Skocz do zawartości

Konfiguracja darmowego hosta?


I am vader

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, nie wiedziałem czy lepiej napisać tutaj czy w dziale związanym z PHP.

Postanowiłem trochę poszerzyć zakres swojej wiedzy i wejść na (nieco hejcone) wody jakimi jest PHP.

Znając GML moim wstępnym podejściem była baza danych i jej obsługa oraz, oczywiście, integracja tego z aplikacją zrobioną w GMS.

 

Skorzystałem z darmowego hosta którym jest https://byet.host/.

 

Prosty kod który napisałem działa ładnie, pięknie... w przeglądarce. Próbując POST czy GET przez GM'a owszem dostaję udany zwrot informacji, ale raczej rozczarowujący.

Bez względu na to czy zapytanie wyślę do pliku php czy html oraz czy jest pusty czy posiada jakąkolwiek zawartość, wynik jest zawsze ten sam:

74c779f598.png

 

Głupi nie jestem, czytać umiem, ale testując inną opcję(a dokładnie: http://freegeoip.net/json/ ) zwraca wszystko poprawnie, przy czym dochodzę do jednego wniosku:

Coś w konfiguracji wymusza coś wymagającego javascript bez względu na to czy tego chcę czy nie, albo czy w ogóle w pliku coś jest.

 

Moje pytanie brzmi: Jak to naprawić? Muszę coś zmienić gdzieś w panelu? Dodać jakiś plik konfiguracyjy do FTP? Dodać jakiś nagłówek czy coś do requesta? A może muszę zmienić hosta do moich zabaw?

Nie znam się na tym, więc nie wiem w co bardziej wierzyć.

 

Z góry dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu host wkleja Ci to. Nie wiem czy to skrypt od reklamy, analityki czy jakiś ich wewnętrzny, ale nic z tym nie zrobisz.

 

Opcje są 2. Znaleźć lepszy host, albo parsować ten tekst. Znasz funkcje od tekstu więc możesz z result usunąć nie interesujące Cię informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu host wkleja Ci to. Nie wiem czy to skrypt od reklamy, analityki czy jakiś ich wewnętrzny, ale nic z tym nie zrobisz.

 

Opcje są 2. Znaleźć lepszy host, albo parsować ten tekst. Znasz funkcje od tekstu więc możesz z result usunąć nie interesujące Cię informacje.

 

Okej, dzięki. Nie da rady tego usunąć, bo żaden kod w pliku nie jest wykonywany przed tym kawałkiem i cokolwiek bym nie wpisał wywali błąd braku obsługi js.

 

 

Płatne można znaleźć od naprawdę niskich cen typu 5zł za miesiąc. Pozostałe niestety będą zwracać takie kwiatki i do zwracania txt czy json się nie nadają.

 

Jakieś przykłady? Chyba skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Nie da rady tego usunąć, bo żaden kod w pliku nie jest wykonywany przed tym kawałkiem i cokolwiek bym nie wpisał wywali błąd braku obsługi js.
Mi chodziło wewnątrz GM. Dostajesz request, wiesz jakie dane cię interesują, wiec mozesz próbować usunąć wszystko inne.

 

Chyba że za pierwszym razem źle przeczytałem... Nie ważne o co poprosisz to serwer zwraca tę samą informację? Duck it! Zmieniaj host na cokolwiek innego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...