Skocz do zawartości

Problem z audio


gorefest

Rekomendowane odpowiedzi

Od chyba nowości zawsze w słuchawkach miałem słyszalny bardzo cichy szum i takie popiskiwanie jak w alfabecie morsa.

Ale teraz stało się to kilkukrotnie głośniejsze, tak że jest to nie do zniesienia.

Jednak nie wyczuwam zmian na głośnikach podpiętych do wzmacniacza.

Dodam że niedawno zmieniłem obudowę i podłączyłem floppy, przedni panel USB z ledami i wejściami audio ( z początku myślałem żę to one były przyczyną ale odłączyłem i bez zmian ), lecz nie koniecznie musi to mieć z tym związek, ponieważ dawno nie podłączałem słuchawek i mogło to się stać wcześniej.

Udało mi się ustalić że:

- Ten szum pojawia się wraz z bootem systemu.

- Windows nie ma nic do rzeczy, dzieje się tak na win 7 i XP

- Reaguje na pracę komputera, gdy coś minimalizuje/maksymalizuje jest takie "pii", przesuwam okna szum zmienia częstotliwość, ruchom myszy towarzyszy jednostajny pisk.

- Dzieje się to na wszystkich możliwych wejściach audio.

- Nie reaguje na zmianę poziomu głośności itp.

- Ten szum jest również słyszalny w mojej klawiaturze z kartą dźwiękową, lecz jest on niemalże nie zauważalny, jak to było kiedyś.

- Słuchawki są w pełni sprawne (Sennheiser hd 202)

-

 

Płyta MSI k9n2gm-FIH, zintegrowana karta dźwiękowa realtek hd audio,

 

Threef napisał w innym temacie: "Znajomi też tak mieli. Po prostu starłeś warstwę kurzu która zabezpieczała obwody." - Czy jest takie coś możliwe, jakieś małe zwarcie czy coś?

Dodam jeszcze że odkurzyłem z grubsza komputer, który był dość mocno zakurzony (leżał płasko bez przykrywki), oczywiście unosząc kilka cm nad płytą końcówkę od rury odkurzacza.

A podczas wyłączania komputera w windows 7 wygrywa melodyjkę niczym Kraftwerk zsynchronizowaną z czerwoną lampką HDD :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z tym że tylko na gniazdach z przedniego panelu. Gdy podłączę słuchawki lub normalne głośniki do przedniego panelu. Wtedy wydają one cichy pisk i okazało się powodem była moja 2 myszka podłączona do gniazda usb obok. Jak podłączyłem myszkę do tylnego panelu to pisk znikł.

Zawsze jak coś do tego gniazda usb podłączam np pendrive to pisk się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interferencja fal.

przesuwam okna szum zmienia częstotliwość, ruchom myszy towarzyszy jednostajny pisk
być może od procesora, albo zasilanie karty wideo podczas intensywnej pracy. Może być też tak że jakiś wiatraczek jest blisko, i to jest najprawdopodobniejsze.

Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może psuje ci się któryś układ scalony od dźwięku. Może nie koniecznie do twojego problemu ale jak kiedyś robiłem sobie przedwzmacniacz to nawet po przysunieciu ręki do układu się strasznie wzbudzał i piszczało w głośnikach (co się później okazało że scalak jest zepsuty, wymieniłem i bez problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki w komputerze mam dwa, ten od procesora i duży zasilacza.

Ale układ tych wiatraków pozostaje bez zmian tyle że teraz komputer stoi w pionie.

Jedyne co w sumię jeszcze mogę zrobić to odłączyć na próbę lampki led z przedniego panelu, ale i tak wątpie by coś to dało.

Czy jest możliwe że jest to wina zasilacza? Podobno słynie on ze złej sławy spalania płyt głównych, jest to Feel II-350 ATX.

Prócz floppy mam podłączone do niego jeszcze 3 dyski, 2 ata i 1 sata.

A kartę graficzną mam zintegrowaną, Geforce 8200. Wszystkie sloty PCI wolne.

Wszystkie temperatury w porządku, dyski 43 - 46C, GPU 54C, reszta poniżej 30C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie sprawdzę czy płyta główna nie ma styku gdzieś z obudową, jeżeli wszystko jednak się okaże prawidłowe, to nie pozostanie mi nic innego jak zakup karty dźwiękowej ( jeżeli ten szum się nie przedostanie na nią ) / wymiana płyty.

Teraz podłączyłem słuchawki do wzmacniacza - i gra aż miło - 100% czysty dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...