Skocz do zawartości

Zablokowane Cat's World


Dangon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie malutkie demko, bez menu, dzwieku itp. Jest narazie tylko jedna plansza abyscie obczaili co i jak.

Daje to dlatego bo samemu trudno jest ocenic czy gra jaka tworze podoba sie innym, jest grywalna itd. :D

 

Oto link:

 

Cat's World

 

Screeny:

 

Screen

Screen2

 

 

Objasnienie:

strzalka w gore - skok

strzalka w lewo i w prawo - poruszanie sie

strzalka w dol - sprawdzcie :)

spacja - strzelanie

 

 

Przyszlosc:

* 3 inne swiaty (obszary klimatyczne)

* Kazdy swiat bedzie mial kilka (kilkanascie) plansz

* Na koncu kazdego swiata bedzie Boss ktorego bedzie trzeba w jakis sposob pokonac

* Rozne inne opcje uatrakcyjajnoscie... uatrakcyjnianioscie... oj tam, ktore uatrakcyjnia gre :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozne inne opcje uatrakcyjajnoscie... uatrakcyjnianioscie... oj tam, ktore uatrakcyjnia gre tongue.gif

Uatrakcyjniające? xd

 

Powiem ci, że dosyć ciekawą grafikę zrobiłeś, jakbyś ją trochę dopracował, jakieś cienie czy coś w tym stylu, to może być ciekawa gra graficznie. Tylko to tło takie trochę rozpikselowane :) . Ściągnij sobie GIMP, daj generowanie plazmy, a potem koloryzację na jasnoniebiesko, będziesz miał niebo ;) . I jeszcze, skróć kotkowi trochę uszy, bo teraz królika przypomina :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie oceniam tylko będę czekał na pełną wersje gry. Mam nadzieje ,że w pełnej wersji zrobisz to co napisałeś powyżej tongue2.gif

Nie oceniasz bo nie chcesz mu zrobić przykrości tak?

Dobra to ja też nie oceniam, chyba że poprawisz klika błędów.

1. Nie tylko uszy pomniejsz ale tak że całego kotka (kto widział kota z większą banią od tółowia) ja się uwiesiłem na głowie i skoczyłem nią.

2. Nie wiem co Marmot chciał powiedzieć o grafice (chyba pomylił gry)

3. Nudna plansza.

popraw to wszystko. Może wtedy coś z tego wyjdzie. :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniasz bo nie chcesz mu zrobić przykrości tak?

 

A kto tu mowi o przykrosci :D Walic smialo co wam lezy na sercu (oczywiscie w zwiazku z gra :) ). W koncu po to zrobilem ten temat zebyscie mowili co jest zle i zebym mogl poprawic te rzeczy :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie wiem co Marmot chciał powiedzieć o grafice (chyba pomylił gry)

A czy twoja opinia musi być zawsze zgodna z opiniami innych? Moim zdaniem, grafika nie jest zła, tylko wymaga dopracowania. Może gustu nie mam, ale sądzę, że w porównaniu do wielu produkcji które się pojawiały na tej stronie, jest tutaj w miarę dobra grafika. Poza tym, na pochwałę moim zdaniem zasługuje też to, że nie korzysta z zasobów dołączonych do GM. I tyle z mojego wykładu o grafice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do podskokow glowa, odstajacych uszu czy braku ogona u bohatera - Nie mam zamiaru nic zmieniac :] Kotek jest zwinny, zreszta to jest gra a nie prawdziwe zycie wiec nie wszystko musi byc realistyczne.

 

2. Co do ruchow, sprobuje nad nimi popracowac.

 

3. Blad zostal juz usuniety.

 

Czekam na dalsze komenty :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje najprawdopodobniej ostatnie demo...

 

Cat's World

 

Zrobilem juz 1 swiat, menu no i chyba tyle. Zaczynam robic 2 swiat jednak mysle ze pojdzie szybciej bo grafike po czesci uzyje z 1 swiata.

 

Jak cos to bede wam dawal screeny a wy ocencie to demo ktore wam teraz dalem. Moze sa jakies bledy, cos wam sie nie podob... walic smialo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę i musze przyznać, że się zawiodłem. Miło jest sobie poprzeskakiwać czasem jakiś ludków itp. ale to szybko się nudzi. Brak oryginalności. Nie wiem czy jest muzyka w kazdym razie nie słyszałem. Nie doszedłem zbyt daleko więc się zapytam. Czy dalej jest jakiś sklep, w którym mozna kupywać różne "bajerki" za zdobyte punkty? Bo jeśli nie to po co punkty?

