Skocz do zawartości

Zablokowane Co kto dostał pod choinkę


4tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

widocznie w jego szkole nie ma wyboru czy sie chce uczesczac na religie czy nie. ewentualnie uswiadomil sobie swoja wiare po wyborze, albo nawet zostal dla samego poznania wiary chrzescijanskiej, tak zrobilem ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg patrzy i Mu smutno że nawet przez minutkę Jego dzieci nie pomyslą oNim. Nawet w dniu w którym niby właśnie to jest najwazniejsze. Ale juz dosyć filozofowania

Zero tu filozofii. Zwykłą wiara.

 

Hmm no to troche jak ja... tylko że jak to powiedział mój nauczyciel religi/ksiądz: "Nie możesz wybierać w co chcesz wierzyć. Musisz wybrać konkretną wiare!"

Miałeś beznadziejnego nauczyciela. Sporo takich, ale ten wyjątkowo.

 

Chodzisz na religię a nie wierzysz w Boga?

Lekcje religii bywają ciekawe jak nauczyciel jest odpowiedni. Mnie się czasem zdarza wpadać jak jest jakiś ciekawy temat to sobie z człowiekiem dyskutuję.

 

BTW, świetni księża są na Woodstocku na "Przystanku Jezus". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, nie ma właśnie.

Zresztą lubie uświadamiać księdzu że źle postępuje tzn. nie szanuje innych religii. Tylko ta jedna,słuszna i nic więcej po za tym wszystko uważa za grzech (noszenie różnych znaczków etc.). Typowy katol można powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci każe świętować samemu? Możesz nawet z całą sektą jak chcesz.

czy to jakaś sugestia? rozumiem, religia itp., ale to, co ty wyczyniasz, to fanatyzm (edit: no dobrze, bliskie fanatyzmowi). a później młodociani ateiści buntownicy patrzą i głoszą dyrdymały na demotach i innych komixxach. z takimi reprezentantami religii nie ma co się temu dziwić. wkurzają mnie takie osoby jak nastoletni agnostycy chodzący do kościoła, ale nie można też przesadzać w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kogo Ty mnie masz... <_<

Co głoszą młodociani Ateiści tego nie wiem.. ja do Nich nie należę. Wręcz przeciwnie. I nie przesadzam, w to co wierzę w to wierzę- przecież nikogo nie przekonuję czy zmuszam. Jaklub poczytaj najpierw znaczenia fanatyzmu bo widzę że trochę go nadużywasz , a nazwanie kogos fanatykiem może zaboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kogo Ty mnie masz... <_<

Co głoszą młodociani Ateiści tego nie wiem.. ja do Nich nie należę. Wręcz przeciwnie.

a za kogo TY mnie masz?

poza tym, szczerze ci zazdroszczę, że nie wiesz (o ile nie wiesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma powodow do sprzeczek - wszyscy jestesmy Chrystusami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ilu jego wyznawców, po jednym dla każdego i takiej wersj można się trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was zaskoczę, dostałem najgorsze prezenty pod choinkę evah. Mianowicie: Maelstrom, Stormrise(niby z Anglii ale i tak po funcie każda <_<), ptasie mleczko, czekoladę i jakieś dziwne ferrero rondnoir, tyle, dostałem do rodziny, od rodziców dostałem o niebo lepsze: burnout paradise the ultimate box, dużo słodyczy i pare gadżetów :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, dostałem do rodziny, od rodziców dostałem o niebo lepsze:

Rodzice to nie rodzina?

 

@alwin: Wydaje mi się, że Jaklubowi chodzi o to, że nawołujesz strasznie do swojej religii i nie akceptujesz żadnej innej wiary (a zwłaszcza niewiary) i nie do końca da się rozgryźć czy robisz to w żartach czy na poważnie. Bo ja odczuwam wrażenie jakbyś chciał by zabrzmiało to żartobliwie, a wali od tego rzeczywistym twoim przekonaniem. By ukrócić tę dyskusję o twój kolejny najprawdopodobniejszy post "Podaj przykłady" postaram się je przetoczyć od razu tutaj.

Chwalcie Pana niewierni :o

A Bóg patrzy i Mu smutno że nawet przez minutkę Jego dzieci nie pomyslą oNim. Nawet w dniu w którym niby właśnie to jest najwazniejsze. Ale juz dosyć filozofowania
W tym rzecz, że święta dla każdego są czym innym. I nie mówią o tym jak w rzeczywistości wyglądają, ale o tym jak chcielibyśmy by wyglądały. Święta to ma być czas zmian, życzliwości i tak dalej. Spotkania z rodziną również. No i tradycja. Nie są tylko dla chrześcijan. A filozofii żadnej tu nie ma. Próba nadania żartobliwego tonu.

A kto Ci każe świętować samemu? Możesz nawet z całą sektą jak chcesz.
To zdanie dokładnie oddaje to o czym mówię. Żart? Nie żart? Nie wiem. Ale wyraźnie wtrącony jakiś nieprzyjemny zarzut. Całkowicie zbędny.

 

EDIT:

Ukrócę tę dyskusję o kolejny twój prawdopodobny post! Jeśli chciałbyś napisać coś w stylu "To nie mój problem, że mnie błędnie interpretujecie. Ja się wypowiadam jak uważam za słuszne, a to, że kilka osób nie wie co mam na myśli to ich problem." Pewnie byś to oczywiście napisał innymi słowami, ale taki byłby sens. Była by to bardzo nieudana obrona i prawdopodobnie próba zamknięcia tematu z braku argumentów. Otóż jak kilka osób ma podobne odczucia to to jest twój problem! Bo sztuką jest wypowiadać się w taki sposób by osoby zainteresowane zrozumiały co kto miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alwin: Wydaje mi się, że Jaklubowi chodzi o to, że nawołujesz strasznie do swojej religii i nie akceptujesz żadnej innej wiary

Wiem, że to było do Alwina, ale prawdę mówiąc, to ja nie odczułem w jego postach żadnego nawoływania i nie akceptacji. Raczej w trochę lżejszy sposób podejście do tematu. Ale jak coś, to zawsze może się zasłonić, że to był sarkazm :thumbsup: . IMHO, z postem Jakluba, to jest taki problem, że obecnie prawie każde wyrażenie jakiś poglądów katolickich jest uznawane za fanatyzm i on najzwyczajniej w świecie przesadził nadużywając tego słowa. Fanatycy to wybuchający w powietrze muzułmanie, a nie ludzie spokojnie wygłaszający swoje poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżizys, ledwo poszedłem spać, a tu już tyle mnie ominęło.

 

ja tam jestem katolikiem, ale alwin nieźle mnie wkurzył porównując moją rodzinę do sekty tylko dlatego, że nie napisałem, że w bożym narodzeniu ważny jest Bóg, tak jak w maśle ważne jest masło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, ja, trzesący portami, zniewieściała, marna namiastka chrześcijanina, niewystarczająco mocno czcąca Jego, nie widziałem tej emotki od paru porządnych lat, niebezpieczny fanatyku z kumplami profesorami popijającymi wódę.

 

weźcie zamknijcie ten temat, bo już nawet nie wiadomo, kto tu trolluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...