Skocz do zawartości

Pieniądze w wieku 13 lat...


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Z koszeniem trawników jest kłopot, mieszkam na blokach. Z tą grą to myślałem no ale i tak bym nie zrobił... Zresztą za dużo czasu na jej zrobienie by jej mi zajęło a ja potrzebuje ok. 500 zł do grudnia... Z tymi ulotkami mogłoby coś być no ale nie wiem bo chyba muszę mieć 16 lat inaczej pracuję "na czarno" niby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł poniższym sposobem nie uzbierasz, ale razem z innymi metodami może pomóc. Otóż są serwisy, które za ogladanie reklam płacą. Dziennie oglądasz kilka reklam na kazdym serwisie i dostajesz po 0.01-0.001 centa (zalezy od serwisu) za jedną. Po uzbieraniu kwoty minimalnej można przelać na paypal. Niby to mało, ale kwota jest w USD. Jak jestes zainteresowany to napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaję co miesiąc 50 zł no ale muszę je wydać na między innymi perfumy czy ubrania...

Wiek: 13 lat

Rozpieszczone bachory. Ja jak byłem w waszym wieku musiałem 7 kilometrów na piechotę do innej wsi do szkoły chodzić. Nikt z nas nawet nie myślał o perfumach i innych bzdetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób strony internetowe, począwszy znajomym, najszybciej zarobisz.

ja robiłem w gimnazjum kolegom i koleżankom różne rzeczy na technike i strony i inne śmieci za kase. oni mieli piątki a ja grubszy portfel - spróbuj i Ty. grunt to żeby łapać szanse i nie wstydzić się tego jak chcesz zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpieszczone bachory. Ja jak byłem w waszym wieku musiałem 7 kilometrów na piechotę do innej wsi do szkoły chodzić. Nikt z nas nawet nie myślał o perfumach i innych bzdetach.

Zgadzam się, chociaż mam 14 lat, ja nie dostaje żadnego kieszonkowego i też muszę 5 km łazić albo na stopa ktoś się zlituje i weźmie. A perfumy to raz na ruski rok kupie najtańsze, rzeczy po kuzynie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawaj na allegro. Od 13 lat można.

Nie jestem pełnoletni, więc mam dziwną pracę - chodzę na zakupy jak innym się nie chce.

Dostaje pieniądze, które mam wydać i listę rzeczy do kupienia. Potem dostaję resztę z zakupów. Czasami dodatkowo za pomoc coś jeszcze i premię co tydzień (5/10 zł). Szybki i łatwy zarobek dla osób niepełnoletnich. W 2 tygodnie 50 zł plus jeszcze premie i dodatkowa kasa za pomoc. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra napisze Wam jak ja zarabiam czasami 200 zł bez wysiłku ololol:

 

Codziennie mama daje mi do szkoły 3 zł na obiad - a ja i tak nie idę na ten obiad szkolny więc 3 zł dla mnie :D

Codziennie chodzę do piekarni, więc zamiast kupować rózne sobie tortille (czy jak to się pisze) i pizze to biore sobie 2zł

Czasami babcia i inni dadzą kase więc np. z sumując jest to 100 zł albo 50. Jak też gdzieś jade z kolegą do miasta to mama mi da kasę, więc zamiast wydawać na pierdoły, to się je nie wydaje - nie wiem jak napisać :P :.

 

Więc:

 

Przez pięć dni chodzimy w tygodniu do szkoły:

 

5 * 3zł = 15 zł - na tydzień

15 * 4 = 60 zł - na miesiąć [przyjmując 1 miesiąc = 4 tygodnie :)) - szkoła

5 * 2zł = 10 zł - na tydzień

10 * 4 = 40 zł - na miesiąć - piekarnia

50 zł - miasto

50 zł - od babci

 

Tak więc wyjdzie to:

 

60 + 40 + 50 + 50 = 200 zł na miesiąć

a czasami dadzą więcej niż 50 zł

 

I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicokolas, ja też mam dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy. Nie korzystać w ogóle z toalety, jedzenia, gazu, prądu, wody i innych nie potrzebnych pierdół. Podliczmy:

 

Spuszczając wode w kiblu tracimy 8-10 litrów, a nie robiąc tej czynności oszędzamy średnio aż, uwaga! około 40 groszy jednorazowo!!!, czyli w miesiacu jeszcze wiecej!!

Nie jedząc, oszczędzamy średnio 300zł miesięcznie!!! Oczywiście zależy jak się kto odżywia.

Nie korzystając z komputera i prądu, oszczędzisz pewnie około 120 zł!!! miesięcznie Oczywiście jest to zależne ile kto siedzi, bo można oszczędzić więcej!

Nie myjąc się oszczędzasz (wode i mydło), coś około 50zł miesięcznie!. Zależy jak często się myjesz, i czy kąpiesz się w wannie zamiast brac prysznic.

Nie korzystając z gazu, też dużo pieniędzy oszczędzisz! Tak samo nie mieszkając w domu tylko na śmietniku lub w jaskini! Koleś ogółem można oszczędzić 800 coś zł! Zależnie od miejsca zamieszkania i innych czynników. Oczywiście nie obliczałem na własnym przykładzie, i sądze ze jest to zaniżone. Więc pamiętaj! Mozna jeszcze wiecej oszczedzic! Pamietaj, nie jedz nic i zamieszkaj w jaskini. Pozatym zarabianie przez oszczedzanie, to praktycznie zadny zarobek. Czeba niestety cos robic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facepalm.