Jeśli chodzi o grafike to wielkich zastrzeżeń nie mam. Dość ładna.

Pracuj dalej nad grą może rozwinie się z niej jeszcze coś ciekawego. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jak na kompletne początki zabawy z tworzeniem gier, to to jest więcej niż niezłe.

 

Popracuj jeszcze trochę i będzie całkiem sympatyczna gierka, choć na Twoim miejscu nie wkładał bym w to za dużo czasu/pracy. Potraktuj ten programik jako małą lekcję GMa.

Ostatecznie nie ma co przesadnie rozbudowywać swojej pierwszej gry - i tak 8-mym cudem świata nie będzie.

Zdobytą wiedzę wykorzystaj do zrobienia "na poważnie" następnych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja traktuje ta gre jako lekcje GMa jednak nie chce zeby gra ktora stworze (mimi ze dopiero sie ucze) wyszla na jakis chlam i w ogole. Nad kazda "lepsza" gra trzeba troche popracowac. Wiadomo ze daleko mi do takiej wypasionej gierki jak twoja, ale mysle ze jesli porobie kilka/kilkanascie gier to i sie naprawde dobrze naucze obslugi GMa i tego co ten program potrafi to w koncu uda mi sie stworzyc naprawde cos nieziemskiego :lol2:

 

Ostatecznie nie ma co przesadnie rozbudowywać swojej pierwszej gry

 

To jest moja druga gra :D No chyba ze nie liczysz tego labirynciku stworzonego dla zapoznania sie z GMem, to wtedy masz racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... myślałem, że pierwsza ;).

 

Ale ogólnie się z Tobą zgadzam - nie ma co robić chłamu "bo to tylko wprawka", ale z drugiej strony nie ma też co przesadnie się przejmować.

 

Tak czy inaczej - ta gra jest całkiem niezła jak na poczatek - lepsza niż większość. No i wielki szacun za używanie własnych sprite'ów. Może nie są super-duper mega wypasione, ale mają jakiś urok. No i na czymś trzeba się uczyć - kopiując cudze grafiki nic się nie zyskuje (nie mówiąc o innych problemach), a tak przynajmniej masz okazję nabrać wprawy w rysowaniu na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops, nie wiedziałem, że to dopiero twoja pierwsza/druga gra. Skoro tak, to jest bardzo dobra. Nie chodzi o to, że zmieniam teraz zdanie, bo jesteś "początkujący" (albo i nie ;) ), tylko o to, że patrząc na inne gry początkujących, ta gra zalicza się do jednej z lepszych produkcji. W sumie możesz uznać tamten post za komplement, bo myślałem, że jesteś już dość zaawansowany w gm (Chociaż i tak jesteś jak widać po tej grze).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i za przeproszeniem ch** bombki strzelil :boxed: Wlasnie chce dokonczyc ta gre, wlaczam ja teraz a tu wyskakuje:

 

Error loading: File seems to be corrupted

:crying:

 

Mialem zrobiona kopie ale w kopii to samo wyskakuje... Niestety juz mialem ja prawie skonczona... Moze kiedys sie jeszcze odpali to ja skoncze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... ja nie wiem czy cos robie zle czy jak? <_< Dolaczam dzwieki (2 nuty, jedna trwa prawie 2 minuty a druga prawie 5, i z 10 soundow). Zapisuje gre, wylaczam program a jak chce zaladowac gre to wyskakuje blad... :( Ten program chyba nie chce zebym skonczyl ta gre :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może pliki muzyczne, które dodałeś do gry są skorumpowane. miałem ten sam problem więc zrobiłem tak: przekonwertowałem mp3 do wav i spowrotem. niedość, że miałem pliki nieskorumpowane to zostały 'odchudzone' (zmniejszyłem bitrate, chyba do 128) :)

 

PS. jest sposób łatwiejszy: zamiast ładować pliki bezpośrednio do gry, umieść je w katalogu z grą i daj kod ładujący muzykę podczas gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...