Skocz do zawartości

Gra typu haxball


xeophyte

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wywnioskowałem to dopiero zapoznajesz się z programem GM, a więc pewnie samo zapoznanie z nim zajmie Ci parę dni/tygodni. Na początek tejże przygody nie polecam do zabierania się do takiego projektu, gdyż stworzenie takiej gry wymaga nie lada wysiłku i odpowiednich zdolności programistycznych, jeśli twoja wiedza na ten temat jest niewielka, to nie masz szans na chwilę obecną na stworzenie takiej gry. Dlatego też na początek polecam zabrać się za coś dużo mniej wymagającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jeszcze kilka pytań.

1. Czy implementacja sztucznej inteligencji (boty) jest możliwa i jeśli tak to jak trudna jest do zrobienia do takiej gierki?

2. To samo z menu użytkownika (ustawienia gry itp itd). Czy w ogóle da się zrobić i w jakim zakresie.

3. Czy znacie podobne projekty, na których mógłbym się wzorować?

4. No i czy do tego wszystkiego wystarczy wersja bezpłatna programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaxBall jest bardzo dobrym przykładem do nauki GM-a, o ile zapomni się o grze sieciowej. Zrobienie czegoś takiego dla 2 graczy na jednej klawiaturze powinno zająć początkującemu mniej niż miesiąc. Z botami też nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Threef: Zapomniałeś odpowiedzieć koledze na 4 pytanie, dlatego ja to zrobię. W GM Studio Free zrobiłbyś coś takiego nawet jakbyś później chciał to rozszerzyć o moduł gry sieciowej, z tym że dla dwóch graczy tak jak mówił Threef byłby problem z klawiszami na klawiaturze, bo można wcisnąć tylko 3 w jednym momencie, a wiadomo, że 3 to może wcisnąć jeden gracz w takiej grze jak Hax. Ale może dałoby się to jakoś obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ograniczenie ( 3 czasem 4 lub 5 przycisków ) posiadają wszystkie klawiatury podłączane pod szeregowy port ps/2, oba porty ps/2 ( dla myszy i klawiatury ) są obsługiwane przez 1 ten sam mikrokontroler ( a nie processor na płycie ) więc jego możliwości są ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo racja. Nie wiedziałem o tym. Moja ma ograniczenie 4 klawiszy (kupiłem raz pod usb i nie chciała mi chodzić więc mam ps/2 -.-).

 

@Topic Jeżeli bardzo zależy Ci na grze sieciowej, to spróbuj najpierw napisać chociaż prosty chat dla kilku osób. Z pewnością przybędzie Ci doświadczenia do pisania tego typu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś odpowiedział na 2 i 3 pytanie jeszcze to byłoby ok :)

Stworzyłem prostego soccera na podstawie jakiegoś tutka z YT i na laptopie mogę grać dwoma postaciami na raz więc z tym nie ma problemu.

Ale tak ogólnie to czarno widzę odtworzenie haxballa, ileś tygodni nauki tylko po to żeby na końcu stworzyć coś co mnie nie zadowoli jest zniechęcające już na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...