Skocz do zawartości

[MySQL] Prestashop - update


Rekomendowane odpowiedzi

MySQL - zrobiłem skrypt z poziomu PHP który wykonuje zapytanie UPDATE które zmienia nazwę produktu. Zapytanie działa na serwerze lokalnym. Działa też na serwerze docelowym przez phpmyadmin. Ale na tym samym serwerze docelowym przez php już nie. Wszystko powinno być okej skoro na lokalnym działa. Na SHOW GRANTS mam:
[Grants for admin23121_XXX@%] => GRANT USAGE ON *.* TO 'admin23121_XXX'@'%'
[Grants for admin23121_XXX@%] => GRANT ALL PRIVILEGES ON `baza23121\_XXX`.* TO 'admin23121_XXX'@'%'
[Grants for admin23121_XXX@%] => GRANT ALL PRIVILEGES ON `baza23121_XXX`.* TO 'admin23121_XXX'@'%'
Czyli uprawienia chyba mam. Tylko co może być nie tak? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Wygląda jakby był to brak uprawnień, ale teoretycznie one są.
Polecenie SELECT np. działa normalnie...
(Jeśli to coś zmienia to jest Prestashop i komunikuję się przez wbudowany kontroler Db::getInstance()->executeS())
Sprawa jest o tyle dziwna że to użytkownik z którego obsługiwana jest też presta więc nie wierzę że nie ma praw do update.


Przykład polecenia który działa przez phpmyadmin(na obu serwerach) i na lokalnym ale na docelowym nie:

UPDATE `ps_product_lang` SET `name`="TESTOWY PRODUKT23" WHERE id_product=4524

Ale SELECT tego samego produktu już wszystko elegancko zwraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
10 godzin temu, LolikZabójca napisał:

Db::getInstance()->executeS()

 Zrobiłem to za Ciebie i wszedłem w manual, i chociaż nie znam Presty, czytam:

It should only be used for 'read' queries

Zatem spróbuj samego execute() :)

 

https://doc.prestashop.com/pages/viewpage.action?pageId=51184692#BestPracticesoftheDbClass--executeS()

https://doc.prestashop.com/pages/viewpage.action?pageId=51184692#BestPracticesoftheDbClass--execute()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...