Skocz do zawartości

Błędnie wyświetlane sprity


odex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

Ostatnio postanowiłem wrócić do GM i przerobić swoją starą grę w nowej koncepcji. Wszystko idzie okej ale mam jeden problem. Poprosiłem kumpla o przetestowanie jak wszystko działa. Problem polega na tym, że na jego komputerze kompletnie rozjeżdżają się sprity. Grafika kompletnie odchodzi od pierwowzoru. Testowałem to u siebie, u innego kumpla, na 2 komputerach w pracy i wszędzie było dobrze, tylko u tej jednej osoby jest z tym problem. Strzelam więc, że pewnie nie trafiłem na jedynego kompa na święcie, który ma z tym problem, tylko inne osoby też mogą mieć taką sytuację, więc wole się dowiedzieć już na starcie o co chodzi, niż potem się z tym męczyć. Robione w GMS.

Z góry dzięki za pomoc!

 

Przykładowe screeny:

 

jak powinno wyglądać:

nwupWwN.jpg

 

jak wygląda:

CPAaTDP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardzo ważne pytanie: Czy to co widać na błędnym screenie masz też u siebie w projekcie? Czy masz taką dziwną grafikę czy to na prawdę jest błąd.

Drugie pytanie to czy do wszystkich wysyłałeś ten sam plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardzo ważne pytanie: Czy to co widać na błędnym screenie masz też u siebie w projekcie? Czy masz taką dziwną grafikę czy to na prawdę jest błąd.

Drugie pytanie to czy do wszystkich wysyłałeś ten sam plik?

U mnie działa bez problemu, tak jak na pierwszym screenie. Nie ma jakichkolwiek artefaktów.

Wysyłałem identyczną kompilację do wszystkich miejsc. Ten sam plik, ten sam build.

 

 

Mi to wygląda na artefakty karty graficznej, która jest uszkodzona.

Śmiem wątpić, gdyż ta osoba ma prawdę dobry sprzęt i nigdzie, w jakiejkolwiek innej grze nie pojawiają mu się artefakty czy jakiekolwiek problemy graficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...