, strzelania i wybuchów.

 

Jest to moja pierwsza gra w Gm, więc nie spodziewam sie rewelacyjnych opini, spędziłem nad nią ponad 3 tygodnie pracy. Mam nadzieje, ze komuś się spodoba. Prosze o opinie i wskazanie ewentualnych błędów. Miłego grania.

 

Download: https://gmclan.org/up2044_3_bond1_04.html

Rozmiar pliku: 4,5 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
walter_p

Fabuła:
walter_p

Grafika:
?? strony typu freegif i www.jamesbond.stopklatka.pl

Muzyka:
midi z netu, głosy syntezator mowy AT&T

Screeny: https://gmclan.org/up2044_5_sc1.html

https://gmclan.org/up2044_5_sc2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że gra robiona na odp***dol i na szybko. Widzę, że nawet nie chciało Ci się animacji robić ani nic (James Bond w tej grze na rolkach jeździ czy jak ?), jeśli chodzi o przeciwników to mogłeś chociaż zmniejszyć prędkość animacji bo nie wygląda to za dobrze. Grafikę poprostu ściągnąłeś z jakiejś strony i ją wkleiłeś nawet nie przerabiając jej. Gra niezbyt estetyczna. To by było na tyle, oceny nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vardi, spójrz na inne pierwsze gry. Od razu dostrzeżesz, że 1 gra waltera wybija się z reszty knotów, nazywanych pierwszymi grami. Dawno cię nie było na GMClanie - to widać.

 

Jak na pierwszą grę złe nie jest, ale mam zastrzeżenia:

- Plansze nie są ograniczone - można wyjść poza plansze.

- Gdy skończy się amunicja wszystkich broni, nie ma jak grać.

- Trochę błędów graficznych.

 

5/10 -> 3 gwiazdki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vardi, spójrz na inne pierwsze gry. Od razu dostrzeżesz, że 1 gra waltera wybija się z reszty knotów, nazywanych pierwszymi grami. Dawno cię nie było na GMClanie - to widać.

 

Jak na pierwszą grę złe nie jest, ale mam zastrzeżenia:

- Plansze nie są ograniczone - można wyjść poza plansze.

- Gdy skończy się amunicja wszystkich broni, nie ma jak grać.

- Trochę błędów graficznych.

 

5/10 -> 3 gwiazdki

 

Ostatnio niemam żadnej przerwy jeśli chodzi o GMC. ;) Wiesz, przynajmniej chłopak mógł jakoś obrobić tą graficzkę ściągniętą, a nie bezpośrednio walić do GMa. Fakt, że jest to pierwsza gra nie jest żadnym usprawiedliwieniem, słowa krytyki się przydadzą, może poprawi to w następnej wersji (o ile taka będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jest to pierwsza gra nie jest żadnym usprawiedliwieniem, słowa krytyki się przydadzą, może poprawi to w następnej wersji (o ile taka będzie).

Ale pierwsze gry należy traktować lepiej, bo inaczej n00by i zwykli początkujący wieją z GMClanu. A tego chyba nie chcemy? Chyba, że GMClan ma się stać hermetycznym kącikiem elity, zamkniętym dla nowych twórców. Nie każdy jest Borkiem czy TeeGee i nie każdy wali megahit jako pierwszą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaklub: OK, masz rację.

 

Co do tematu. Pamiętaj tylko, że robiąc drugą grę musisz zrobić lepszą od poprzedniej. :P Kiedyś pewna osoba mi powiedziała, że lepiej mieć gorszą grafikę, ale własną niż ściąganą z internetu. (No chyba, że ktoś robi jakiś remake czy klona). Mamy nadzieję, że nie kopiujesz przykładów tylko uczysz się na ich podstawie.

 

EDIT: Jeszcze jedno, nie pomyśl sobie, że umiem robić lepsze gry i dlatego Cię krytykuje. Jeśli tak myślisz to mylisz się, ja szczerze mówiąc jeszcze żadnej gry nie wydałem (wciąż się uczę), chodzi mi tylko o to żebyś następnym razem bardziej się przykładał do swoich produkcji i nie robił niczego na szybko. Powodzenia.

Edytowane przez Vardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię pochwalić za to że mimo iż jest to twoja pierwsza gra, to wysiliłeś się nieco i stworzyłeś coś innego niż "Catch the clown", "pac man" itp. Za to masz u mnie dużego plusa :thumbsup: . Co do samej gry to jak już wspomniał Jaklub kiedy skończy się nam amunicja to jesteśmy zupełnie bezbronni. Proponuję dać graczowi nieograniczoną ilość amunicji do broni, i dodać jakąś broń specjalną do której amunicja będzie już ograniczona. Grę oceniam na 3 gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kilku rad sie zastosowałem i poprawiłem błedy.

 

1. Jecht możesz spać już spokojnie, Bond nie strzela juz z głowy :jezor:

2. Poprawiłem płynność animacji wrogów.

3. Nie ma juz wychodzenia za plansze.

4. Dwie osoby (Morgo i Jaklub) zwrociły na to uwagę - niekończąca sie amunicja z jednej broni, to uważam za spore ułatwienie w grze, w wersji 1.0 trzeba było oszczedzać każdy nabój. Teraz z berety można strzelać dowoli:D shotgun został jako broń do ktorej trzeba zbierać amunicje, oczywiscie bomby tez... Dodatkowo można uzyskać ostre naboje, za celne strzały.

 

Dzięki wszystkim za rady. Pozdro.

 

Link do wersji 1.04: https://gmclan.org/up2044_3_bond1_04.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jecht możesz spać już spokojnie, Bond nie strzela juz z głowy :jezor:

 

No, teraz sobie w pełni(no, prawie w pełni :P ) zasłużyłeś na te 4 gwiazdki. Oczywiście na ocenę w sporej mierze wpłynął sam fakt że to pierwsza stworzona przez Ciebie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...