Skocz do zawartości

tekst, dlugosc


karolo320

Rekomendowane odpowiedzi

string_width(), najlepiej po poprzednim ustawieniu odpowiedniej czcionki. (string_lenght zwraca liczbe znaków dla odmiany).

 

Ja bym powiedział, że OBOWIĄZKOWO tuż przed użyciem "string_width" należy wywołać "draw_set_font(nazwa_fontu)", gdyż inaczej funkcja string_width nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że OBOWIĄZKOWO tuż przed użyciem "string_width" należy wywołać "draw_set_font(nazwa_fontu)", gdyż inaczej funkcja string_width nie zadziała.

Mylisz się :P Sprawdzałem przed chwilą i działa normalnie ;) Na starcie gry ustawiana jest domyślna czcionka(Arial, 12 bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Działa z ostatnio używaną czcionką. Jaka to jest - zalezy od depth i id obiektów w roomie (a więc kolejności wykonania kodu) - ale np. jak korzystasz tylko z jednej czcionki w danym roomie, to zawsze zwróci prawidłową wartośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa z ostatnio używaną czcionką. Jaka to jest - zalezy od depth i id obiektów w roomie (a więc kolejności wykonania kodu) - ale np. jak korzystasz tylko z jednej czcionki w danym roomie, to zawsze zwróci prawidłową wartośc.

 

 

Ja tam sie nie spieram ale bez draw_set_font tuż przed wywołaniem string_width zawsze miałem problemy z prawidłowym działaniem mniej wiecej takiego kodu:

GML
var _imie, _dl_im, _dlmax_im, _licz_im;

_imie:=get_string("Zdobyłeś najlepszą pozycję w tabeli High Score! Wprowadź Imię. ","Retrospect Workshop")

_dlmax_im:=166; //max 166px szerokosci wpisu

_licz_im:=24; //dlugosc max w znakach

if string_length(_imie) < 1 then _imie:="Anonim";

if string_length(_imie) > _licz_im then {

do {

draw_set_font(font_fn); //OKAZUJE SIE ZE TO MUSI BYC TUZ PRZED WYWOLANIEM sring_width

_dl_im:=string_width(_imie);

if _dl_im > _dlmax_im then {

_imie:=string_copy(_imie,0,_licz_im);

_licz_im-=1;

} else break;

} until _licz_im<12

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...