Skocz do zawartości

Pytanie


Albusik

Rekomendowane odpowiedzi

chyba najprosciej bedzie jak stworzysz niewidzialny obiekt ktory bedzie podazal za myszka i dasz mu view-a a obiektoiwi(ludzikowi :D ) normalne sterownaie nie wiem jak to w 3d bedzie bo ja w tym raczej nie jestem expertem ale chyba bardzo podobnie a jak chcesz w 2d to chyba tak najprosciej jak wczesniej podalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej zrobić obraz 2D narzucany na ekran podążającej kamery.

tzn. Jest obj_camera (3D) i obrazek bohatera zza pleców.

Możesz również zrobić model 3D i za nim podąża kamera.

Pomimo to gm nie jest programem do tego stworzonym i zrobienie czegoś takiego wymaga nie lada umiejętności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( "Żałośni" jak wy to nazwaliście... TO JESTEŚCIE WY! :crying: Nie chcecie pomóc komuś, kto dopiero zaczyna programowanie w Game Makerze. To po co jest w ogóle ten cały GMClan? Tylko po to żeby reklamować swoje gry? :boxed: Ludzie no, zastanówcie się od czego jest ten serwis ?? Nie tylko od reklamowania gier, ale też i od innych rzeczy, m. in. do pomagania sobie nawzajem. Ja nie jestem taki, ja jeśli wezmę od kogoś przykład i skorzystam z niego to umieszczam go w creditsach. Jak chcecie, róbcie co chcecie z tym serwisem. Ale on jest bardzo fajny nie warto go poświęcać nie odpowiedzialnym smarkaczom! <== mówiąc "smarkaczom" nie mówiłem o administratorach forum tylko o niektórych użytkownikach. Dobra, kończę... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja ;3 To nie o to chodzi że nie chcemy pomóc. Po prostu duża część użytkowników uważa że uczący się który rzuca takie pytanie to jakiś niezrównoważony typek - chodzi o to że nie posiadł podstaw jeszcze a już porywa się z motyką na słońce. ;)

 

EDIT

Kiedyś dawałem przykład, imo jest stary i trochę niewydajny ale zasada jest dobra ;D

https://gmclan.org/up152_11_Teren3D.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja ;3 To nie o to chodzi że nie chcemy pomóc. Po prostu duża część użytkowników uważa że uczący się który rzuca takie pytanie to jakiś niezrównoważony typek - chodzi o to że nie posiadł podstaw jeszcze a już porywa się z motyką na słońce. ;)

 

EDIT

Kiedyś dawałem przykład, imo jest stary i trochę niewydajny ale zasada jest dobra ;D

https://gmclan.org/up152_11_Teren3D.html

 

dzieki:) ale nie skorzystam (blad wyskakuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
:( "Żałośni" jak wy to nazwaliście... TO JESTEŚCIE WY! :crying: Nie chcecie pomóc komuś, kto dopiero zaczyna programowanie w Game Makerze. To po co jest w ogóle ten cały GMClan? Tylko po to żeby reklamować swoje gry? :boxed: Ludzie no, zastanówcie się od czego jest ten serwis ?? Nie tylko od reklamowania gier, ale też i od innych rzeczy, m. in. do pomagania sobie nawzajem. Ja nie jestem taki, ja jeśli wezmę od kogoś przykład i skorzystam z niego to umieszczam go w creditsach. Jak chcecie, róbcie co chcecie z tym serwisem. Ale on jest bardzo fajny nie warto go poświęcać nie odpowiedzialnym smarkaczom! <== mówiąc "smarkaczom" nie mówiłem o administratorach forum tylko o niektórych użytkownikach. Dobra, kończę... :(
Za dużo wymagasz. My nie jesteśmy od tego, by ciągle pomagać od tak. To jest widzimisię konkretnych użytkowników, czy chce im się w danym czasie czy nie. Poza tym nie udziela się odpowiedzi na takie pytania jak zadałeś w tym temacie, bo nie my mamy nauczyć Ciebie robić gry, ale ty sam. My conajwyżej możemy pomóc jeżeli masz jakiś konkretny - mało zaawansowany problem.

