Skocz do zawartości

Wasze pulpity


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Xfire pokazuje że mam 41 zainstalowanych gier... na linuxie prawdopodobnie pokazałby 0 :( Do tego co z moim virtualDub'em, 3DS max, photoshopem, Adobe After Effects, flash 8... no i GM chyba nie działa na linuxie a do tego nie można korzystać z winAPI ani z Ogre3D, w ogóle co wy robicie na tym linuxie? x) ja bym się tam zanudził

 

nie chcę mówić że linux jest zły bo nie o to mi chodzi, chcę się dowiedzieć co was przy nim trzyma gdzie od tylu aplikacji trzeba się odciąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę swój post, który napisałem trochę wyżej:

"Jak się nie gra na komputerze i nie potrzebujesz żadnych profesjonalnych programów, to Linux jest świetnym rozwiązaniem, nawet dla takich osób lepszym od Windowsa. "

Na siłę można znaleźć odpowiedniki wszystkiego, lub babrać się z Wine, Cedegą itp. ale Linux po prostu nie jest dla osób które używają komputera jako centrum rozrywki czy pracują z multimediami :) . A jak tacy sobie wgrywają Linuksa, to są sadomasochistami. Sam zresztą miałem Linuksa 2 lata jako jedyny system, to mógłbym tu dużo na te tematy prawić. Dobra, jak coś to mogę powymieniać co nieco na Twoje pytania.

granie?

99% gier na silniku Quake 3 i jego forkach ma oficjalne bądź nieoficjalne porty na Linuksa. Tak samo jak zresztą większość gier od iD Software. Do tego spora baza gier dla casuali (i nie tylko*) w repozytoriach. Do tego, pod Wine nie ma zbyt dużych problemów z odpaleniem gier opartych na silnikach GoldSrc (Half-Life, Counter-Strike...) czy Source (Half-Life 2, Team Fortress 2...). Jak komuś się nie chce męczyć z konfiguracją Wine, to jest Cedega, która odpala sporą część tytułów. Do tego, na Linuksa jest pełno emulatorów. Jednak szczerze mówiąc, gdybym był graczem chcącym posiadać ten system, to Linuksa wgrałbym obecnie tylko po zakupie jakiejś konsoli :) .

 

* bo znajdziemy w nich chociażby świetnego Quakopodobnego shootera Warsow :> .

obróbka grafiki?

GIMP. Do tego programu jest tyle różnego rodzaju pluginów, że można bardzo rozwinąć jego funkcjonalność. Nigdy nie jest to Photoshop, ale jak nie zajmujesz się profesjonalnie obróbką zdjęć, to GIMP w zupełności wystarcza. Chociaż, jak się zajmowałem jeszcze fotografią, to obrabiałem zawsze GIMPem i żyłem :P . Jak ktoś chce Photoshopa, to te wydane do CS2 działają bez problemu na Wine. CS2 stwarza jakieś problemy, a z tego co słyszałem, nowsze nie działają.

muzyki?

Nie wiem co masz na myśli pod tym pojęciem, czy chodzi ci o edycję, czy komponowanie, ale jak o to pierwsze, to na Linuksa jest prześwietne Audacity. Nawet na Windowsie go używam. Świetny program, którego funkcjonalność można bardzo rozszerzyć. Mi osobiście bardziej on przypadł do gustu od Adobe Soundbooth :P .

modelowanie?

Blender. Ten program ma potężne możliwości, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wymienionych przez Ciebie programów ruszy przez wine. Do tego masz garstkę darmowych alternatyw: Blender, Gimp itd.

 

Ostatnio nawet do linuxowego kernela wchodzi zintegrowana obsługa .exe, ale wiadomo, że to nie ma prawa wejść do oficjalnego drzewa.

 

I teraz mała niespodzianka:

 

Marmot, nawet ostatnio widziałem pewny snippet kodów, które maja za zadanie wykonać to samo zadanie. Były przedstawione w kilkunastu stylach programowania: WinAPI, Qt, Python, PHP, Ruby ... chodzi o charakterystyke libów i języków. I najśmieszniej wypadł ... WinAPI :D.

 

Ogre3D jest super multiplatformowe.

