Skocz do zawartości

Strony z bibliotekami DLL


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem to forum i linków do stron z dll'ami jest kilka. Osobiście moge polecić link: http://forums.gamemaker.nl/index.php?showtopic=166240 gdzie znajdziemy dużo przydatnych bibliotek. Jednak potrzebuje więcej źródeł z których mógłbym ściągnąć nowe biblioteki. Potrzebuję np. biblioteki, która pozwala na operacje na liczbach (czyt. kalkulator :) ) i bilblioteke do kontrolowania portów (zamkniętych i otwartych) i do ich ewentualnego blokowania. Chodzi mi o to żeby kontrolować przesyłanie danych z i do komputera. Mam nadzieje że ktoś już się spotkał z takim dll'em :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w GMie można zrobić kalkulator bez użycia biblioteki. W chwile zrobie dodawania, odejmowanie, dzielenie, mnożenie..., a jak dojdziemy np. do funkcji lub pochodnych? Trudno będzie zebrać wszystkie warunki i umieścić je w kodzie (np. przy dzieleniu x/y, y<>0 - to jest najprostrzy przykład w dzieleniu liczb, który trzeba wyłapać, np. w funkcjach są inne warunki). Taki kalkulator pisałbym przez tydzień, a ktoś już to zapewne zrobił i przydałaby mi się taka biblioteka. Poza tym poszukuje nie tylko dll'a z kalkulatorem, ale też dll'a do kontroli przesyłanych danych w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wiadomo, że w GMie można zrobić kalkulator bez użycia biblioteki. W chwile zrobie dodawania, odejmowanie, dzielenie, mnożenie..., a jak dojdziemy np. do funkcji lub pochodnych? Trudno będzie zebrać wszystkie warunki i umieścić je w kodzie (np. przy dzieleniu x/y, y<>0 - to jest najprostrzy przykład w dzieleniu liczb, który trzeba wyłapać, np. w funkcjach są inne warunki). Taki kalkulator pisałbym przez tydzień, a ktoś już to zapewne zrobił i przydałaby mi się taka biblioteka. Poza tym poszukuje nie tylko dll'a z kalkulatorem, ale też dll'a do kontroli przesyłanych danych w sieci.
Takiej biblioteki nie ma i w językach programowania są bardzo rzadko spotykane i stosowane jeśli nie w ogóle. Co ty chcesz zawsze wszystko składać z gotowych elementów? Po to masz GML, by samemu napisać sobie takie rzeczy. Z dll'i się korzysta tylko wtedy gdy brakuje jakiejś funkcjonalności nie do zrobienia w GML lub zbyt wolnego wykonywania kodu. A to, że byś robił tydzień taki kalkulator... a rób i miesiąc. Ważne żebyś zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to zachęciłeś mnie do napisania własnego kalkulatora. Zapewne czytając kalkulator, myślicie o takim z dodawaniem itp., mi chodzi bardziej o kalkulator graficzny. Jak zrobie to umieszcze na forum do oceny :) . Hehe i już pojawił mi się mały problemik: rysuje osie x i y, chce zrobić skale, w obiekcie draw mam coś takiego:

if i < 280 then

{

i += 5;

}

draw_line_color(xyc.x+5+i,xyc.y+2,xyc.x+5+i,xyc.y-3,c_black,c_black);

 

// Już tłumacze o co chodzi: xyc to jest środek układu współrzędnych, skalą są pionowe, krótkie kreski (jak narazie tylko na osi X), rysuje pierwszą kreskę oddaloną od środka o 5 pixeli i o długości 5 pixeli. Chciałem zrobić rysowanie kresek w pętli, żeby nie pisać 50 razy draw_line..., poza tym chce żeby można było zmienić skale (później zmienie xyc.x+5 na np. xyc.x+jakas_zmienna). Powyzszy kod działa mi tak że kreska ze skalą przesuwa mi się po osi X i jest tylko jedna. Jak zmienić kod żeby powstała mi cała skala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator graficzny w GM to trochę ciężko będzie. Zawsze można się wzorować na tym, co jest do innych języków programowania. Ja np. posiadam świetny tutorial, jak bodajże w Delphi zrobić taki kalkulator :P .
Nie Ty jeden =D (Muahahahaha!) Rzeczywiście, można zaczerpnąć z tego wiedzę, kurs ten umieszczony był w którymś tam numerze Eksperta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić editboxa? Podaje taki przykład - y = [ ] * x + [ ]. Chodzi o to żeby w miejsce [ ] można było wpisywać liczby, które są od razu wczytywane do pamięci (tak jakby w stepie). Są do tego jakieś polecenia w GM? Może jakaś biblioteka? Szukałem na tym i ogólnym forum i nic nie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...