Skocz do zawartości

Zmiana room-u


tomasz_76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z nazwą pokoju .Posiadam pokoje z nazwą planszy zaczynająca się od plansza_1 do plansza_99. Podczas ukończenia planszy 1 chce przejść do kolejnego pokoju ale niekoniecznie następnego. Oto fragment kodu wraz z opisem. Wszystko działa ale mam pytanie odnośnie zamiany nazwy aby pozbyć się ' ' i aby nie pisać 99 razy linii............. if zamiana_plansz='plansza_1' then {zamiana_plansz=plansza_1;}. Czy istnieje jakaś inna możliwość konwersji zmiennej zamiana_plansz?. Próbowałem zrobić to bez tej nieszczęsnej konwersji ale niestety po ukończeniu planszy nie przechodzi mi pokoju który ja chce tylko wybiera jakiś inny.

 

 

 

 

..................create

 

licznik=0

 

zamiana_plansz=''

 

ktora_plansza=0

 

 

 

 

 

.................................................step

 

nr_licznik+=1; // licznik plansz jest tymczasowo potem zmienie na nr_licznik=ktora_plansza

zamiana_plansz=(string('plansza_')+string(nr_licznik)); // tu następuje dołączanie numeru plansz do ogólnej nazwy plansza_ tak aby powstała pełna nazwa plansza_1 lub plansza_20 itp.

 

 

 

 

...................

if zamiana_plansz='plansza_1' then {zamiana_plansz=plansza_1;} // konwersja w celu usunięcia dwóch '

 

if zamiana_plansz='plansza_2' then {zamiana_plansz=plansza_2;} // konwersja w celu usunięcia dwóch '

 

if zamiana_plansz='plansza_3' then {zamiana_plansz=plansza_3;} // konwersja w celu usunięcia dwóch '

 

 

i tak do 99-go pokoju ...............

 

 

 

 

room_goto(zamiana_plansz); // zmiana pokoju na pokój odpowiadający numerowi planszy pod nazwą plansza_....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja GameMakera? Jeżeli studio to możesz się odnosić do roomów wg kolejności w jakiej są w drzewku. 0 to będzie np twoje intro, 1 to menu, 2 to opcje, 3..103 to levele. I nie ważne jaka jest jego nazwa, numery będą po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Możesz zawsze zrobić tak: room_goto(plansza_1 + ile_plansz_dalej) i nawet jak dodasz przed jakiegoś rooma, to tak długo jak plansza_1 - plansza_99 będa pokolei wszystko będzie działać. Nazwy to tak naprawdę stałe (constant) z przypisaną cyferką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie, w ten sposób możesz nawet nazywać je dowolnie, ważne, żeby było po kolei. Tzn. może być plansza_1, plansza_49, plansza_lepsza, plansza_boss, swiat_2 i wciąz będzie spoko, jeśli dobrze dodasz. Możesz nawet sobie stworzyć puste plansze swiat_1, swiat_2, swiat_3 i do nich dodawać, zeby bylo jeszcze prosciej, nawet ich nigdy nie odwiedzając :)

Pamiętaj tylko, ze folder się nie liczy do numerowania, tylko jego ewentualna zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...