Skocz do zawartości

Lands Of Nemed


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to jest mój pierwszy post na nowym forum GMC :) Gratuluje Ranma_man'owi za nową stronę, jest naprawdę dobra, po prostu profesionalna :)

 

Co do mojego projektu "Lands Of Nemed". Jest to RPG i towrząc go, chciałem aby miał w sobie coś, czego nie mają inne RPGi. Tą rzeczą jest nieskończona kombinacja parametrów broni, tarcz itp. Jak to działa ?

Jeżeli mamy miecz o nazwie Short Sword, to w przypadku innych RPGów, ma on zawsze stały parametr np. atak od 3 do 6. Natomiast w moim RPGu Jeden miecz może mieć losowy zakres ataku czyli od 2-5 do 6-10, wobec tego jak znajdziemy 5 takich samych mieczy "Short Sword", to każdy będzie miał inną moc ataku, do tego dochodzą jeszcze dodatkowe parametry np +3+8+Luck, ale o tym nie będę się tu rozpisywał ( jeżeli ktoś grał w MU Online www.muonline.com, to będzie wiedział o co mniej więcej chodzi z tymi +4+12 itp. ). To wszystko już jest zrobione, wszystko działa sprawnie tylko, że narazie w tym demku jest po jednym z rodzajów każdego typu przedmiotów. W ogóle na tym demku nie ma dużo rzeczy, np. miecza dwuręcznego, co powoduje iż nie można chwycić tarczy, jednak to wszystko już jest zrobione w kodzie :)

 

Parę porad:

 

Kiedy zdobędziecie POZIOM ( LEVEL :) ), to pokażą się w górnym, prawym rogu zielone kwadraciki, klikając na nie możecie dodać swoje punkty do umiejętności:

 

rpg.jpg

 

Oczywiście są też wzięte pod uwagę takie rzeczy, że dodając do np. SIŁY ( strength ) polepszacie swój atak. Każdy parametr coś dodaje :)

Coż życzę miłej zabawy i warto pograć nieco dłużej, bo można trafić ciekawe przedmioty z dodatkowymi punktami ;)

 

LINK DO ŚCIĄGNIĘCIA:

 

>>> Lands Of Nemed

 

LINK DO TEMATU NA GMCommunity

 

Lands Of Nemed - GMCommunity

 

Aha zapomniałem z tego wszystkiego:

 

Cała grafika oprócz inventory, dolnego paska i stanów energii itp. nie jest moja, tylko z darmowego jakiegoś packu. Właśnie w tym wszystkim jest problem, że potrzebuję grafika do postaci izometrycznych, a z tym jest cholernie trudno :(

 

Jeżeli chodzi o kod gry, to zrobienie RPGa jest naprawdę czasochłonne, ciągle tylko tablice, błedy i testy. Jedym słowem masakra :)

 

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I love RPG's ! - zaraz zagram i napiszę opinię. Mogę się założyć, że ta gra pobije diablo blizzarda :DDD

 

Kurde, mógłbyś jakiś readme napisać, bo nie wiem jak wyjść od kowala, i nie wiem jak zakładać itemki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci mówie :)

 

Od kowala żeby wyjść trzeba nacisnąć na niego prawym myszy :) Zresztą jak jesteś w sklepie to nad kowalem jest instrukcja ;)

 

Co do itemów:

 

Lewym myszy się zakłada, a prawym ściąga/wyrzuca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest super, tylko dość niski drop i prawie zawsze wypada złotko. Aha jeszcze jedno jest kilka bugów, np. gdy zabijemy potworka, wypadnie złoto i gdy jeszcze na nie w locie najedziemy i szybko przesuniemy kursor gdzie indziej, przy kursorku pozostaje napis, informujący ile złota leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek.. nie chcę zebyś myslał, że znów się czepiam, ale różne parametry dla tych samych przedmiotów byly już stosowane w grach :rolleyes:

 

Co do samej gry to zapowiada się naprawde dobrze a przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie. I na koniec słowo wyjaśnienia... Diablo to nie jest rpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenke :)

Mifa: co do tego bugu, to on aktualnie jest już poprawiony :) Aha i to, że jak najedziesz na przedmiot i pokazuje się ZADŁUGI czarny kwadrat ( puste mmiejsce ) to też poprawiłem, bo wygląda to strasznie :)

 

Choosen: Możliwe że były już stosowane :) ale mało gier ma taki motyw :) Diablo nie jest RPGiem ? hmm a więc czym jest ;) ?

