Skocz do zawartości

Próbny arkusz egzaminu zawodowego


Makary155

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, za parę miesięcy zdaję egzamin zawodowy z informatyki i w związku z tym dostałem z zajęć jeden z arkuszy egzaminu praktycznego do ćwiczeń. Nie mogę sobie poradzić z diagnozą usterki, oto treść zadania:

Użytkownik komputera, korzystając z własnego konta, nie może zainstalować programów, których pliki muszą się znajdować w folderze Program Files i Windows. Między innymi nie może zainstalować programu antywirusowego.

Taka funkcjonalność systemu jest niezbędna użytkownikowi do codziennej pracy. Użytkownik poprosił o instalację i odpowiednią konfigurację tego programu.

Dodatkowo w chwili obecnej po włączeniu zasilania komputer uruchamia się, przechodzi test BIOSa, wyświetla informację o konfiguracji sprzętowej. Nie uruchamia się jednak system operacyjny. Zamiast strony uruchamiania systemu, na ekranie miga kursor - znak podkreślenia (_), komputer podwiesza działanie, przestaje reagować na polecenia użytkownika

Nie mogę dojść jakie są przyczyny usterki zaznaczonej pogrubioną czcionką, jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzony MBR. Pomożecie mi wskazać właściwe przyczyny?

Do stanowiska dołączona jest płyta z Windowsem, pakietem biurowym, programem antywirusowym, sterownikami do płyty głównej, karty sieciowej, graficznej i muzycznej, Adobe Reader, dokumentacja w postaci elektronicznej do BIOS SETUP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A matura z informatyki - tam to dopiero się trafiają zadania. Nawet magister po IT będzie miał problem nie tyle z roziwązaniem, co ze zrozumieniem o co chodziło... Nie wiem kto to układa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A nasz, księgarski egzamin zawodowy także jest dość łatwy, o ile ktoś potrafi logicznie myśleć. Dużo jest np. takich pytań:

 

Aby zwiększyć atrakcyjność oferty sklepu, należy:

a) mordować klientów siekierami,

b) obniżyć ceny i dbać o kompetentną obsługę klienta,

c) spalić sklep i tańczyć szaloną rumbę na zgliszczach,

d) kazać wszystkim pracownikom mówić po aramejsku i do tyłu, dla śmiechu.

 

Choć oczywiście lepiej, żeby delikwent choć w minimalnym stopniu uważał na lekcjach przez poprzednie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...