Skocz do zawartości

CMOS battery low


Phoenix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim komputerem. Otóż, podczas uruchamiania go wyskakuje mi informacja:

 

"CMOS battery low"

 

Nie jestem pewien co może być dokładną przyczyną, ale myślę, że może to być zużycie baterii w BIOS-ie. Czy wystarczy kupić zwykłą bateryjkę i wszystko będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ;)

 

W innym razie nie będzie ci działać zegarek (restartować się) itd., można przeboleć teoretycznie [synchronizacja NTP], ale lepiej kupić ;)

 

Tylko nie wiem czy zwykła bateryjka do tego wchodzi ;) Próbuj (chętnie pogłębię swoją wiedzę, jeśli ktoś wie). Na pewno dość duża średnica (ok. 1cm) i płaska

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HuderLord

 

Moim zdaniem - bardzo głupie pytanie

 

To, że ciebie stać na nowej generacji komputer, nie musi każdego stać ;)

Szczególnie, że w klubie Pingwiniarzy są dalej ludzie z Procesorem 600MHz, lub troszkę lepszym. I nie narzekają, takie komputery są BARDZO DOBRE - chociażby do pracy (tudzież do starszych gier)

 

Chociaż Phoenix chyba ma XP :D

 

Poza tym mój kuzyn w nowym laptopie też tak miał, czasem się zdarzają wadliwe produkty ...

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Huder: nawet roku go nie mam, a system to win7, ale wcześniej miałem XP i trzymało ponad pół dekady, ale nigdy nie musiałem jej wymieniać. Dopiero teraz pierwszy raz i dlatego jestem zielony w tym temacie.

 

@doctor: chciałem się upewnić czy dobrze rozkminiam problem, mniej więcej wiem jaką baterie kupić i btw. restartowało mi czas i datę systemową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć baterię i poczekać jakieś 15 minut zanim się ją włoży oczywiście kompa musisz mieć odłączonego od sieci. Jak nic nie da to jeszcze przełożyć zworkę ale gdzie i jaką to zależy od płyty głównej, w instrukcji powinno być. U mnie akurat jest tylko jedna zworka przy baterii i w dodatku koło niej jest nadrukowane clear CMOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć baterię i poczekać jakieś 15 minut zanim się ją włoży oczywiście kompa musisz mieć odłączonego od sieci.

Większość dzisiejszych komputerów baterię ma już tylko i wyłącznie w celu podtrzymywania zegara, a trzymanie ustawień jest niezależne od baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...