Skocz do zawartości

Spam "amdkmdag 62464", podgląd zdarzeń.


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od ścinania kompa, tak po prostu, bez przyczyny, na ok. 20-40 sec - mam tu na myśli całkowity paraliż systemu, jedynie odświeżanie kursora. Z początku było mi rybko z tym, jakoś za specjalnie nie sprawiało problemów. Dopiero z czasem zwróciłem uwagę na problem kiedy ścinki miały miejsce przy oglądaniu filmów. Odpaliłem podgląd zdarzeń, i ku zdziwieniu zobaczyłem 18 tys. tytułowych komunikatów "amdkmdag", (z obserwacji wyczaiłem że odpalenie, czy przewinięcie filmu generuje ok 200 komunikatów). Zainteresowałem się problemem poważnie, i zacząłem szperać po sieci. Wyczytałem na jakimś forum AMD że komuś pomógł Driver Sweeper (tzn. całkowite wyczyszczenie sterowników) z aktualizacją - uprzednio usuniętych, najnowszych sterowników - graficznych (moja karta to HD5470, laptop). I tak zrobiłem. Nic to nie dało.

Temat drążyłem dalej. Znów, tym razem - nie na forum AMD, lecz na supporcie Microsoftu - wyczytałem że problemem może być AVG Antyvirus. Tak się składa że takowego posiadam. Pobrałem AVG Remover Toola (tak jak radzili na msdn) i zainstalowałem na próbę avasta - no, może zadziała, warto spróbować. Odpalam jakikolwiek film, a komunikaty występują nadal. Lawinowo. Co mam z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, no more messages. I tried the reg hack again, turns off ALL ATI logs, this time it worked. My guess is that running DriverSweep before putting on the 10.5 drivers must have gotten rid of something that was still allowing ATI to report to the Event Viewer.

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Atierecord]

"eRecordEnable"=dword:00000000

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services\Atierecord]

"eRecordEnable"=dword:00000000

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Services\Atierecord]

"eRecordEnable"=dword:00000000

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atierecord]

"eRecordEnable"=dword:00000000

 

I did not have a ControlSet003 but make sure you check each key, all it takes is one of them not set and your going to get logs.

 

I HATE this fix, what a kludge. Shame on ATI for the spam. I hope to find a real fix down the road but for now I am tired of my Event Viewer being hijacked. Good luck!

Jakiś konfikt sterów Radeona chyba. Zalecam zrobienie kopii tych kluczy przed próbą. Cały topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...