Skocz do zawartości

Linux czy Windows - Konkurs algorytmiczny


Raalsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jutro piszę II Etap OIG i chciałbym wiedzieć czy lepiej używać Linuxa czy Windowsa? Spokojnie, nie chodzi mi tutaj o komfort bo na Ubuntu pracuję już jakoś od roku i cenię narzędzia takie jak g++ czy time i możliwość IN i OUT czy jak to krótko określić przy Linuxie.

 

Organizatora prosiłem o Linuxa z G++ i NetBeans do C/C++ bo w sumie głównie go używam i miałbym wtedy z górki dzięki chociażby podpowiedzią oraz innym "bajerom". Jednak będę miał co najwyżej gEdit i G++. Okazuje się, że tylko ja taki wybredny jestem i inni wybrali Windowsa z Dev-C++. Teraz moje pytanie. Czy lepiej jednak zmienić na Windowsa z Devem czy może jednak pozostać przy Linuxie? Chodzi mi tutaj czy czasem Dev nie ma podpowiedzi itp. czegoś, czego ja mając gEdit i g++ nie zrobię.

 

Pozdrawiam i proszę o na prawdę szybką pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz deva. BROŃ BOŻE, NIE BIERZ DEVA. Na windowsa dobrą i darmową alternatywą byłby CodeBlocks lub Visual C++ Express 2010

ALE BROŃ BOŻE, NIE BIERZ DEVA!

męczyłem się z nim na maturze z infy :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę i nie lubię, ale czy całe środowisko, a kompilator + namiastka edytora wystarczą? Z tego co pamiętam to w Devie nie ma podpowiedzi do kodu.

 

Edit: To z infy można pisać maturę? :) Fajnie

 

@Tymon, jakbym nie wiedział, że się ośmieszam tym tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na OIG w ogóle jest windows dozwolony? O.o

Przecież checkerka działa pod Linuxem i wystarczy, że gdzie będziesz musiał long longów użyć i już Ci nie zadziała poprawnie zwykły printf, bo pod windowsem masz %I64d, a pod Linuxem %lld.

Na OI masz narzuconego Linuxa i bardzo dobrze. Nie ma co się babrać z windowsem. Nie żebym miał jakieś poważne obiekcje do tego systemu, ale do pisania olimpiad się po prostu nie nadaje. Bez konsoli z bashem ani rusz. A co do edytora to powiem Ci, że na OIG to może jeszcze nie, ale na OI to większość ludzi w najzwyklejszym vimie pisze. I wątpię by Ci jakiekolwiek IDE dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek, nie zrozumiałeś. Wiem, że on jest na wszystkie platformy, bo w końcu oparty jest na Javie. Ale nie wiem czemu organizatorzy powiedzieli mi, że jest niedozwolony i dostałem w zamian kompilator i gedita haha.

 

Platyna, wiem właśnie, że na OIG kompilują w Linuxie i z resztą nie wyobrażam sobie programowania na tego typu konkursy bez linuksowej konsoli. (ew. cygwin? :D). Bardziej chodziło mi, czy nie będę miał pod górkę w stosunku do uczestników, którzy siedzą na okienkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visual C++ to jest środowisko. Słowo Visual wzięło się od możliwości budowania graficznego interfejsu użytkownika (GUI) metodą WYSTIG czy jak to się tak pisze. Czyli, że możesz przeciągać konkretne kontrolki.

Każde środowisko ma swój kompilator. Akurat w Dev jest to MinGW jak dobrze pamiętam. Bodajże z Visuala można także użyć tylko jego kompilatora.

Jeśli chcesz użyć Visual C++ Express to musisz najpierw utworzyć projekt i dopiero zacząć pisać. Ewentualnie poczytaj jak uruchomić z konsoli ich kompilator. Ja się na Microsofcie nie znam aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSIWYG - What you see is what you get.

 

Problem w tym, że znając ogarnięcie ludzi na aktualizacji pewnie dostaniesz Gedit z Gnome 0 w wersji konsolowej

 

Ogólnie musisz zobaczyć czy ci odpowiada gedit, chociaż przypuszczam, że Dev byłby lepszy, chyba, że wystarczy ci Geditowe kolorowanie składni (de facto chyba też w devie masz)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle notatnik byłby dobry gdyby kolorował. Masz tam na pewno do wyboru gEdit, Kate i vim i każdy z nich jest absolutnie wystarczający. A pod górkę to będą mięli Ci co kodzą pod windowsem w stosunku do Ciebie, nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem Pt. Jeśli chodzi o programowanie pod Windowsem - niezły syf, ale da się to ogarnąć. Obecnie sam pracuję większość czasu na Windowsie, ale to raczej z powodu lenistwa - nie chce mi się konfigurować jakiegoś Linuxa i znowu ustawiać wszystko pod moje widzimisię programistyczne.

 

Ale powiem jedno. Gdyby w tym momencie padł mi system to z miejsca instaluję u siebie jakiegoś Debiana czy Fedora. Dlaczego? Wygodniej. Choćby z powodu basha.

 

Więc ja bym się nie przejmował tym, że musisz pisać w jakimś gEdit - dla mnie jako edytor i tak przebija Deva czy Code::Blocks.

 

Swoją drogą, nie wiem czy wiecie, ale Dev znowu jest rozwijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 14/300 buhaha. Dlaczego? przez dużą część czasu nie miałem dostępu do zadań hahaha, a potem to tak, aby jak najszybciej.

 

A właśnie.

 

Przy Wierszach to tam chodziło o samogłoski ogólnie czy ile jest każdej osobno w wierszach? chodzi, że np. tyle samo a, tyle samo o itp. a nie, że tyle samo obojętnie czy a,o itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba wszystkich samogłosek razem, a jeśli chodzi o problemy techniczne, to mi się komp wyłączył, bo zaczęło ściągać aktualizacje, ale z pamięci kod napisałem i jakoś takoś. Ale to zadanie ze skrztami to karamba, a jak gościu wytłumaczył to takie proste się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...