Skocz do zawartości

Mój blur


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Cekol: blur to efekt rozmycia.

no ale jak blur potraktuję przydką rozpikselowaną grafikę to nawet wychodzi ładna :)

 

 

draw_sprite_ext(sprite_index,-1,x,y,1,1,0,-1,0.5)
draw_sprite_ext(sprite_index,-1,x+0.5,y,1,1,0,-1,0.5)

czy to daje efekt blura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże to nie obchodzi mnie jakiś tam edytor w gm bo sprite jest ładowany dynamicznie do mojego programu do robienia userbarów. A blur bez poruszania jest po to żeby wyglądało na to że obiekt się rusza na nie ruchomym obrazku czy to tak ciężko zrozumieć?? antyaliasingiem mnie nie obchodzi. Sry za moją szorstkość :/ To jak zrobi mi ktoś ten przykład?

 

A właściwie nie. Blur to umiem zrobić ale motion blur bez poruszania o to poprosze.

 

Mój nowy prawidłowy blur.

 

Napiszcie co o nim myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże to nie obchodzi mnie jakiś tam edytor w gm bo sprite jest ładowany dynamicznie do mojego programu do robienia userbarów. A blur bez poruszania jest po to żeby wyglądało na to że obiekt się rusza na nie ruchomym obrazku czy to tak ciężko zrozumieć?? antyaliasingiem mnie nie obchodzi. Sry za moją szorstkość :/ To jak zrobi mi ktoś ten przykład?

 

A właściwie nie. Blur to umiem zrobić ale motion blur bez poruszania o to poprosze.

 

Mój nowy prawidłowy blur.

 

Napiszcie co o nim myślicie.

JEszcze bardziej zamotałeś... motion to ruch blur to rozmazanie, więc nie wiem jak ma wyglądać motion blur bez motion . Sorry ja ci nie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propaganja: motion blur to taki, że na statycznym obrazku można zaobserwować efekt, jakby coś się szybko poruszało. Zobacz chociażby w GIMP, jest tam efekt Motion Blur. Swoją drogą to nawet w swojej sygnaturce na fotce świstaka zrobiłem motion blur, ale nie jest aż tak bardzo wyraźny :P .

 

EDIT: Albo wyjaśnię to trochę inaczej - motion blur, to rozmycie ale w jakimś konkretnym kierunku idzie rozmycie np. w lewo, a nie we wszystkie strony jak normalny blur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem normalnego blura. A potrzebny mi efekt motion blur bez poruszania.

 

A zamienić ten blur na glow jest ciężko :P Ale i tak mi się udało. Efekt będziecie mogli podziwiać po premieże mojego Belt Designer'a.

 

Za niedługo rozpoczne nabur do beta testerów.

 

screenea2.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...