Skocz do zawartości

Balance


Micanser

Rekomendowane odpowiedzi

Nudziło mi się, więc zrobiłem minigierke, w której wykorzystałem GMPhysics.dll, niestety ma on błąd, dlatego po przegraniu, gra zawsze się wyłancza, i trzeba ją uruchamiać jeszcze raz. W grze chozi o to, by zbudować jak największą wieże z ludzi, gdy choc jeden ludzik wpadnie do wody z rekinami, przegrywamy.

balanse.jpg

screenbalance2.jpg

musiczie ściągnąć plik BALANCE http://www.gmclan.org/up863.html Czasami może się zdażyć ,że pierwszy ludzik, przeleci bardzo szybko przez platforme i wode, nie wiem czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Błąd tkwi w tym, że restartując planszę, inicjalizujesz na nowo dll'a, ale nic nie zmieniasz poza tym. Pamiętaj, że gmphysics to oddzielny silnik, który w pamięci komputera przechowuję własną plansze z własnymi obiektami, a pomiędzy gm'em przesyłane są tylko dane o pozycji i id obiektu. Krótko mówiąc restartujesz GM'a i w roomie niszczą się ludziki, ale w gmphysics ich odpowiedniki - obiekty nie zostały usunięte, wskuteczk czego w gm'ie tworząc nowego ludzika - jest on przypisywany do jakiegoś starego obiektu z gmphysics i przyjmuje jego x,y.

 

Rozwiązanie:

1) Inicjalizuj dll'a TYLKO RAZ w grze, a mianowicie w pierwszej planszy w jakimś obiekcie daj event START GAME i tam przerzuć odpowiednią komendę. Problem jest teoretycznie rozwiązany już, ale czytaj dalej:

2) Przed restartem planszy usuwaj dokładnie wszystkie obiekty z gmphysics (usuwać ludzików w planszy GM'a nie musisz, bo zrobi to za ciebie restart). Bodajze komenda clear_bodies(id). Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...