Skocz do zawartości

Polska dokumentacja do GM7


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra.

W moim katalogu na uploader są dwa pliki. W pdf (na razie tylko do podglądu) znajdują się pierwsze trzy rozdziały pliku pomocy całkowicie po polsku. W drugim pliku jest demo wersji .chm (strony "co nowego" oraz "pakiety rozszerzeń" wrzuciłem przed chwilą). Docelowo zamierzam do końca tygodnia przekształcić całość tekstu do pliku .chm. Wolno to idzie, bo używam HTML Help Workshop. Jest to jedyny program freeware, jaki znalazłem do tworzenia plików .chm. Kompilacja tego pliku trochę trwa na moim sprzęcie ;) Mam nadzieję, że moje tłumaczenie przyda się "nowym" na forum. Jak skończę plik .chm zabieram się za najważniejszy rozdział o GML.

 

Bardzo chciałbym zobaczyć jakieś opinie i sugestie na temat mojego tłumaczenia.

 

Zezwalam oczywiście na dowolne kopiowanie tego tekstu, zgadzam się na lojalkę jeśli trzeba aby przeszedł na własność GMClan. Dobrze byłoby umieścić brakujące teksty w projekcie gnyska, znaczy jak ktoś ma zamiar przetłumaczyć kawałek dokumentacji może w to miejsce skopiować mój tekst do DokumentacjiPL i zabrać się za sekcję GML :]

 

Chciałbym użyć wspólnego tłumaczenia działu GML do stworzenia pełnej dokumentacji w postaci pliku .chm, żeby nie trwało to za długo. Zbierałbym po prostu tekstu razem i dodawał własne tłumaczenie. Czy ktoś ma coś przeciwko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Pieter, zamilcz najlepiej. Myślisz, że Ackman zaczął tłumaczyć po wprowadzeniu specjalnego działu na gmclan? Lol...

 

 

A co do Ciebie Ackman, to masz rację. Zostawiłbym formatowanie póki co w spokoju, bo i tak na samym końcu trzeba będzie zrobić korektę. Teraz powinno się scalić oba projekty i zabrać za tłumaczenie tego co jeszcze nie zostało przetłumaczone, bo nie ma sensu robić tego samego od nowa. Tylko jest jeden kłopot, Gnysek nie zrobił chyba możliwości załączania obrazków w dokmentacji. Trzeba mu powiedzieć, żeby to dorobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
obrazki da się załączać, ale musisz je na jakiś inny serwer dać i wtedy pomiędzy img dać.
No o to mi chodziło - bo jak każdy gdzie indziej będzie dawał te rysunki, to kicha wyjdzie. Powinno być dorobione wspólne repozytorium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update. W moim uploader jest już pełne tłumaczenie (oczywiście bez GML) w formie pliku doc oraz chm.

Jeśli komuś potrzebne zapraszam do ściągania.

 

Przy okazji, czy na uploader nie powinny być dozwolone takie rozszerzenia jak właśnie .chm lub .gmk?

 

Nie mam niestety czasu wklejać nic do Dokumentacji PL, przynajmniej w tym tygodniu. Ledwo wyrobiłem się z konwersją na chm. Robimy teraz w firmie jednocześnie gry z Pudzianem, Yamakasi, Zośką (Footbag) no i we współpracy z CD Project Wiedźmina na komórki :D Generalnie jest gorąco ;)

 

Radze ci Help & manual. Jest dobry sam próbowałem.

 

Dzięki za informacje ale już opanowałem HTML Help Workshop a z tego co widzę ten Help & manual nie jest raczej darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...