Skocz do zawartości

Sesja D&D! ;[


dziadekkleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że nudzę się ostatnio organizuję małą sesję RPG. :P

 

Osoby chętne do udziału niech napiszą w tym temacie. Osoba taka powinna mieć bujną wyobraźnię, odgrywać postacie bardziej fabularnie aniżeli dla zdobycia kolejnego levelu (Będę upraszczać zasady, zwłaszcza walki.) oraz będzie mogła stawić się o danej porze. Max. 3 graczy na ircu, i proszę o niedużą liczbę obserwatorów bo się nie połapię kto gra a kto patrzy. :]

 

Gracze muszą znać tylko podstawowe pojęcie o RPG, mówią tylko co robią a będzie im dane dowiedzieć się jak wypadł ich ruch. (Wszystkie rzuty ja wykonuję i dicebag z d20srd.org, tak samo karty postaci ja wypełniam i losuję atrybuty, gracze wybierają tylko czy chcą być ludźmi, krasnoludami itp. i czy chcą być bardami, czarodziejami itd. Będę podawał wam pełne wyniki rzutów wraz z modyfikatorami i rzutami pojedyńczych kości żeby mnie nie oskarżano o przekłamania.) Z góry ostrzegam że za palenie wiosek jako dobra postać polecą XP'ki (i nie mam tu na myśli Windowsa), jak także za inne nieprawidłowości w prowadzeniu postaci :P.

 

Jako że dla wielu będzie to pierwsza sesja, świat nie będzie wielki. Na poczatku gracze wylądują w wiosce Dun'ha Vesta, gdzieś w fikcyjnej Dominarii w fikcyjnym świecie. Wieś toczy od wielu lat regularną wojnę z sąsiadującą wioską goblinów, która to potrafi szybko zregenerować siły armii, przez to walka staje się bezcelowa i z góry skazana na niepowodzenie. Planuję też, że pierwsza misja będzie opierała się o legendę Wieży Stu Goblinów, zbudowaną przez maga Valimada (Suche, nie?). W następnych sesjach rozbuduję pole gry i mam nadzieję że będziecie gotowi pojechać do miasta i przyjąć już poważne zadanie. :]

 

Dobsz, otwieram zapisy. Wybiorę trzech z was i być może jutro się zabawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale to zależy jeszcze od godziny.

 

Godzinę jeszcze się ustali. :P

 

No, to chyba mamy komplet. Myślę że dobrze by było to rozegrać w sobotę, czyli jutro. Tak wieczorem, bo muszę przygotować materiały. :)

 

PS. Jest jeszcze sprawa, czy przyrządzać karty postaci na początku gry czy przed grą? Na początku gry prześledzicie cały etap i sprawdzicie że uczciwie robie, ale przed grą mi byłoby na ręke bo zdąże zrobić, napisać wszystko i powysyłać karty do zaakceptowania przez was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję: karty zrobię wcześniej.

 

Chcę tylko teraz wiedzieć jakie chcecie rasy i klasy. Rasy do wyboru: Ludzie, Krasnoludy, Elfy, Gnomy, Półelfy, Półorki, Niziołki.

 

Klasy: Barbarzyńca, Bard, Czarodziej, Druid, Kapłan, Łotrzyk, Mnich, Paladyn, Tropiciel, Wojownik, Zaklinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, czarodzieje same.

 

Taka instrukcja: przed rzuceniem czaru dzień wcześniej musisz skoncentrować się nad księgą czarów, potem przez 8 godzin odpoczywasz a potem rzucasz kiedy będzie trzeba. Ilość przygotowanych czarów określa poziom bohatera. :] (Swoją drogą same czary zajmują połowę podręcznika...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. W czasie gry można stać się np. drowem?

 

Tylko różowym królikiem wielkanocnym. :/

 

No nie za bardzo. Wiąże sie to ze zmianą połowy atrybutów i innymi ceregielami, których nikomu nie chcę się normalnie robić. Koleś jest taki i taki zostanie.

 

Ok, jutro wielkie losowanie atrybutów! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli mamy doświadczonego kogoś to nie mógłbym odmówić. Ale to jedna z moich pierwszych sesji i ciężko będzie opanować taką liczbę osób, a 3 to praktycznie idealna liczba na drużynę, nie za dużo i nie za mało. Może kiedy indziej, panie Wirt, i daj pograć mniej doświadczonym. :]

 

A przygoda to pierwsza rzecz którą mistrz gry wymyśla przed sesją, improwizacja jest wtedy kiedy gracze nie grają tak jak Mistrz zakładał, nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...