Skocz do zawartości

pomysły na gry??


swiatcienia

Pomysły  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. podoba cie się ten pomysł

    • TAK!!!
      13
    • NIE!!!
      18
    • nie jestem pewien
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Osh kurczę, jestem jedynym, który zagłosował na "TAK!!!" xD

 

@edit: No, już nie jedynym x]

 

A czemu to zły pomysł ?? Macie okazję wyjawić swoje skryte marzenia o swym tajnym projekcie ;)

 

Dobra, nie chcialem nic mówić, ale mam taki właśnie pomysł na grę. W pierwszym zamyśle miała to być MMORPG, ale projekt nie wypalił, więc zdegradowałem ją na razie do zwyklego PRG. (na razie - może jeśli znajdą się możliwości i fundusze to pomyślę o czymś większym :D). Akutalnie ma to być baardzo prosta gierka RPG nieco nierozbudowaną fabułą i interface'em ;/ Wiadomo: jestem dobrym (świetnym!) programistą w GM, jednak mimo to, przez własną pracę nie mam zbyt wiele czasu na realizację projektu. Nawet jeżeli sam pracuję w firmie produkującej gry i programy, to większość czasu spędzam na pisaniu kodów do jakiś dennych gierek dla bogatych snobów, a czasem tylko mogę wcisnąć coś do własnej gry... Poza tym mamy konkretny plan działania i ograniczone pole do popisu, więc nie za bardzo można dodawać coś od siebie albo zmieniać fabułę... Także mam na prawdę bardzo małe możliwości, aby korzystać z mojej pracy na rzecz moich własnych projektów :(

 

Do konkretów:

 

 

Nazwa: tytuł roboczy to "Saga" albo "World of Saga", później i tak na pewno się zmieni...

 

Typ: proste RPG albo cRPG

 

Opis: tutaj zbytnio zdradzić nie mogę, powiem jedynie, że fabuła opiera się nieco na tej zaproponowanej przeze mnie kiedyś do Almory :D

 

Dodatkowe informacje: RPG ze wszystkimi urokami tej gry: rozbudowany system czarów, inventory, zróżnocowane eq i itemy, spora ilość potwórów, zmienny teren, opcja handlu w mieście i poza nim, safe zone, opcja pływania, wiele poziomów podziemnych i nadziemnych, dynamiczne animacje, rozbudowane AI potworów a także chatbox, możliwość rozwijania atutów, umiejętności i czarów naszego bohatera, prawdziwa fabuła, grafika 2.5d... I wiele innych ;) (o których nie będę się rozwlekał bo po pierwsze, że pewnie i tak nikt nie zauważy albo nie zwróci uwagi na tego posta, a po drugie, nie chcę robić tutaj jakieś fałszywej reklamy albo upowrzechniać n00berskiej megalomanii ala Tibia 3d :P)

 

 

 

Btw. był już podobny temat, ale ten może być w rodzaju reklamy albo połączenia tematów z forum reklamującym gry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa:

Dżony wychodzi z restauracji!

Typ:

sportowa+bijatyka

Opis:

W trakcie każdego kolejnego poziomu Dżony wychodzi z restauracji (pijalni :P ). Trzeba wziąć butelkę po piwie wychodząc i rzucić nią przy wyjściu jak najdalej wzdłuż ulicy. Potem pozostałego "tulipana" wziąć i walnąć nim w łeb zainteresowanego rzutem strażnika miejskiego. Punktacja: odległość rzutu+zadane obrażenia.

Dodatkowe informacje:

Z każdym kolejnym poziomem strażnik jest coraz bardziej napakowany, przez co ciężej go naprawdę boleśnie uderzyć. Poza tym na kolejnych poziomach zwiększa się siła wiatru wiejącego w kierunku przeciwnym do kierunku rzutu.

 

Krzywy ten temat :P, ale fajny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie. Dzięki xP

 

Już większy entuzjazm widziałem u Was po przedstawieniu fabuły do Almory... Ale no cóż, jak mówiłem, nie będę tutaj robił jakiejś iluzji super-wywalonej giery (jak n00by), poczekamy i zobaczycie me dzieło, kiedy pojawi się na GmClanie w całej okazałości (nie jak n00by). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, a wy w RPG'ach tylko czary, łuki, miecze, zbroje, różdżki...

Nie można by było zrobić takiego klona Fallout? Nie mówię żebym się brał do czegoś takiego... Ale chętnie bym zagrał :)

 

Ja marzę zrobić taką grę... która by się Wam spodobała. :lol:

 

No dobra.

 

Tytuł: Cristality of beast (Kryształy bestii). Tytuł na 99,9% się zmieni.

Gatunek: Akcja

Opis: Sterujemy trupem! To znaczy... No, sterujemy trupem :).

Fabuła: Tu wyjaśnię trochę więcej. Indie (kraj). Rok... No, wiek=czasy faraona (zaburzenie czasowe?:P). Zostaliśmy wrobieni. Na razie nasza postać to człowiek... Wtrącono nas na dorzywocie do lochów. Ale nadal mieliśmy swój mieczyk Zardzewiały. Nie mogliśmy go użyć na twardych pancerzach strażników. Pewnego dnia, w nocy, w naszej celi było tak jasno, że nie widzieliśmy kompletnie nic!

Ale zobaczyliśmy pewną postać kobiety. Była bogato ubrana Unosiła się nad ziemią. Powiedziała że jesteśmy niewinni (o czym wiemy)

i za to zostaliśmy zaklęci. Wszystko wróciło do normy i usnęliśmy. Jednak w chwili śmierci (naturalnej) po naszym ciele zostały tylko kości i szczątki ubrania. No i mieczyk. Nagle nasze ciało przeszywa, uruchomiona śmiercią, moc klątwy. Potem ożyliśmy. Lecz myśleliśmy że wciąż z nas człowiek. Potem zorientowaliśmy się. Uciekliśmy z więzienia i pobiegliśmy do podziemnej jaskini.

Tam znowu ukazała się ta kobieta. Powiedziała że mamy misję. Ktoś ukradł z świątyni mocy kryształy. Podtrzymywałe one klatkę. W tej klatce (niematerialnej) uwięziony był potwór. Domyślacie się reszty, co? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można by było zrobić takiego klona Fallout? Nie mówię żebym się brał do czegoś takiego... Ale chętnie bym zagrał
Ja nad tym myślałem, i mam kilka świetnych pomysłów na fabuły, ale nie napisze, bo ktoś ukradnie. Sam narazie nie robie, bo nie mam dobrej grafiki, już prędzej zrobie w 3d niż w widoku izometrycznym, łatwiej modele zrobić niż narysować. Aktualnie pracuje nad silnikem następnej strategii (już 5 silnik, niektóre silniki są gotowe, tylko nie chce mi się misji robić). Zauważyłem, że najchętniejrobie gry strategiczne, mimo iż dopiero wydałem tylko eoe, które mimo że fajne, ma mało funkcji, ale zaczołem nie dawno troche pracować nad 2 częścią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że dużo jest chętnych do pisania pomysłów.

Ale nie wiem czemu ci co zagłosowali na nie się nie wypowiadają??

@Marek.S-Może ten sam temat ale inne grafiki, silnik itd...

@Snake-Nikt ci nie mówi że masz swój życiowy temat/projekt oddać tylko czasami masz pomysł i nie wiesz co z nim zrobić a inni nie mają pomysłu i nie wiedzą co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...