Skocz do zawartości

Zablokowane Mikrofon


Lollus

Rekomendowane odpowiedzi

Szumy są, bo powietrzem je traktujesz (i to z twoich ust, fuj). Weź ustaw w Mikserze głośność mikrofonu na 150% i oddal go od siebie, nie będzie ci szumiał przy gadaniu

 

Fervi

 

PS. Mikrofon za 16zł styknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy możesz mieć od różnych czynników:

- Wiatraki komputera

- Otoczenie

- Wbudowany szum, wywołany zintegrowaną kartą dźwiękową, która daje zbyt mało energii do mikrofonu.

- Szum związany z delikatnym zwarciem, przy zalutowanym miejscu.

 

Do czego Ci ten mikrofon? Do gry? Za 20zł masz stojący (jak u mnie w kościele). Powinien Ci wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C607 też jest dobry, podobnie jak AKG D55S :) Ja posiadam AKG D55S i jestem zadowolony. Nagrywam na nim trochę. Shure i AKG to ogólnie dobre majki, jak na tą cenę do 120zł. Ale to dynamiki. Na pojemnościowe trzeba wydać więcej kasy :D Bo sam mikrofon kosztuje ponad 300zł, to jeszcze wzmacniacz i mikser.

 

AKG D55S

 

Ten na allegro, nowy kosztuje 120zł z przesyłką. I jest lepszy od Shure, ponieważ wyłapuje więcej dźwięków, a prawie tyle samo kosztują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.thomann.de/pl/shure_c_606_bundle.htm + http://www.thomann.de/pl/behringer_mic200_...gain_preamp.htm

 

i szalejemy na koncercie :D Ale AKG D55S to baardzo fajny mikrofon - polecam :P

 

Dobra, jak chcesz miec super uber jakość to kup:

 

http://www.thomann.de/pl/violet_design_the_flamingo_me.htm

 

Żart :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Od jakiegoś tygodnia szukałem mojego mikrofonu aż w końcu znalazłem.

Jak zacząłem go testować to mój głos brzmiał jak GRUBEGO 9-LATKA.

Do tego powiedziałem "chrząszcz" to SEPLENIŁEM NA NAGRANIU.

Sprawdziłem i okazało się, że po prostu przy jakichkolwiek "sz", "cz" itp był taki cichy szum i seplenienie.

W rzeczywistości wcale nie sepleniłem. Nie wiem co robić. POMOCY! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę sensu inwestycji 100 zł w mikrofon, nawet taki za 30zł może super nagrywać, ja właśnie taki mam i nagrywa dźwięk w super jakości, zaznaczając, że trzeba umieć mówić do mikrofonu, bo jak stoisz 3cm od mikrofonu i jeszcze plujesz w niego to się nie dziw że masz szumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę sensu inwestycji 100000000000000000000 zł w mikrofon, nawet taki za 30zł może super nagrywać. - LOL

 

najlepiej się śpiewa do mikrofonu jak się ma usta dotknięte z mikrofonem :) wiele artystów też tak robi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele artystów potrafi używać mikrofonu, tutaj rozmowa jest o jakimś pierwszym lepszym wyrostku z ulicy(bez obrazy oczywiście), mam mikrofon za około 30-40 złotych nagrywa z bardzo wysoką jakością, podobną do tej co w piosenkach i filmach(komercyjnych)

 

e;sprawdziłem, głos jest idealnie odzwierciedlony, jedyne co to bardzo delikatny szum w tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMTracker, ahah, jaki masz mikrofon? Nic nie rozumiesz :) Nie wiesz na czym polega łączenie wokalu z bitem. Wydaje się że to dobra jakość, a tak na prawdę to mizerna w największym tego słowa znaczeniu. Mówić do mikrofonu, a śpiewać to różnica. Sprzęt za 2000zł nie oferuje znakomitej jakości, bo liczy się też kształt pomieszczenia oraz tłumienie dźwięku w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to znaczy łączenie wokalu z bitem, nie zakładaj że się nie znam...

Moim mikrofonem nagrywałem piosenki...

Nie mówię, że każdy mikrofon za 30 zł z biedronki jest naj######stszy, mam mikrofon logitech, nie pamiętam modelu.

btw.ta rozmowa prowadzi do nikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...