Skocz do zawartości

System operacyjny


Rekomendowane odpowiedzi

A czy możliwe jest to, żeby ta aplikacja jak to nazywasz "systemo-podobna" była otwierana od razu przy starcie systemu? Nie chodzi mi o zwykłe umieszczenie pliku w folderze autostart, tylko żeby aplikacja otwierała się jeszcze zanim zdążę ujrzeć pulpit =p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak już wpomniałem, GM działa pod kontrolą systemu, nie może być więc systemem sam w sobie, bo wymaga go do działania. Do tego pozwala tylko na tworzenie aplikacji okienkowych.

GM składa się z tzw. "runnera" który odpala gry, oraz doklejonej doń części z kodem i zasobami. Grając w gry ze strony YYG w przeglądarce, odpalamy właśnie tylko tę doklejoną część, a sam runner znajduje się we wtyczce. GML jest jakby Javascriptem odpalanym w Game Makerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że się da, musisz tylko zamontować opóźniacz załączenia, gdzie najlepiej żeby układem wykonawczym był przekaźnik wysokiego napięcia, który będzie załączał fazę zasilania monitora :D

jednak nie będzie to system tylko nakładka, a jak się rozjedzie to będą jajca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możliwe jest to, żeby ta aplikacja jak to nazywasz "systemo-podobna" była otwierana od razu przy starcie systemu? Nie chodzi mi o zwykłe umieszczenie pliku w folderze autostart, tylko żeby aplikacja otwierała się jeszcze zanim zdążę ujrzeć pulpit =p?

Wcześniej ci to pisałem. Efekt który chcesz uzyskać to zmiana domyślnej powłoki windowsa (explorer.exe) na własną. Wtedy musisz wszystko sam zaprogramować (pulpit,przechwytywanie uruchomionych aplikacji do pasek zadań,tray itp.) Ogólnie roboty jest w ****, kiedyś sie w to bawiłem na 98. No i już trzeba w czymś normalnym pisać (Delphi,C) bo w GM wątpię żeby sie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...