Skocz do zawartości

Rysowanie pajęczyn, oraz parę pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak z tematu wynika, próbuję (a raczej próbowałem) zrobić kod, który będzie tworzył pajęczyny, a nawet lepiej żeby to było coś "pajęczyno-podobne". Mam na myśli, że niekoniecznie ta pajęczyna musi być taka "idealna". Niestety przerosło to moje możliwości. Chciałbym aby to była rysowane za pomocą funkcji draw, abym mógł mieć różne warianty tych pajęczyn tzn. większe, mniejsze, mniej dokładniejsze. Czy ktoś miły taki kod by mi skleił, bądź naprowadził mnie na dobrą drogę? Niestety nie mam jak wysłać symbolicznych paru złotych :)

Edit: Parę pytań. Byłbym szczęśliwy (czyż uśmiech na twarzy forumowicza, nie jest wystarczającą zapłatą?) gdyby ktoś chociaż na niektóre odpowiedział.

1. Czy można zrobić maske, z rysunków narysowanych za pomocą funkcji draw?

2. Czy ID, można wykorzystać jako identyfikator np. 100001_x, 100001_y ?

Jeśli to nie problem, to dopiszę czasem jakieś pytanie.

Edit2: 3. Funkcja random za każdym razem działa w ten sam sposób (przynajmniej tak mi się zdaje). Czy trzeba używać jakiejś pseudolosowości?

Edit3: 4. Jak zrobić aby obiekt, nie odchodził za daleko od ustalonego x, oraz y ? Używanie move_towards_point, nie za bardzo spełnia moje oczekiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora wersja Game Makera? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktore okno rzucic? :>

przerzuc sie na GM:S - standard jest legalny za free i ma o wiele wiecej opcji niz GM:8. Na GM:S mam pomysl jak to fajnei zrobic nawet z animacja tak, by wygladalo zacnie i dzialalo bardzo szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktore okno rzucic? :>

przerzuc sie na GM:S - standard jest legalny za free i ma o wiele wiecej opcji niz GM:8. Na GM:S mam pomysl jak to fajnei zrobic nawet z animacja tak, by wygladalo zacnie i dzialalo bardzo szybko :)

W takim razie tak zrobię ;) Jeśli byłbyś tak miły, mógłbyś mi teraz napisać teraz kod? (brzmi to trochę tak: "Jest jakiś frajer, który to zrobi za mnie?". Tak wiem, przepraszam ;P). Ja w tym czasie, zaopatrzę się w Studio.

 

@OffTopic

Czy tylko mi strony na gmclan'ie ostatnio się bardzo długo ładują? (jestem tu już od jakichś 6 lat, ale nigdy nie miałem konta, bo takowej potrzeby nie miałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja chetnie pomagam ludzikom tutaj. aczkolwiek ludziki tutaj potrafią czekać na przyklad, bo szanuja to, ze ktos pracuje w tygodniu i nie ma czesto czasu by zrobic cos na "teraz" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja chetnie pomagam ludzikom tutaj. aczkolwiek ludziki tutaj potrafią czekać na przyklad, bo szanuja to, ze ktos pracuje w tygodniu i nie ma czesto czasu by zrobic cos na "teraz" :)

Ahh, w pełni rozumiem. Na moje szczęście jestem także dość cierpliwy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie trafiles - jest banalny sposob na zrobienie tego shaderkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja random za każdym razem działa w ten sam sposób (przynajmniej tak mi się zdaje). Czy trzeba używać jakiejś pseudolosowości?

Pokaż kod, bo pewnie źle robisz (też się kiedyś obraziłem na tę funkcję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...