Skocz do zawartości

O Boże! K800i


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

W moim telefonie SE K800i przestały działać gry. Znalazłem w internecie że trzeba zaktualizować soft. Zrobiłem to programem firmy Sony Ericsson Update Service, robiłem wszystko krok po kroku wedle instrukcji, na końcu gdy się zaintalował soft napisało że Pomyślnie ukończono. Włączam komę i co? Wszystko po ngielsku, najpierw było Please wait i sie pasek załadował wchodze i jest takie coś: Start phone: a) Normal Mode B) Flight mode. W ogóle wybierać się nie da jest po lewej Select a po prawej Info. Wciskam Select i włącza mi się wpisywanie kodu PIN. Wpisuję PIN i mi pisze Insert correct SIM card. Cholera i co teraz? Niech zgadnę, SIMLOCK się usunął podczas instalacji? Co za ku***a gówno ja myślałem że to tylko soft sie zaktualizuje i wszystko bedzie normalnie, co ja mam teraz zrobić rodzice mnie zabiją, potrzebuje telefonu w ogóle?! Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy inaczej... simlock się "odusunął". był usunięty, teraz się spowrotem zrobił. ja nie wiem polska strona, polski program oryginalny do tego telefonu Sony Ericsson Update Service, wcześniej instalowałem nie było problemów, teraz nagle mi się zainstalowało po angielsku i z SIMLOCKIEM ;/

 

 

edit: moze sprobowac jeszcze raz zainstalowac? ale moge jedynie tym SE Update Service, bo ręcznie nie umiem, zupełnie sie nie znam na telefonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji softu jest język angielski, bo firma operuje głównie tym językiem (tak jak LG). Ja w swoim LG KU990i po wgraniu softa muszę zawsze zmieniać język na polski. Spróbuj jeszcze raz. Jak nie pójdzie, to będziesz musiał wgrać ręcznie jakiegoś europejskiego czy coś, ew. zanieś do serwisu/salonu (jeśli masz gwarancję). Pamiętaj, że jak wgrywasz jakiegoś innego softa (wykluczając aktualizacje) to zazwyczaj traci się gwarancję.

Europejski soft da Ci tyle, że nie będzie NAJPRAWDOPODOBNIEJ simlocka. Wtedy już wszystko powinno działać, ale jeśli się uprzesz to możesz jeszcze go zaktualizować, jeśli jest nowsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam slowa Bediego, sam musialem rowniez zmieniac jezyk w ustawieniach po zmianie softu, z tym ze nie mialem problemow z sim... robiles to wedlug jakiegos tutka? jakby co polecam tutki na se-center.info, sam sie bawilem z ich pomoca i wszystko ladnie smigalo. :rolleyes:

I nie pamietam dokladnie, ale nie wiem czy na czas zmieniania softu nie trzeba karty sim wyciagnac, wyciagnales czy zostawiles? Nie chce straszyc, bo nie pamietam dokladnie jak to sie robilo, wiec najlepiej sprawdz tuty ;p. Istnieje tez mozliwosc ze sciagnales jakiegos "ruskiego" softa, byc moze jakis pliczek uszkodzony.

I na gwarancje nie licz. Nie obejmuje ona zmiany oprogramowania urzadzenia "na wlasna reke". Pozostaje jedynie serwis jak wszystko inne zawiedzie.

Good luck my friend :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem WSZYSTKO zgodnie z oryginalnymi poleceniami firmy Sony Ericcsson, programem który jest specjalnie przez nich dostosowany i zalecony dla mojego telefonu, więc nie ma mowy o tym że straciłem gwarancje. Ale również o żadnej gwarancji mowy nie ma i tak bo już mi się skończyła ;P

Dzisiaj zaniose do kolegi jednego telefon powiedzial ze naprawi, że jakiegoś "Customa" wgra i potem simlocka ściągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z K800i (sam go miałem), ale w K550i zdejmowałem simlocka patchem. Popatrz na różnych forach (także na tym co podał M@ti002), ale dodatkowo na ruskich forach. Do siemensów najczęściej korzystałem z rosyjskich i czeskich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego. SEUS-em nie zaktualizujesz softu 2 razy. Wyskoczy Ci że najnowsza wersja jest zainstalowana. Proponuję wgrać soft ze strony se-center.info przez A2Uploader. Jak będziesz wgrywał, nie zapomnij o kolejności! Wszystko musi być tak jak w tutorialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez telefonu da się żyć

Mieszkam daleko od szkoły do której uczęszczam więc telefon jest mi niezbędny żeby zadzwonić do rodziców czy mnie odbiorą, albo jak chcę się ze znajomymi umówić, którzy mieszkają jeszcze dalej niż szkoła.

