Skocz do zawartości

Tablet Multimedialny


Pablo-GM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Ze względu na to , że mój tablet się zepsuł rozpocząłem poszukiwania czegoś nowego .

Wynalazłem to :

http://allegro.pl/tablet-multimedialny-vor...1343136689.html

tu się rodzi me pytanie , czy na tym da rade rysować ( nigdy nie miałem czegoś podobnego , więc pytam )

z góry dziękuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No cóż, do painta sie nada, ale do niczego więcej. Dotykowy ekran i rysik działają tak samo jak w telefonie dotykowym, więc różnych nacisków czy grubości pędzla Ci nie wykryje, do tego ma system Android więc jako tablet PC też nie bardzo się zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jak program, android jak android, działać będzie, wiem bo widziałem kilka takich programów na taki tablet ;) Nie wiem jak by była sprawa z Debian + GIMP, aczkolwiek da się uruchomic Debiana + fluxbox i działa nawet fajnie ;) Lecz, taki tablet to bardziej do przeglądania internetu, gps i od czasu do czasu jakieś "mini" gierki ;)

 

EDIT:

 

BTW. ściągnij sobie Android-x86 http://www.android-x86.org/ i przetestuj np. na Vmware i pościągaj aplikacje z appstore ;) To tak dla zabawy :P Sam obecnie testuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie, bo wyświetlacz sam w sobie kosztuje (monitor te wielkości to pewnie z 600 - 100 zł), a do tego masz warstwę dotykową która rozpoznaje dokładnie różne poziomy nacisku (a nie jak telefon tak mniej więcej, bo palec i tak masz duży). Myślę, że poniżej 1500 to ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo wyświetlacz sam w sobie kosztuje (monitor te wielkości to pewnie z 600 - 100 zł), a do tego masz warstwę dotykową która rozpoznaje dokładnie różne poziomy nacisku (a nie jak telefon tak mniej więcej, bo palec i tak masz duży). Myślę, że poniżej 1500 to ciężko.

ponizej 2000 ciezko o cos dobrego. W sumie chyba ze uzywka. Ale przydaloby sie kiedys takie cudenko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Podbijam temat, bo szukam jakiegoś w miarę porządnego tabletu w granicach 200 zł.

 

co myślelibyście o tym:

http://www.skapiec.pl/site/cat/70/comp/503800

mam identyczny tylko innej firmy (ogolnie ten tablet wydaja co pol roku pod inna nazwa). Jesli chodzi o dokladnosc to jest mizerna, w kazdym razie odrobina wprawy i da sie rysowac (tylko szykuj sie na duza ilosc poprawiania kresek i krztaltow). Do pixelartu i lineartu sie kompletnie nie nadaje, do photoshopa jak najbardziej. Jesli chcesz porzadny dokladny tablet to wacom ale za ta cene bedzie wielkosci paczki od fajek. Osobiscie wole mniej dokladne a duze pentagramy/geniusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...