 

Żeby nie było offtopicu: http://dl.dropbox.com/u/231529/screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z MAC'iem to żeś dowalił xd już chyba na linuxie jest więcej do roboty z tego co mówił marmot (na MAC'a gier szukać ze świeczką). Widzę że wśród was wielu ma linuxa, ale ja grając codziennie w coś raczej bym na nim długo nie posiedział :) Słyszałem że linux jest dla profesjonalistów... tylko że profesjonalista raczej chce robić wszystko najszybciej i najłatwiej a nie przeskakiwać od linuxa do windowsa żeby w coś pograć albo korzystać z emulatorów i innych cudów. Wiem że mało wiem (;P) o tym systemie więc może powiedzcie mi co ma linux czego nie ma windows?

 

Do tego masz garstkę darmowych alternatyw: Blender, Gimp itd.

No tak ale powiedz czemu mam wybierać alternatywy skoro mam już swoje ulubione photoshopy i 3Dmaxy ? :>

 

99% gier na silniku Quake 3

No tak, obecność tak świeżutkiego silnika mnie uspokaja że pogram sobie w gierki z oszałamiającą grafiką :)

 

Audacity

O! nowość bo ja myślałem że to windowsowy głównie jest :o Ale sam korzystam z Audacity i jestem z niego zadowolony

 

No i nikt mi nie powiedział czy jest GM na linuxa!

 

Jak narazie myślę że linux jest systemem na gorsze kompy od głównego (takiego do gier) bo instalowanie go na takim to raczej marnotractwo dobrej karty graficznej i proca :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) więc może powiedzcie mi co ma linux czego nie ma windows? (...)

 

"Mówią, że Windows jest windą, a Linux schodami. Windą jest łatwiej, ale czy widziałeś kiedyś zepsute schody?" (www.demotywatory.pl)

 

No i nikt mi nie powiedział czy jest GM na linuxa!

 

Można otworzyć go przez Wine, ale trochę kulawo będzie chodził.

 

Jak narazie myślę że linux jest systemem na gorsze kompy od głównego (takiego do gier) bo instalowanie go na takim to raczej marnotractwo dobrej karty graficznej i proca :>

 

20080918_Picard_Facepalm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z MAC'iem to żeś dowalił xd
Do mnie to było? Nie wiem o co chodzi.

Słyszałem że linux jest dla profesjonalistów...

W obecnym stadium rozwoju nadaje się dla programistów lub tylko na sprzęt biurowy/przeglądanie internetu... i coś tam jeszcze.

korzystać z emulatorów i innych cudów

Rozszaruje Cię: Wine- Wine is not emulator

powiedzcie mi co ma linux czego nie ma windows?
Wystarczy poogoglować. Np. to że jest zgodny z POSIXem...

Napewno lepiej się sprawdzi na maszynach serwerowych

No tak ale powiedz czemu mam wybierać alternatywy skoro mam już swoje ulubione photoshopy i 3Dmaxy ? :>
Daliśmy Ci przykład software na Linuxa, nie Windowsa. Nadinterpretujesz nasze wypowiedzi.

No i nikt mi nie powiedział czy jest GM na linuxa!
Wystarczyło sprawdzić. NIE, NIE MA. Ale przez Wine działa.

Jak narazie myślę że linux jest systemem na gorsze kompy od głównego (takiego do gier)
Nikt nie napisał, że jest lepszy. :) Linux dla przeciętnego człowieka, gracza itd. się nie nadaje. (w obecnym stadium)

bo instalowanie go na takim to raczej marnotractwo dobrej karty graficznej i proca :>
Zdziwisz się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź mi crysisa pod linuxa, Just Cause 2 pod linuxa lub Far cry 2 pod linuxa

 

I dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie o co chodziło z tym Mac'iem.

To że na mac'a w ogóle (!) nie ma gier oprócz WoW'a i kilku wyjątków już dosyć starych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, obecność tak świeżutkiego silnika mnie uspokaja że pogram sobie w gierki z oszałamiającą grafiką smile.gif

O Quake3 wspomniałem, bo najwięcej jest gier na nim opartych. Zresztą, silnik iD Tech 4 czyli nowszy też jest w wersji pod Linuksa, jak również gry na nim oparte. Wystarczy przejrzeć FTP iD Software po porty na Linuksa: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/ . A tu jeszcze trochę więcej portów gier na Linuksa: http://icculus.org/~ravage/ . Jak już zresztą powiedziałem, Linux ogólnie rzecz biorąc nie jest dla graczy, ale dla chcącego nic trudnego, bez problemu coś znajdzie. No i jeszcze warto zapodać ten link: http://wupra.com/

 

No i nikt mi nie powiedział czy jest GM na linuxa!