 

simlocka się ściąga za grosza w dzisiejszych czasach, zwłaszcza, że K800i to nie jest jakiś nowy telefon.

I niby gdzie? W moim mieście, jeszcze dalej niż mieszkają znajomi, którzy mieszkają dalej niż jest szkoła, jest jakiś sklep plusa, nie wiem czy tam też jest serwis, ale wątpie.

 

Nadejdzie czas Pogardy . A czego się spodziewasz? Żyj dalej.

Kur**a tego sie spodziewam że jak oryginalnie ten telefon kupiłem z gwarancją (która się już skonczyła) i jak było wszystko oryginalne i nagle się gry i aplikacje zepsuły, to jak wedle instrukcji je**anych skur**ieli z strony SE, tym SEUS'em zainstalowałem softa to powinno wszystko być cacy a nie że mi telefon zje**ało. A moi rodzice są tacy że jak zepsułem to już mi nigdy nie kupią następnego.. sorry jak mi ZEPSULI*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupię kartę play'a, bo simlock jest na niego.

Kolega mi dał dzisiaj karte na chwile to włączyłem i wszstko działało, tylko cholera nie wiem czemu na początku pokazywało zapytanie o Tryb normalny i Tryb samolotowy, nigdy tak nie było, i nie wiem po cholerę, jak i tak nie było nic do wyboru tylko Select a i tak wybierało samo tryb normalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko cholera nie wiem czemu na początku pokazywało zapytanie o Tryb normalny i Tryb samolotowy, nigdy tak nie było, i nie wiem po cholerę, jak i tak nie było nic do wyboru tylko Select a i tak wybierało samo tryb normalny

znajdź i wyłącz w ustawieniach "pytanie o tryb samolotowy" etc. i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupię kartę play'a, bo simlock jest na niego.

Kolega mi dał dzisiaj karte na chwile to włączyłem i wszstko działało, tylko cholera nie wiem czemu na początku pokazywało zapytanie o Tryb normalny i Tryb samolotowy, nigdy tak nie było, i nie wiem po cholerę, jak i tak nie było nic do wyboru tylko Select a i tak wybierało samo tryb normalny

 

W trybie samolotowym telefon nie łączy się z siecią, czyli jak sama nazwa wskazuje, można (powinno się) go używać w samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Albo kupię kartę play'a, bo simlock jest na niego.

Kolega mi dał dzisiaj karte na chwile to włączyłem i wszstko działało, tylko cholera nie wiem czemu na początku pokazywało zapytanie o Tryb normalny i Tryb samolotowy, nigdy tak nie było, i nie wiem po cholerę, jak i tak nie było nic do wyboru tylko Select a i tak wybierało samo tryb normalny

Tak jest chyba we wszystkich nowszych se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam daleko od szkoły do której uczęszczam więc telefon jest mi niezbędny żeby zadzwonić do rodziców czy mnie odbiorą, albo jak chcę się ze znajomymi umówić, którzy mieszkają jeszcze dalej niż szkoła.

 

 

I niby gdzie? W moim mieście, jeszcze dalej niż mieszkają znajomi, którzy mieszkają dalej niż jest szkoła, jest jakiś sklep plusa, nie wiem czy tam też jest serwis, ale wątpie.

 

 

Kur**a tego sie spodziewam że jak oryginalnie ten telefon kupiłem z gwarancją (która się już skonczyła) i jak było wszystko oryginalne i nagle się gry i aplikacje zepsuły, to jak wedle instrukcji je**anych skur**ieli z strony SE, tym SEUS'em zainstalowałem softa to powinno wszystko być cacy a nie że mi telefon zje**ało. A moi rodzice są tacy że jak zepsułem to już mi nigdy nie kupią następnego.. sorry jak mi ZEPSULI*

 

 

Telefon jest Ci niezbędny do dzwonienia po rodziców, okej. Skoro dzwonić mogłeś, to nie wiem po co się bawiłeś w hackera gsm ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mam naprawiony.

 

Skoro dzwonić mogłeś, to nie wiem po co się bawiłeś w hackera gsm ;o

Jakiego hackera gsm? Ile ku**a razy mam powtarzać, że aktualizowałem oprogramowanie programem Sony Ericsson Update Service i w dodatku Sony Ericsson zaleca aktualizowanie co jakiś czas, ten program jest dla noobów, klikałem tylko Dalej, więc o jakim hackerstwie mowa? To tak jakbym zrobił plik wirus.bat, w środku napisał shutdown i byś mnie nazwał hackerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...