Skocz do zawartości

Obsługa wciskanych klawiszy


TO_mek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Denerwuje mnie to że obsługa klawiszy poprzez dodawanie eventów wymaga dodawania osobno w każdym zdarzeniu kolejnych klawiszy i wpisywanie kodu obsługi dla tego konkretnego klawisza. Pomyślałem sobie że zrobię jeden skrypt obsługi w którym dopiszę wszelkie kolejne klawisze i będę to miał w jednym miejscu a też pozwoli mi to uprościć kod dla powtarzających się klawiszy (np. 1 z klawiatury numerycznej i zwykłej ma u mnie to samo działanie) oraz w prosty sposób pozwoli na wyłączenie obsługi grupy pewnych klawiszy w pewnych przypadkach (np. hero wchodzi do "sklepu" i następują inne akcje dla tych samych klawiszy).

No i zastanawiam się czy wywoływać ten skrypt na początku zdarzenia step czy może podpiąć go pod zdarzenie dla "klawisza any key". Ma to jakiś wpływ na prędkość działania? A może samo użycie skryptu to zły pomysł i lepiej ładować jednak w osobne zdarzenia klawiszy? A może wywoływać w osobnych zdarzeniach klawiszy skrypt podając jako argument kod klawisza (to chyba całkiem bez sensu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...