Skocz do zawartości

gm8.1 nie działa


Bedziom

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Tak jak w temacie, nie działa mi Game Maker 8.1 (Lite, jeśli to ma jakieś znaczenie).

Po włączeniu go wywala się program i Winda się pyta, czy wysłać raport do MicroSoft'u.

Ba, nawet nie można powiedzieć, że się włącza. Od razu wyskakuje "raport o błędach" :o

 

Zainstalowałem z instalki ze strony YoYoGames. Instalowałem już 3 razy, a gm8.1 uparcie odmawia współpracy.

 

Czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 możesz mieć wirusa(chociaż to marny pomysł bo raczej by wirus nie skupiał się tylko na GM'ie).

Po 2 najpierw skasuj całego GM'a 8.1 (bez projektów) i dopiero zainstaluj go znowu.

Albo coś masz zryte w systemie ,chociaż w to wątpie ,wkońcu co mógłbyś popsuć przypadkowo ,ale jednak popatrz czy inne programy tak czasem nie mają.

Jakby nic nie pomogło ,zawsze możesz zainstalować system znowu bez formatowania ,bądź dać napraw.

 

Marne pomysly ,ale nie zabardzo wiem co mogło się popsuć ,radze spróbować 2 pkt. jeżeli tak jeszcze nie robiłeś (wiem ,że instalowaleś jeszcze raz ,ale może nie kasowałeś plików tylko instalowałeś akurat na ten sam folder z tymi samymi plikami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to bład ,ale nie w GM'ie ,spytam tak ,czy coś czasem nie blokuje ci GM'a?

Skoro jest komunikat o wysłaniu raportu a GM 8.1 jest bez skazy to może go coś blokować.

Firewall czy cokolwiek innego ,sprawdź czy tak czasem nie jest :sleep1:

Antywirem przeskanowałbym kompa na twojim miejscu ,nawet jeśli to mało prawdopodobne z tym wirusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A wyczyściłeś Application Data z Game Makera ? On instaluje się takze w tym folderze (Win7: wpisz w Eksploator %APPDATA%, win xp to bodaj C:\Documents and Settings\username\Dane Aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...