 

I tak w celu przypomnienia, ty także jesteś użytkownikiem tej strony, więc i ty pomagaj innym. Ile razy już to zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiają mnie takie osoby jak Albusik, jak u diabła można prosić w kółko o przykłady, ciągle byś chciał człowieku gotowe przykłady, które mógłbyś do woli przekształcać a potem podpisać wszystko jako swoją grę przy zaledwie napomknięciu w creditsach o tym kto zrobił Ci tą grę. Tak ! Właśnie zrobił ! Bo ten kto wykonał cały przykład, który Ty tylko zedytujesz jest bardziej autorem tej gry niż Ty. Ja sam jestem jeszcze bardzo niedoświadczony w Game Makerze, przyznaję, często już prosiłem o pomoc na tym forum, ale na miły Bóg, czytam ten cholerny plik help do GM'a, przeszukuję fora i działam dużo na zasadzie prób i błędów, nigdy nie napisałem "zróbcie mi grę w stylu quake III, wyślijcie mi cały silnik a ja zrobię kilka grafik i podpiszę się pod tą grą". Z resztą mało, który newbie tak pisze... Wybacz za tą krytykę, ale jeśli myślisz, że idąc dalej tym tropem nauczysz się GMa to się mylisz. Dlaczego właśnie ja, noob, który sam w GM'ie niewiele jeszcze zrobi Ci to piszę ? Ano dlatego, że tworzyć do gier, dla gier, w grach i gry wprost uwielbiam (najpierw był banalny rpgmaker, w którym zrobiłem kilkanaście gierek, potem rzuciłem go, bo stwierdziłem, że ma zbyt małe możliwości, potem zacząłem tworzyć mapy, dodatki i mappacki do medal of honor: AA, świetna zabawa, niebawem otwieram nowy projekt, następnie kampania do Starcrafta, dłuuuugie godziny studiowania programu Starcraft Editor, z kumplem siedzieliśmy na samym poznawaniu wszystkich funkcji jedna po drugiej cały dzień, mieliśmy na papierze własny poradnik wyjaśniający każdą funkcję :), bardzo nieskomplikowany edytor z perspektywy czasu, potem pisało się strony w śmiesznym htmlu, ale tego to nawet na informatyce uczą w szkołach, był pascal, pamiętam ile męki szło na narysowanie mikołaja obok choinki w pascalu ;) te współrzędne, heh, a człowiek dopiero się uczył :D, potem edytor Commandosa 2, który ma wbudowany własny język, który uwierzcie mi, jest dość złożony, teraz zabrałem się z Game Makera, wiedząc, że jestem newbie i co, i nie podchodzę do niego przynajmniej z wkurzającą świadomością, że nie mam żadnego doświadczenia, wiem, że jest ktoś komu mogę powierzyć moje problemy do pomocy w ich rozwiązaniu ale wiem też, że muszę pracować by coś osiągnąć).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zgadzam się z przedmówcami.

 

Weź pod uwagę, że zrobienie takiej gry to kwestia kilku lat - kto Ci niby to wszystko wyjaśni w jednym poście?

Poza tym tutoriala na tym etapie też byś pewnie nie zrozumiał i zaczął byś na zalewać kolejnymi pytaniami.

Na początek weź się za coś prostego - rób zręcznościówki na klockach i powoli poznawaj kolejne funkcje.

Za kilka lat to Ty, będziesz odpisywał początkującym na takie posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że tworzenie gier nie polega na tym, że wlepisz sobie czyjś silniczek, podmienisz grafikę i dasz go do credits. Tworzenie gier na tym ma polegać, żebyś ty był z tego zadowolony, żebyś zabijał sobie tym czas samemu kombinując, a nie wykorzystując cudze rozwiązania. Jak narazie, ciągle prosiłeś nas o gotowe gry, żebyś mógł je ulepszyć. Spróbuj samemu więcej robić, kombinuj z klockami i będziesz miał potem więcej frajdy z tego co zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bede pytal o skrypt jak czegos wiedziec nie bede, ok? :D

 

Nie... nie ok. Ty masz się naucyzć wymyślać skrypty a nie dostawać gotowce -_- ktoś ci tylko może wytłumaczyć w jaki sposób masz wyliczyć pewne zmienne itp, ale nie podać gotowy kod :/ ja np zacząłem tu zadawać pytania dopiero po wydaniu paru gier takich jak M&L czy mario get it. i Fakt że gry nie są cudne czy też swietnie napisane ale gdybym miał teraz od nowa napisać M&L to napewno zrobiłbym to o wiele lepiej bo niestety w M&L to cały kod to praktycznie ify w jednym obiekcie -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie poprosze o przyklad

 

Nie chodzi o to, byś się obraził, czy jakoś tak. Pytaj się o te przykłady, ale wcześniej poszukaj-jak powiedział Snajperu-wszędzie, gdzie to możliwe odpowiedzi na swoje pytania. Bo-jak to ująłeś-to forum jest miejscem, gdzie masz pytać-ale nie nagminnie. A tak poza tym-chyba wybrałeś sobie zbyt ambitny projekt. Podpowiem ci:

www.gamemaker.nl . Tam był (jak się nie mylę) ładny zbiór 3D exampli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...