Skocz do zawartości

Ułatwienie pracy - tablica


kaszan88

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo dużym ułatwieniem przy nauce, planowaniu, wyszukiwaniu i naprawie błędów jest tablica!! Tablica to nie to samo co kartka papieru!! Ciągle słyszę taką opinie, że "ja używam do tego kartki", jednak to zupełnie nie to samo. Jasne, że gdy chcę coś na stałe, to muszę to przepisać z tablicy, ale do ulotnych spraw jest nieoceniona. Moja gra kompiluje się tyyle czasu, że nie mogę sobie tak naprawić jeden błąd i kompilować od nowa. Wyszukuję je i wypisuję na tablicy. Wisi ona jakieś 30 cm ode mnie więc jest bardzo pod ręką. Naprawiony błąd zmazuję, nienaprawiony widnieje tak sobie na tablicy (czasem kilka dni).

Wpadam na pomysł nowego itemka- wpisuję go na tablicę. Też czasem wisi tak kilka dni. Mam jednak go zawsze przed oczami. Nie muszę szukać kartek, na pewno nie zapomnę. Teraz to tablica jest już głównie czysta, jednak gdy zaczynałem zabawę z projektem, to była zawalona rzeczami do zrobienia. Bez niej szedłem poowoli, mozolnie. Gdy zainwestowałem w tablicę praca nad projektem nabrała tempa.

Mam ją cały czas w tym samym miejscu. Kartki fruwają tu i tam. Dodatkowo moje biurko jest maluuśkie. Ja nie wyobrażam sobie teraz pracy bez tablicy. Służy ona nie tylko do wypisywania i planowania, ale też do debugowania. Gdybym chodził do szkoły, też byłaby przydatna. Tablica ogólnie jest przydatna. Nawet w życiu codziennym. Na pewno podnosi "standard" pracy, bo nie tonę w fruwających kartkach, tylko wszystko mam na tablicy. (Samopoczucie jest równie ważne co umiejętności)

 

Ja kupiłem tablicę suchościeralną o wymiarach 90x60. Bałem się, że będzie zbyt mała, jednak jest w sam raz. Chciałem magnetyczną, jednak te są znaczenie droższe. Ja w hurtowni papierniczej zapłaciłem około (dawno to było) 80-90 zł za tablicę i 4 różnokolorowe markery do tablic. (Różne kolory markera to też istotna sprawa!). Sama instalacja to przybicie 6 maleńkich gwoździ. 4 na uchwyty i 2 w ścianę. Tablica nie jest ciężka, więc nie wymaga kołków rozporowych i innych wynalazków. U mnie wisi na małych gwoździach.

 

Dziwne, że na tym forum nie ma działu "Porady" tam gdzie są pytania i przykłady. Dużo tu pomocy pod kątem technicznym, jednak już sprawy takie jak planowanie, testowanie, ogólna wymiana doświadczeniami, narzędziami a nawet sprawa czysto "humanistyczna" samopoczucie, nastawienie, psychika (Jak pisałem wcześniej morale) nie mają tu swojego miejsca. Ja np. nie mam problemu pod kątem czysto programistycznym. Bardziej przeszkadza mi czasem brak motywacji, który nie jest spowodowany lenistwem, tylko przepracowaniem. Wielu z nas ma problemy z brakiem motywacji więc pomimo tego, że to nie jest sprawa techniczna, jak najbardziej pasuje do tego forum.

 

Strasznie jestem zmęczony programowaniem i szukam każdej okazji, by od niego odpocząć :D Nawet pisząc temat o tablicach xD

 

Nie jestem pośrednikiem, niczego z tego nie będę miał czy ktoś kupi sobie tablicę, czy nie. Po prostu kupując ją sobie strzeliłem w dziesiątkę. Tablica przyśpiesza i ułatwia pracę. Kartki pilnują tylko "nieulotnych danych". U mnie przy projekcie blisko 1900 obiektów jest to jedna kartka A4 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, przyzwyczaiłem się do tablicy którą mamy w szkole i chciałbym mieć taką w domu. Bo ona jest taka fajna, obrotowa. Że robisz coś z jednej strony, planujesz coś i bęc! Przekręcasz na drugą stronę i planujesz szczegóły. Potem obracasz ponownie i wracasz do głównego zarysu. ;( Tęsknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...