Skocz do zawartości

Wersja GM'a i "kamerka chodząca za hero"


Owex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż taki problem: Jak zrobić aby kamerka chodziła za hero? Wiem że był skrypt, ale nie pamiętam go (nie sam go napisałem ale na już nie istniejącym forum zadałem takie pytanie). I tutaj drugie pytanie: Mam wersję 6.1. Kiedyś (dawniej bawiłem się GM'em ale tylko całkowite podstawy. Potem reinstall windowsa, i dopiero po długim czasie znów wróciłem i próbuję w GML) miałem wersję GM'a, w której była opcja w menu rooma gdzie ustawiało się czy kamera (nie wiem jak to inaczej nazwać) ma podążać za obiektem. Oprócz tego było bardzo wiele przydatnych opcji jak np. w obiekcie pod nazwą i przyciskami "solid" i "visible" było pole gdzie wpisywało się jakąś wartość (chyba od -1000 do 1000) i dzięki temu można było np. ustalić czy w grze jeden obiekt miał być "pod" drugim. Nie pamiętam dokładnie, było to dawno, ale jaka była to wersja GM'a? I skąd taką wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol a w moim nie ma :D To chyba jakąś zrytą wersję mam. pobrałem GM'a z tąd.

Dajcie linka do strony skąd mogę pobrać tę "normalną" wersję :D

 

Advanced Mode w File?

Faktycznie :D Dzięki. Z GM'em raczej nie zapoznałem się zbyt dobrze. Już działa normalnie. Btw. Czym różni się jedno od drugiego i po co jest zrobione coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...