Skocz do zawartości

żeby coś po hwili się pojwaił


Hobik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam objekt na mapie korzystam z niego wten sposub: podchodze do ludzika wyświetla isę komunikat klikam ok i ludzik znika (ten z którym "gadałem") teraz jak zrobić aby owy objekt (ludzik) który znikł (użyłęm klocka z koszem) pojawił isę po np: 5 min??

Dodatkowo nadal pragnę zapytać jak zrobić taką akcje: jeśli player zderzy się z deską to na drugim końcu rooma pojawi isę np: kółko? skoro idzie wysadzić to musi isć też w drugą strone? jak tego dokonać?

 

Z góry dzięki za wszystkie (pomocne) odpowiedzi.

 

(chciałem wkleić na hwile do worda ale po formacie i niemam musze ściągnąc;) pozdro)

 

chwilę pisze się przez CH

gnysek

 

Ja ci pokażę, gnysek! Kraść kolegom kolor!

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest objekt deska

Player zderza sie z deską (collision)

Objekt znika za pomocą klocka destroy the instance

Jak zrobić aby ten objekt (deska) pojawił się ponownie po np: 2min ??

 

Chodizło mi o to że jeśli idzie sprawić aby jakis objekt zniknoł chocby i z apomocą klocka destroy the instance to powinno też isć w drugą stronę czyli zrobić tak aby objekt się pojawił. Tylko po jakimś czasei?

A i szukam przykłądu na zegar zwykły zegraek w którym 1h=pare min nap 1h=2min który by sobie był gdzieś tam w prawym górnym rogu może być oczywiście cyferkowy (NIEwskazówkoy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w miejscu x i y mam wpsiać współrzędne gdzie ma się objekt pojawić czy nie ? szczerze muwiąc niewiedziałem znów o co ci chdozi pisz jaki code do czego? ten pierwszy chyba do zegara (nieiwme na 100%) a ten drugi gdzie go dać? w hwili zderzazenia collosine ? nieiwme napsiz trohe jaśniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie wygląało to tak : instance_create(3982,771,wyplata1);

dałem to w collosine koparki z wodą miało to wyglądać tak: zderzy się koparka z wodą i gdzies tam na 3982,771 p pojawił się czerowny kwadrat (wypłata1) ale wjechaęłm koparką w wode i się niepojawił kwadracik z wypłatą :( aha ten code dałęm w alarm0 jak napsiał gnysiek. dobra dałem to poprostu do collosine nie do alarm0 i dizła :) dzięki teraz juz czaje z tym czasem i wsyztkim

 

Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...