 

Po co wydawać dziennie w szkole 3 zł na chipsy i batoniki ? Za dużo słodyczy. Tego świnstwa nie trzeba ciągle jeść. A myć się trzeba, żeby kobiecie zaspokoić pragnienie :3

 

PS: Naucz się pisać mój nick, ale kr.... Więc kup te okulary bo Ci się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dobra napisze Wam jak ja zarabiam czasami 200 zł bez wysiłku ololol:

 

Codziennie mama daje mi do szkoły 3 zł na obiad - a ja i tak nie idę na ten obiad szkolny więc 3 zł dla mnie :D

Codziennie chodzę do piekarni, więc zamiast kupować rózne sobie tortille (czy jak to się pisze) i pizze to biore sobie 2zł

Czasami babcia i inni dadzą kase więc np. z sumując jest to 100 zł albo 50. Jak też gdzieś jade z kolegą do miasta to mama mi da kasę, więc zamiast wydawać na pierdoły, to się je nie wydaje - nie wiem jak napisać :P :.

 

Więc:

 

Przez pięć dni chodzimy w tygodniu do szkoły:

 

5 * 3zł = 15 zł - na tydzień

15 * 4 = 60 zł - na miesiąć [przyjmując 1 miesiąc = 4 tygodnie :)) - szkoła

5 * 2zł = 10 zł - na tydzień

10 * 4 = 40 zł - na miesiąć - piekarnia

50 zł - miasto

50 zł - od babci

 

Tak więc wyjdzie to:

 

60 + 40 + 50 + 50 = 200 zł na miesiąć

a czasami dadzą więcej niż 50 zł

 

I tyle :)

Jeśli ktoś też tyle dostaje kasy to faktycznie dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To jest mało. 3 zł do szkoły to jest ok. Koledzy dostają nawet po 5 zł :/

A jak idziesz do piekarrni to po prostu nie kupuj nic i tyle :/

A te miasto i babcia to rzadko dostane kase. Więc 100 zł na miesiąc mozna uzbierać.

Aha coś takiego:

-idź po chleb do piekarni

...

-jestem, ale chleba nie kupiłem

-czemu?

-bo lubię pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaję co miesiąc 50 zł no ale muszę je wydać na między innymi perfumy czy ubrania...

O kurcze, ja za taką sumę miałbym cały świat. Nie dostaje nic i mam w czym chodzić.

 

E:

chociaż nie, dostaję 2 złote od dnia szkoł ale to się nie liczy, bo to nieregularna kasa. Wystarczy wycieczka szkolna/choroba/święta/weekend i mogę zapomnieć o tych 2 złotych. A i tak rodzice często mi nie dają tych 2 złotych więc mam teoretycznie 2 złote na 2 tygodnie. I żyję z tego.

Poza tym czuję się zdołowany, bo kumple dostają 2 dychy tygodniowo : (

 

Mimo to MUSZĘ się z Wami podzielić UBERsposobem.

Pojedź do innej dzielnicy miasta, na tyle daleko że chodzenie na pieszo odpada(znaczy się autobusem pojedź). Znajdź miejsce gdzie normalnie łazi 500 osób na godzinę i pogadaj z coktórąśtamosobą.

-Przepraszam czy mógłby mi Pan/Pani pomóc?

a)Nie mam czasu(szukaj kogoś innego)

B)słucham?(czytaj dalej)

-To troche taki głupi problem... źle wyliczyłem pieniądze na bilet do domu i mi brakuje trzech złotych(wychodzę z założenia że 2 złote mam i chcę kupić karnet za piątaka).

a)Nie mam pieniędzy, sory(szukaj dalej)

b)Prosze bardzo(jakaś sumka, max. powiedziana przez Ciebie)

 

Zdobyłem 3 złote w 10 minut, pytając 3 osoby, bo się wstydziłem zagadać. Teoretycznie da się 3 razy lepiej wyciągnąć.

No ale przyjmując te wartości:

18 PLN/godzinę

 

czas polowania ok. 3 h dziennie przez tydzień - 3*18*7=378 złotych w 7 dni! (czas*zarobek na godzine*dni)

Podkreślam że bałem się zagadać, dlatego tylko 3 osoby zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod górę!

W obie strony!

 

chociaż nie, dostaję 2 złote od dnia szkoł ale to się nie liczy, bo to nieregularna kasa. Wystarczy wycieczka szkolna/choroba/święta/weekend i mogę zapomnieć o tych 2 złotych. A i tak rodzice często mi nie dają tych 2 złotych więc mam teoretycznie 2 złote na 2 tygodnie. I żyję z tego.

Poza tym czuję się zdołowany, bo kumple dostają 2 dychy tygodniowo : (

 

Mimo to MUSZĘ się z Wami podzielić UBERsposobem.

Pojedź do innej dzielnicy miasta, na tyle daleko że chodzenie na pieszo odpada(znaczy się autobusem pojedź). Znajdź miejsce gdzie normalnie łazi 500 osób na godzinę i pogadaj z coktórąśtamosobą.

-Przepraszam czy mógłby mi Pan/Pani pomóc?

a)Nie mam czasu(szukaj kogoś innego)

cool.gifsłucham?(czytaj dalej)

-To troche taki głupi problem... źle wyliczyłem pieniądze na bilet do domu i mi brakuje trzech złotych(wychodzę z założenia że 2 złote mam i chcę kupić karnet za piątaka).

a)Nie mam pieniędzy, sory(szukaj dalej)

b)Prosze bardzo(jakaś sumka, max. powiedziana przez Ciebie)

 

Zdobyłem 3 złote w 10 minut, pytając 3 osoby, bo się wstydziłem zagadać. Teoretycznie da się 3 razy lepiej wyciągnąć.

No ale przyjmując te wartości:

18 PLN/godzinę

Po śmietnikach zacznij grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...