 

OK dzięki chłopaki za comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, ja już cię chwaliłem na gg ale może powiem coś jescze ;] Więc może zaczne tu od, tego że gdy w trakcie gry nacisniemy klawisz nr. 6 nasz exp, w zaskakująco szybkim tempie zasuwa do przodu :] Poza tym bardzo podoba mi sie pomysł, czegoś podchodzącego pod Diablo, bo takie gry akurat preferuje :) Szkoda tylko że narazie widzimy grafike (Postacie, itp.) z darmowych zbiorów niemogę się już doczekać, kolejnej wersji, i możliwości jej Przetestowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary projekt poszedł w siną dal :) Tzn. Lands Of Nemed jest całkiem nowym prjektem robionym od samego początku, a Forgotten Warrior robiłem za czasów kiedy nie wiedziałem co to jest tablica :D LOL i tak dużo mi wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego projektu "Lands Of Nemed". Jest to RPG i towrząc go, chciałem aby miał w sobie coś, czego nie mają inne RPGi. Tą rzeczą jest nieskończona kombinacja parametrów broni, tarcz itp. Jak to działa ?

Jeżeli mamy miecz o nazwie Short Sword, to w przypadku innych RPGów, ma on zawsze stały parametr np. atak od 3 do 6. Natomiast w moim RPGu Jeden miecz może mieć losowy zakres ataku czyli od 2-5 do 6-10, wobec tego jak znajdziemy 5 takich samych mieczy "Short Sword", to każdy będzie miał inną moc ataku, do tego dochodzą jeszcze dodatkowe parametry np +3+8+Luck, ale o tym nie będę się tu rozpisywał

 

Stare dzieje :rolleyes: Takie myki już widzieliśmy m.in. w Diablo i ADOMie :sp_ike:

 

Tak czy inaczej, wygląda nieźle i małej ilości bugów do naprawiania życzę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorka że odswiezam temat, ale mam problem z ta gierką :)

Nie wiem skąd wziasc bron, ciage mnie atakuja wilki i szczuty a ja nie moge ich zbić :D

 

Choosen : No tak.. powazna sprawa. Dobrze ze czym predzej nam o tym wspomniales :lol2: .

 

lion: No... tylko ze ja niedawno chcialem looknac co to jest, wczesniej nie mialem czasu :emot11:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że macie spore problemy, a więc już wyjaśniam:

 

Każda broń, tarcza itp. wymaga odpowiedniej ilości SIŁY, ZRĘCZNOŚCI itp. dlatego nie można jej użyć na początku. Należy pozabijać trochę szczurów, aby zdobyć doświadczenie, wówczas zdobędziecie wyższy level-poziom, co przyczyni się do tego, iż będziecie mogli dodać swoje punkty SIŁY itp. aby użyć dany przedmiot.

 

Jak dodać punkty ?

 

Po uzyskaniu nowego poziomu z postaci wylecą żółte gwiazdy ( oznaczają one osiągnięcie nowego poziomu ), wówczas w prawym górnym rogu ekranu, pokażą się zielone romby, które odpowiadają takim parametrą:

 

rpg.jpg

 

Aby dodać sobie taki punkt wystarczy kliknąć lewym na romb. Co każdy poziom dochodzi 5 punktów, które można sobie rozłożyć na różne sposoby. Np. 2 do SIŁY, a 3 do ZRĘCZNOŚCI.

 

Dalej...

 

Sklep - Aby wejść do sklepu należy klinąć lewym myszy na kowala, a jeżeli chcemy wyjść ze sklepu, to po prostu klikamy na kowala prawym myszy.

Kupuje się przedmioty klikając lewym na dany towar, jeżeli chcemy coś sprzedać ze swojego ekwipunku, to po prostu należy kliknąć prawym na przedmiot znajdujący się w naszym plecaku.

 

Czy jeszcze czegoś nie rozumiecie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gra całkiem fajna :) . Tylko jest kilka bugów. Chociażby blokowanie sie potworów na drzewach. Albo taki ze gdy sie zdejmie broń obniża sie speed atack, potem się zalozy bron podniesie sie o wspolczynnik tej broni, później sie zdejmie i jest znowu mniejszy to chyba najwiekszy bug :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

sorry za supermega odświeżenie ale ma ktoś linka działającego do tej gry bo te wygasły no pograłbym w to o same miłe słówka są o tym

 

Edit: Kto zaraportował przyznawać siębez bicia , ja tylko chciałem popykać w to, a co miałem napisać temat w valhalli

 

 

Owszem, mogłeś napisać w Vallhali... Tym razem bez warna, ale to ostatni raz ! Nie odświeżamy.

Mimek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...