Skocz do zawartości

napisy końcowe


Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się.

 

Programiści to magicy.

Sprzedają dusze za specjalne efekty których normalnie nie da się zrobić.

 

...

 

Wszystko się da, kolego. Pytanie nie jest czy się da, tylko "czy pomożecie mi to zrobić".

 

Tekst się wyświetla funkcją

GML
draw_text(x,y,string);

 

x i y to pozycja na ekranie, string to tekst.

Jezeli ma sie poruszac z gory na dol znaczy ze ma sie poruszac po osi y.

 

Po prostu zwiekszaj pozycje y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić obiekt wyświetlający tekst o dużej wysokości, i nadać temu obiektowi ujemną prędkość pionową (vspeed). Można to nawet osiągnąć bez GML, korzystając z bloków akcji.

 

Mniej więcej tak to powinno wyglądać:

 

napisy0.PNG

 

napisy1.PNG

 

napisy2.PNG

 

napisy3.PNG

 

object0 następnie umieść na dole pustego pomieszczenia. Jeśli chodzi o samą zawartość zmiennej credits, znak # rozdziela rysowany na ekranie tekst przechodząc do następnej linijki. Jeżeli zamiast tego chcesz, by po prostu wyświetlić hash jako znak, wyescapuj go backslashem, czyli \# narysuje #, a sam # przejdzie do nowej linii.

 

Definiując zmienną credits pamiętaj, by wyrażenie znalazło się pomiędzy znakami " " lub ' '. W samym ciągu znaków użyłem ``, by nie przedłużać.

 

I w ogóle to polecam zaznajomienie się z różnymi formami wyświetlania i modyfikowania zmiennych. Poniżej pełna zawartość linijki, gdzie definiowane są credits. Zrób se copypaste'a i zobacz, jak to działa.

 

"programowanie#ADAM ZAWADZKI##scenariusz#BARTOSZ WOJCICKI##glowny grafik#CELINA ULEPEK##modele 3d#DAMIAN TRELA#ELZBIETA SARNOWSKA#FILIP ROCHATYNSKI##muzyka#JUSTYNA BIMBER##udzwiekowienie#STUDIO ``PITCH PERFECT``#F.H.U. DZIASLO STANISLAW##level design#PAWELEK ZAWADZKI#PIOTRUS ZAWADZKI#KRYSTYNA KOPER-ZAWADZKA#i pozostale pol#rodziny programisty###Specjalne podziekowania dla#pizzerii ''Dolmio'' w Parzymiechach#za wsparcie zywieniowe#oraz moralne podczas#tworzenia produkcji. Jestescie#\#1 wsrod Pizzerii!###Parzymiechy, MMXV"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wychodzi jak ważne jest czytanie ze zrozumieniem :P

 

z góry na dół/z dołu na górę

 

Jak dla mnie [(p OR q) => p] AND [(p OR q) =>q] jest TRUE :P

 

Nie zmienia to faktu, że przykład można bardzo prosto przerobić - pokazuje łopatologicznie działanie listy płac. Zamieściłem go głównie po to, by początkujący użytkownicy zobaczyli, jak można prosto podzielić tekst na linijki przy rysowaniu.

 

By napisy leciały z góry na dół

- tak przepisać zmienną credits, by linijki leciały w odwrotnej kolejności.

- ustawić object0 na górze, zamiast na dole pomieszczenia

- na początku wydarzenia Draw, wykonać skrypt bądź wyrażenie

draw_set_valign(fa_bottom);

które to nam wyrówna dół tekstu do pozycji y obiektu

(nie mam pojęcia jak to zrobić klockami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...