Skocz do zawartości

Platformowa


DeathDaro

Rekomendowane odpowiedzi

No całe FAQ jakos niezabardzo jaże cos prubowałem ale nuie wychodziło, dlatego prosze o jasne i zrozumiałe wytłumaczenie a nie takie coś : zobacz se na FAQ.

FAQ jest dla początkujących (i nie tylko), więc jest tam wszystko opisane jasno i zrozumiale. Jeśli za pierwszym razem nie zrozumiałeś to przeczytaj kolejny raz. I posłuchaj rad jakie Ci dają koledzy wyżej :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w FAQ jest mało a ja sciagałem duzo opisów jak sie robi (czytania na kilka godzin) ale wszystko po angielsku i prosze nie przesyłać linków do angielskich stron, czy ktoś by umiał napisać po polsku? Niech ktoś napisze to sie przyda nie tylko mi ale i innym nowym urzytkownikom w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w FAQ jest mało a ja sciagałem duzo opisów jak sie robi (czytania na kilka godzin) ale wszystko po angielsku i prosze nie przesyłać linków do angielskich stron, czy ktoś by umiał napisać po polsku? Niech ktoś napisze to sie przyda nie tylko mi ale i innym nowym urzytkownikom w przyszłości.

mmm... łatwy sposób naucz się angieslkiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12. Jak zrobić grawitację w grze platformowej?

Najpierw tworzymy obiekt blok, po którym będzie chodził bohater. Nalezy pamiętać, że blok ma być solid. Następnie robimy obiekt hero, któremu w "step" wklejamy kod:

if place_free(x,y+1)
{gravity = 0.5}
else
{gravity = 0}

Przy kolizji z blokiem:

move_contact_solid(270,4)
vspeed = 0

Przy nacisnięciu klawisza w prawo:

if place_free(x+4,y)
{x+=4}

Przy naciśnięciu klawisza w lewo:

if place_free(x-4,y)
{x-=4}

Przy naciśnięciu klawisza w górę (skakanie):

if ! place_free(x,y+1)
{vspeed = -10}

 

P.S Te kody co są tu umieszczone daje się w kontrolce "Execute of piace code" w zakładce "control"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...