Nie ma GM na Linuksa, ale są też programy do tworzenia gier na Linux. Chociażby bardzo fajny i przyjemny Game Editor w którym przepracowałem trochę czasu, którego w końcu porzuciłem dla prób programowania gier w C++. No, i Game Editor jest multiplatformowy, więc grę przekompiluje się także pod Windowsa. Pamiętam jeszcze jakiś edytor przygodówek, ale jego nazwy już za nic.

 

Jak narazie myślę że linux jest systemem na gorsze kompy od głównego (takiego do gier) bo instalowanie go na takim to raczej marnotractwo dobrej karty graficznej i proca :>

Coś Ty. Prawdziwy potencjał swoje procka odkryjesz kompilując jądro systemu ;> . A tak serio, to sądzę, że osoby które wgrywają Linuksa raczej nie potrzebują jakiegoś wybitnego sprzętu do grafiki, a nawet jak go mają to mogą go wykorzystać, chociażby programując w OpenGL, czy rajcując się bajerami z Compiza.

 

chodziło mi z tym marnowaniem to że żadne nowe gry nie działają pod linuxem

http://www.cedega.com/gamesdb/

http://www.cedega.com/gamesdb/certified/

http://appdb.winehq.org/index.php

 

To że na mac'a w ogóle (!) nie ma gier oprócz WoW'a i kilku wyjątków już dosyć starych

http://www.gametreeonline.com/

Na Maca jest o dziwo nawet więcej niż na Linuksa panie znawca.

 

EDIT: Nie mówiąc jeszcze o tym, że wraz z premierą Portala 2, dostaniemy gry od Valve w wersjach na Maca ;> . A co najlepsze, posiadacze PCtowych wersji tych gier, dostaną wersje na Maca za free. Aż chce mi się kupić iMaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że nie wiedziałem że tyle gier działa na MAC'u :o A na linuxa żeczywiście jest trochę nowych gier ale nie jest ich wiele, ale jest zawsze w co pograć ;) No dobrze, a teraz powiedzcie mi dlaczego WY korzystacie z MAC'a i Linuxa? :P bo chyba wasze kompy serverami nie są a Kofel nie jest chyba profesjonalnym grafikiem lub coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że nie wiedziałem że tyle gier działa na MAC'u :o

Sprawdź gry Electronic Arts itd.

korzystacie z MAC'a

No więc:

- bardzo dobrze wykonany

- zgodność z POSIX

- bardzo ładna oprawa graficzna

- możliwość deweloperki na iPhone

- dużo bardzo dobrych programów, których odpowiedników szukać ze świecą na Windowsa

 

i wiele, wiele więcej...

Kofel nie jest chyba profesjonalnym grafikiem lub coś w tym stylu

O co Ci chodzi? Grafikiem nie jestem, nigdzie o tym nie wspomniałem. :sp_ike: "coś w tym stylu" np. programistą? Byś się zdziwił.

 

I dalej powtarzam, Linux póki co nie nadaje się dla szarego użytkownika, tym bardziej do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmot: '* bo znajdziemy w nich chociażby świetnego Quakopodobnego shootera Warsow :> .' Jaką masz wersje warsowa? Strzelam, że najnowszą. Jesteś zainteresowany partyjką? :>

Nie gram w Warsow obecnie. Jak miałem Linuksa to w niego grywałem, od tego czasu ani razu w to nie grałem ;p . (czyt. nie grałem w to już ok. 3 lata)

 

Żeby nie offtopicować już:

pulpit_4bb87fb08d8f6.jpg

Trochę burdel, bo od czasu formatowania nie chciało mi się kasować ikon z pulpitu, więc co się na niego wewaliło, toteż zostało. Tak czy siak, pulpit widzę tylko po odpaleniu komputera, to nie muszę mieć nie wiadomo jak czystego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. programistą? Byś się zdziwił.

A są jakieś kompilatory C++/C/C#/Delphi na MAC'a? A mówiłem o grafiku dlatego że słyszałem że MAC jest dobry dla profesjonalnych grafików :o A twojego profesjonalnego programowania ani myślę kwestionować :)

 

Btw. Pulpit mój widzieliście więc następny dam po formacie i instalacji Windows 7 :) A i takie offtopowe małe pytanko: czy win 7 prosi o klucz podczas instalacji? i czy podczas instalacji łączy sie z netem w celu sprawdzenia czegoś albo co? bo w torrencie mi nic nie napisali ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...